FELNŐTT FÉRFI: VÉGRE A MÁV EDZŐJE IS ELÉGEDETT VOLT

értékelés
Értékeljen
magabiztos hazai győzelem volt várható

Előzetesen magabiztos hazai győzelem volt várható már csak amiatt is, mert a MÁV-os fiataloknak egy nappal korábban mérkőzésük volt, ennélfogva nem lehettek tökéletes fizikális állapotban. Hazai oldalon viszont Gaál nem vállalta a játékot kisebb betegség miatt. Pár másodperc elteltével Szpiró ziccerével kezdődött meg a pontgyártás az SPC részéről, a vendégek első kosara a második percben esett. A „T” betűs játékosok, Tótin és Túri párharcát hozta az első negyed, ezt a  csatát Szarvas két triplával törte meg. Nem sokat törődtek a csapatok a védekezéssel. A második felvonásban egy kicsit még nőtt a különbség a felek között, 34-21 állt az eredményjelzőn a 15. percben. A Sportcentrumosoknál a hármasfogat – Szpiró, Tótin és Szarvas - húzta a csapat szekerét, az Acsay-legények is küzdöttek azonban becsülettel. Tizenöt pontos hazai vezetéssel fordultak a csapatok a harmadik negyedre. A második félidőben elkezdődött egy eszement dobóverseny, összesen nyolc triplát dobtak a csapatok, négy-négyes elosztásban. Ekkor már tényleg nem beszélhettünk védekezésről egyik oldalon sem. Valamivel pontosabban tüzeltek Lipóczkiék kintről és bentről egyaránt, ennek következményeként sikerült is tovább növelniük a különbséget ,a mérkőzést már láthatóan feladó vasutas fiatalok ellen. Az utolsó negyed huszonkettő pontos hazai vezetéssel kezdődött. Ez a különbség nagyon kényelmessé tette a vendéglátókat, a vasutasok pedig Wilhelm vezetésével új erőre kaptak, sorra szerezték a kosarakat. Sikerült is egy tucatnyira olvasztani nekik a csapatok közötti különbséget, ekkor azonban egy újabb Szarvas tripla - ez volt neki a hetedik hárompontosa - végleg pontot tett a győztes csapat kilétére. A találkozót végig uraló SPC végül nyert, de a MÁV-os fiatalok is minden dicséretet megérdemelnek, mert sikerült a végén visszajönniük a mérkőzésbe, ez azonban ekkor már kevés volt.

SPC - Szolnoki MÁV SE  94-84 (23-15, 23-16, 30-23, 18-30)

2019.11.21., Szolnok, 5 néző, Vezette: Szabó László, Gyenge Gábor

Szpíró Balázs: „Köszönjük az ellenfélnek a sportszerű mérkőzést.”

Acsay Attila: „Jó, mondhatni színvonalas, sportszerű találkozót vívott a két csapat a pontgazdag mérkőzésen. Az edzői gárda jól szőtte a támadásit és Szarvas Gábor vezérletével jól is dobtak. A negyedik negyedben a MÁV-ból Wilhelm Dani elkapta a fonalat és szórta a trojkákat, de a többiek is jól támadtak. A védekezésben kell sokat javulni, de most már elfogadható volt a produkció.”