Értékelés

MEGYEI FELNŐTT: DRÁMAI VÉGJÁTÉKBAN EGYENLÍTETT A BAGLYOK

értékelés
Értékeljen
Szolnoki Old Stars – Szolnoki Baglyok SE 59-61 (11-20, 21-11, 19-11, 8-19) 2016.05.13., Szolnok, 18 néző, Vezette: Gál János, Fodor Attila, Fehérvári Gergely

Május 13-án, pénteken rendezték a megyei bajnokság elődöntőjének második mérkőzését. Ekkor még nem lehetett tudni, melyik csapatnak hoz szerencsét ez a nap. Kérdéses volt Csaba György és Molnár Gábor játéka, előbbi az NB.II-es meccset választotta, utóbbi a Baglyok kezdő ötösében kapott helyet a megyei rangadón. Nagy iramban kezdődött a derbi, gyors kosarakkal, sikeres triplákkal “elhúztak” a vendégek, 11-20-as eredménnyel zárult az első játékrész. A kis pihenő szemmel láthatóan az Old Starsnak kedvezett jobban, rendezték a sorokat, Gaál nagyszerűen irányította  játékostársait a második negyedben, védekezésben is nagyobb fokozatra kapcsoltak, de egyik csapat sem ismert elveszett labdát, csúsztak, másztak, ha kellett vetődtek mindkét oldalon a játékosok. Egy pontos hazai előnnyel mehettek a felek a félidei nagyszünetre.

A harmadik negyedben mit sem változott a játék képe, Gaál és Pál-Szabó kosaraival vitték hátukon csapatukat, a Baglyoknak nem jöttek a hármasok, jó pár eladott labda volt, illetve még a ziccerek is kipördültek, 51-42-es állásnál, mondhatni tetemes előnyre tettek szert a pontokban nem dúskáló mérkőzésen. A záró etapban aztán a Baglyok SE mindent egy lapra tett fel, még keményebben védekeztek, az igazi rutinos öreg rókák megmutatták, hogy nem szabad őket leírni, irdatlan hajrába kezdtek, Telek Sanyit óriási szíve vitte előre, palánkos triplája, utána szerzett labdája, majd üres ziccere minimálisra csökkentette hátrányukat, megint nyílt lett a találkozó. Mindkét együttes egyre többet foglalkozott a játékvezetők ténykedésével, akik engedték a kemény játékot az egész meccs során. Talán az Old Stars fiúk elhitték, hogy kezükben van a győzelem, nagyon sokat hibáztak a végén, Szpíró tüzelt ekkor is eredménytelenül, 9/0 triplamutatóval zárt, ennek ellenére is vezettek.

Az utolsó percben a jobban koncentráló Baglyok megfordította az állást egy 2+1-es akcióval, viszont az Old Stars hozhatta játékba a labdát, de nem sikerült eredményesen zárniuk a támadást, 19-8-as utolsó negyedet produkáltak a csapatok. Kiegyenlített a Baglyok, jöhet a harmadik összecsapás!

Angyal Richárd: "Az első mérkőzés győzelme után bizakodva érkeztünk a Véső útra. Sajnos egyik meghatározó játékosunk, Csaba György nem tudott megjelenni a mérkőzésen, így az eddig megszokott Old Stars támadások hatástalanabbnak bizonyultak a vártnál, de ennek ellenére szoros összecsapás kerekedett. Gratulálok a Baglyoknak!"

Forgács László: "Kemény összecsapást vártunk, amit meg is kaptunk. Összeszedetlen kezdtük a meccset. Az első negyedben Telek Sanyi extra teljesítményt nyújtott és ez a csapatot is magával ragadta. A második negyedre azonban az ellenfél is magára talált. Innentől kezdve a mérkőzés utolsó percéig futottunk az eredmény után. Végig akartuk a győzelmet, aminek meg is lett az eredménye! Az utolsó másodpercekben megszereztük a győzelmet. A csapatjáték és a küzdés meghozta az eredményét egy nagyon jó ellenfél ellen. A következő mérkőzés még nehezebb lesz! Hajrá Baglyok!"