Értékelés

MEGYEI FELNŐTT: ÁLOM KEZDÉS, RÉMÁLOM BEFEJEZÉS

értékelés
Értékeljen
Törökszentmiklós KSE – JKSE Kosársuli 80-91 (32-14, 21-27, 17-32, 10-18) 2016.03.31., Törökszentmiklós, 10 néző, Vezette: Rácz Zsolt, Farkas János, Szőcs Béla

Március 31-én este került megrendezésre a Törökszentmiklósi KSE - JKSE Kosársuli megyei összecsapás. A mérkőzés elején a vendégeknek rossz ómennek számított, hogy a teljes csapattal kiálló, és magas emberekkel tele tűzdelt miklósi csapattal szemben, mindössze hat bevethető játékossal, elég alacsony szerkezettel sikerült elutazniuk (mint később kiderült ezzel a berényiek mit sem foglalkoztak). A találkozó elején a Törökszentmiklós dominált a játék minden elemében. Kovács Zoli palánk alatti játéka, Habók duplái, illetve a kemény zónavédekezés ellen nem találta az ellenszert a jászsági csapat, és az első negyed végére 18 pontos előnyre tett szert a Szénási legénység. A nagyszünetig aztán a hazaik leadtak az előnyükből, és sikerült hat pontot ledolgoznia a Jászberénynek, de még így is vendéglátóknak állt a zászló. A félidei szünet után azonban mintha megcserélődtek volna a szerepek. Malick edző rendezte a sorokat, a miklósiak viszont az „öltözőben ragadtak”. A felállt védelemmel szembeni erőlködős támadójáték nem hozta a kívánt pontokat, és a rengeteg eladott labdából a Gömöri-Lőricz-Ondima trió rendre könnyű kosarakat ért el, illetve a „kígyótérről” is pontosabban céloztak a hazaikkal szemben, akiknek a második félidőben egyetlen trojkájuk sem ült. Így a harmadik etap már három pontos vendég vezetéssel zárult. A záró játékrészben aztán tovább folytatódott a Kosársuli rohanása és a TKSE vesszőfutása. Szénási edző még időkérésekkel igyekezett visszahozni csapatát a mérkőzésbe, de így is a Jászberény nyerte az utolsó negyedet, és  a mérkőzést is tizenegy ponttal. Összességében sportszerű mérkőzést láthattak a kilátogatók, amelyet a JKSE a „sírból” hozott vissza, a Törökszentmiklós viszont bánhatja az elszalasztott lehetőséget.

Szénási János: „Gratulálok a jászberényi csapatnak, megérdemelten győztek! Mi a jó első negyed után érthetetlenül leálltunk, védekezésben két embert nem tudtunk megfogni. Ebben az idényben két egymást követő mérkőzésen nem tudtunk egyforma felállásban felállni, és látszik is a teljesítményünkön. Hajrá TKSE!”

Lo-Elhadji Malick: „Gratulálok annak a hat játékosomnak, akik ma itt voltak!”