/web/webpont.com/kcs/html/_Main_/index.html
Megosztás
Értékelés

FELNŐTT FÉRFI: HAJSZÁLON MÚLOTT A JKSE VERETLENSÉGE – A KÖLCSÖNÖS TISZTELET LÉGKÖRE MÉLTÓ VOLT A BAJNOKSÁGHOZ

értékelés
Értékeljen
jászberényi városi rangadó

Új év második napján mindjárt jászberényi városi rangadóval folytatódott a megyei bajnokság a Lehel Kosársuli és a JKSE Öregfiúk csapatai között. A karácsonyi bejgli és a szilveszteri pezsgő okozta év elejei tompaság sem a játékosokon, sem a nézőkön nem látszott. Előbbiek mindkét oldalon teljes létszámban vonultak föl, a mérkőzésre kilátogató több mint 100(!) szurkoló kiváló hangulatot teremtett a csarnokban. A „mesterek és tanítványok” csatájára az előző meccseket figyelembe véve jó formában érkeztek a csapatok, az Öregfiúk a tabella végén kullogó MÁV-ot verte idegenben, a Kosársuli ifjai pedig a jó erőkből álló BKG-SZEK felett győzedelmeskedtek hazai pályán. A fiatalok feltett szándéka volt, hogy elvegyék a „nagyok” veretlenségét, Szappanos Máté vezetésével megkezdték az első negyedben a kosarak gyártását és 22-14 re el is húztak ellenfelüktől. A második negyedben tovább nyílt az olló, a középtávoli dobásaik igen pontosan jutottak a gyűrűbe az ifiknek, míg a másik oldalon Cseh Gyuri kosaraival igyekeztek a lépést tartani a kék mezesek. A hetedik percre már 14 pont is volt a két csapat között, ami 12-re szűkült a félidőre. Szembetűnő volt, hogy Borszéki Csabi hárompontosai nem „ültek” olyan hatékonysággal, mint ahogy azt előző mérkőzéseken megszoktuk tőle. A harmadik negyedre elsősorban támadójátékban felszívták magukat Józsa Miklós fiai, Treba-Kovács János és Szögi Ádám látványos betörést követő pontjaival zárkóztak ellenfelükre (63-58). A végjáték óriási izgalmakat hozott. Szappanos Máté pontjaival kissé elhúztak a negyed elején az ifik, de Szögi Ádám vezérletével a 7. percre zárkóztak a kékek. A végjátékban viszont a rutinosabb Öregfiúknak jött ki jobban a lépés, egy sportszerűtlen, és egy hárompontos dobás közben elkövetett hiba megpecsételte a Kosársuli sorsát, így ha egy ponttal is, az esélyesebbnek vélt JKSE Öregfiúk csapata győzött (76-77). A vereség ellenére az U20-as bajnokságban is vitézkedő fiataloknak sincs szégyenkezni valója, ilyen teljesítménnyel nagyon könnyen akár az első négyben is találhatják magukat a végelszámolásnál. A mérkőzést követően egy közös csoportkép is készült, mert mindamellett, hogy ellenfelek voltak a pályán, és kemény meccset játszottak - ahogy Lo-Elhadji Malick fogalmazott, „Ez egy nagy család!” Ilyen hangulatban és közegben igazán értékes a megyei bajnokság, tulajdonképpen erről kellene szólnia mindennek minden meccsen, példa értékű hozzáállás, tisztelet valamennyi szereplővel szemben. Kemény, férfias találkozó volt, de a játékról szólt, s ez a lényeg!

Lehel Kosársuli  - JKSE Öregfiúk  76-77 (22–14; 26-22; 15–22; 13–19)

Jászberény, 2020.01.02.; 102 néző; Vezette: Szőcs Béla, Mezei Tibor

Nyíri Dániel: „Egy igen kiélezett mérkőzést játszott a két együttes, ami végül egy labdás meccs lett. Sajnos mi jöttünk ki rosszabbul a végén és büntetőkkel kikaptunk.”

Józsa Miklós: „Amolyan tanár-diák féle mérkőzésen a fiatalok nagyon motiváltan és jól játszottak, a "tanárok" pedig a pánik legkisebb jele nélkül, fegyelmezetten próbálták meccsben tartani a csapatot. Tény, nem játszottunk túl jól, így a győzelemhez a gyerekek is kellettek. Előbb szorossá tették a mérkőzést, majd a legvégső pillanatban el is vesztették. Mindenesetre az kiderült, hogy a Lehel Kosársuli a bajnokság komoly esélyese.”