MEGYEI FELNŐTT FÉRFI: AZ ÖREGEK SEM EMLÉKEZTEK EHHEZ HASONLÓRA

értékelés
Értékeljen
Négyszeres hosszabbítás!

Második összecsapáshoz érkezett a két a csapat, mindketten a győzelem reményével álltak fel a pályára, hisz különösen fontos volt mindkét gárda számára a mérkőzés. A jászberényiek a harmadik meccs kiharcolásáért küzdöttek, míg a vendég MÁV a párharc lezárásának reményében érkezett. A csapatoknál egyaránt érezhető volt, hogy komolyan vették a mérkőzést és igyekeztek tudásuk legjavát nyújtani, mely egy szoros mérkőzéshez vezetett, a megyében egyedülálló, négyszeri hosszabbítással. Az első negyed során is már fej-fej mellett haladtak a csapatok, miután egy kissé álmos kezdés után a hazaiak is megtalálták  dobóformájukat. A második etapban mindenki ott folytatta, ahol befejezte az elsőben, azonban a látogatók három pontos kosaraira nem érkezett válasz, így a félidei szünetre nyolc pontos hátránnyal vonultak a berényi fiúk. Azonban a szünetben megrázták magukat, és a harmadik játékrész során ledolgozták a különbséget egy pontra. Az egyre nagyobb nyomás alá kerülő csapatok nem roskadtak össze a találkozó tétje alatt és a negyedik negyedben kiegyensúlyozottan játszottak, olyannyira, hogy a negyed végét jelző sípszó nem vált a mérkőzés végét jelentő sípszóvá. A csapatok nem tudtak felülkerekedni egymáson a rendes játékrészben, így hosszabbítás következett. Az első plusz játékrész során az utolsó percig úgy tűnt, hogy a szolnoki gárda megnyeri a mérkőzést, azonban Kovács Ákos triplája visszahozta a kék-fehéreket a meccsbe és egy utolsó sikeres büntető dobással kiharcolták az újabb öt perc játékot. A játék képe hasonló volt az előző hosszabbításéhoz, hisz a MÁV előnyt szerzett, melyet aztán Ménkű Tibi együttese ledolgozott, viszont mindkét csapat utolsó büntető dobó játékosa kihagyta dobásait és következett a harmadik extra játék. Itt már sokkal kiélezettebb harc folyt, hisz pont követett pontot. Azonban mégsem sikerült eldönteni a mérkőzés végkimenetelét és történelmi, negyedik hosszabbítás következett. Ekkor már a Jászberény több meghatározó játékosa is kipontozódott, mely rá is nyomta bélyegét a mérkőzésre. Ebben az öt percben a már hiányos jászságiak nem tudtak miden ellenfél kosárra ponttal felelni, így sikerült eldöntenie a vasutasoknak a mérkőzést. A történelmi hosszúságú összecsapás végén nyolc ponttal kerekedett felül a MÁV, ezzel megszerezve a győzelmet és lezárva a párharcot, mellyel eldőlt, hogy az ötödik-hatodik helyért fognak játszani.

Lehel Kosársuli - Szolnoki MÁV SE 111-119 (18-22, 19-23, 23-16, 20-19, 8-8, 9-9, 9-9, 6-13)

2017.05.03., Jászberény, 30 néző, Vezette: Kovács Csaba, Zahorán Kitti, Mile Gábor

Ménkü Tibor: „Nem játszottunk még soha négyszeres hosszabbítást, nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl. Gratulálok mindkét félnek!”

Acsay Attila: „Nem túl magas színvonalú, de igen küzdelmes találkozót vívtak a csapatok. Felváltva hibázták el a befejezéseket és felváltva korrigálták a hibákat a küzdő felek. Így alakulhatott ki a nem mindennapi esemény, a négyszeres hosszabbítás. Nem rövid kosárlabda pálya környékén eltöltött pályafutásom során nem volt találkozásom hasonló eseménnyel. Végig sportszerű találkozón az utolsó hosszabbításban Czakó Martin vezérletével győzött a MÁV gárdája, de a Berényi fiatalok is derekasan helytálltak.”

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szolnoki MÁV SE javára.