FELNŐTT FÉRFI: NEM VOLTAK EGY SÚLYCSOPORTBAN

értékelés
Értékeljen
Mindkét oldalon akadtak hiányzók

A Megyei felnőtt bajnokság aktuális mérkőzésén a Baglyok csapata a Karcagot látta vendégül. Mindkét oldalon akadtak hiányzók különböző okokból kifolyólag, így a hazaiak nyolc, míg a vendégek hét fővel vették fel a küzdelmet. Molnár gyors hat pontját Baláti toldotta meg egy duplával, melyre a harmadik percben Kovácsnak sikerült válaszolnia vendég oldalról (8-2). Azt azonban senki sem gondolta, hogy a negyedben ez lesz az egyetlen karcagi találat. Simonék egyszerűen képtelenek voltak a kosárszerzésre és rengeteg eladott labdájuk volt! Hiábavaló volt az időkérés részükről, nagyon nem ment nekik a játék. A hazaiak ezt kihasználva gyorsan el is húztak, az első tíz percet követően 29-2 állt az eredményjelzőn. A második negyed sem hozott lényegi változást a mérkőzés képében, Lánczi és Forgács vezérletével mindenféle erőfeszítés nélkül menetelt a Baglyok, míg a vendégek úgy néztek ki csapatszinten, mintha most játszottak volna először együtt egymással. Lényegében két felvonás után minden kérdés eldőlt a győztes kilétét illetően (55-11). A fordulást követően Molnárék további tizenöt pontot tettek a közösbe, melyre nem érkezett válasz (70-11). Ekkor a vendégek is „elkövettek” egy 10-0-ás szériát, jött is egy gyors hazai időkérés. Ez gyorsan visszabillentette a vendéglátók szekerét, ismét csak Baglyok kosarak következtek. A záró felvonás már teljes unalomba fulladt, sörmeccs jellegűvé vált a találkozó. Egyik oldalon sem volt ekkor már védekezés, támadásban pedig tüzeltek a felek több-kevesebb sikerrel. Már csak az volt az egyetlen felmerülő kérdés, hogy összejön-e a száz pont Forgácséknak. Nos, ez nem sikerült nekik, de így is különösebb erőlködés nélkül, roppant magabiztosan arattak győzelmet a teljesen szétesett Karcag ellen.

Szolnoki Baglyok SE - Karcagi SE 97-38 (29-2, 26-9, 23-12, 19-15)

Szolnok, 2019.11.07., 4 néző, Vezette: Szabó László, Gyenge Gábor

Forgács László: “Ott kezdtük, ahol az előző mérkőzésen befejeztük. Kemény, eredményes védekezés és tökéletes csapatmunka támadásban. Voltak hiányzóink, de csapatként játszottunk és ennek meg is lett az eredménye. Bízom benne, hogy minden sérültünk a lehető leghamarabb újra pályára tud lépni. Köszönjük az ellenfélnek a sportszerű mérkőzést! Hajrá Baglyok!”

Fodor Csaba: „Ma semmi sem sikerült, csak asszisztált a csapat a Baglyok ilyen nagy különbségű győzelméhez. Gratulálunk nekik!”