FELNŐTT FÉRFI: A LEHEL KOSÁRSULI ÜLT A TRÓNRA

értékelés
Értékeljen
Az átlagnál sokkal több szurkoló látogatott ki a mindent eldöntő mérkőzésre

Zord idő járás mellett játszották a harmadik meccset a döntőben, ugyanis bent a teremben fülledt meleg, kint viszont villámlás és heves esőzés volt. Az átlagnál sokkal több szurkoló látogatott ki a mindent eldöntő mérkőzésre, a hangulat kiváló volt. A kezdő feldobás után fej-fej mellet haladtak a csapatok, felváltva estek a kosarak, nem tudtak meglépni egymástól. Kiváló dobóforma, nem nagyon hibáztak az első etapban a csapatok, így az döntetlennel zárult. A kis szünetben rendezték a sorokat, mindenkinek jól jött a pihenő, hiszen a fülledt meleg nem könnyítette meg a csapatok dolgát. A második negyedet 7-0-ás rohammal kezdte a Nyíri Dániel által vezetett jászsági csapat, ezzel kicsit meglépve a vendéglátóktól. Jött is a hazai idő kérés, ami alatt áramszünet következett be, így a játékvezetők kénytelenek voltak szünetet elrendelni, közel tizenöt percet állt a játék. Szerencsére a karbantartók tudtak segíteni, így folytatódhatott a játék. Molnár Gáborék gyorsan visszajöttek a meccsbe és nem engedték azt, hogy a különbség nagyobb legyen a két gárda között. Azonban a vendégek nem nagyon tudtak hibázni, hat trojkát süllyesztettek el a félidő végére, Szpíró Balázsék viszont csak egyet tudtak értékesíteni. A nagy szünetre tizenhárom pontos vendégvezetést mutatott a tábla, de az első meccsen is hasonló volt a különbség, akkor a Baglyok szép második félidővel vissza tudtak jönni a meccsbe. A félidő alatt mindenki kiment a friss levegőre, hogy az utolsó energiát is tudják mozgósítani, hiszen közel volt a bajnokság vége és a bajnoki cím sorsa még nem dőlt el. A második félidőt lehengerlően kezdte a Harkai legénység, a még mindig vezér szerepet betöltő Nyíri Dániel vezette csapat hatalmasat védekezve és még mindig pontosan dobva el is döntötte a mérkőzést. A Baglyok csapata azonban még mindig nem adta fel, melyért dicséret illeti őket, a végletekig küzdve, "vért izzadva" hajtottak. Azonban az ekkorra felgyülemlett különbséget nem tudták ledolgozni. A kilátogató szurkolók egy küzdős, hajtós meccset láthattak. A találkozót követően az érmeket Bernáth András, a Szövetség ügyvezetője adta át.

Szolnoki Baglyok SE - Lehel Kosársuli 65-82 (22-22, 11-24, 12-24, 20-12)

Szolnok, 2019.06.16., 164 néző, Vezette: Fodor Attila, Rácz Zsolt, Drenyovszki Dániel

Forgács László: “Gratulálunk az ellenfélnek a végső győzelem megszerzéséhez! Hajrá Baglyok!”

Harkai Hunor: "Büszke vagyok a saját nevelésű fiatal felnőtt csapatunkra, amilyen harciassággal és koncentráltsággal végigjátszották a döntő harmadik mérkőzését. A második negyedtől kezdve kiváló volt a csapatvédelmünk és ahogy betartotta minden játékos az egyéni taktikai utasításokat is, az ellenfél hosszú ideig csak szinte büntetőből tudott eredményes lenni. Harcias hozzáállásunknak köszönhetően a védelemben, ellenfelünknek nem ment a távoli dobás, ami előidézte a nagyobb pontkülönbséget a harmadik negyedtől kezdve. Az első két mérkőzésen nem tudtunk meglépni többel, ez most sikerült a félidő után és aránylag könnyebb volt a mérkőzés befejezése. Pozitív, hogy megint megmutattuk a karakterünket és, hogy mindenki a csapatért és az egyesületért akart küzdeni a pályán. Köszönjük a Jász-Nagykun-Szolnoki Megyei Kosárlabda Szövetségnek a jó szervezést, több hasznos mérkőzést tudtunk lejátszani fiatal játékosaink fejlődése érdekében a Megyei Felnőtt Bajnokságban. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy nagyobb számban elutaztak és mellettünk álltak a mérkőzés negyven percében."

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Lehel Kosársuli javára.