MEGYEI FELNŐTT FÉRFI: A VENDÉGEK GYŰRŰJE NAGYOBB VOLT TALÁN?

értékelés
Értékeljen
Jászberényben kezdődött el az 5-6. helyért a párharc.

Jászberényben kezdődött el az 5-6. helyért a párharc, melynek talán a vendégek örültek jobban, hiszen ők az alapszakaszban nem igazán brillíroztak, de úgy tűnik, hogy a rájátszásra jól összeszedték magukat és a MÁV legyőzésével eljutottak oda, ahova még ők sem gondolták talán magukat pár hónapja. A hazai csapatnál új edző mutatkozott be, Harkai Hunor személyében.

A mérkőzés úgy indult, hogy a vendégek még az öltözőben maradtak vagy tényleg megelégedtek azzal, hogy ilyen helyezésért játszanak. De az is elképzelhető, hogy a berényi fiatalok bizonyítani szerettek volna az új mesternek, mert igen nagy lendülettel és energiával vetették bele magukat a meccsbe. Hamar el akarták dönteni a mérkőzést és ez már az első negyedben sikerült, ahol hét darab hárompontos kosarat is szereztek, így több mint húsz pontos volt az előny.

A folytatás sem volt jobb a vendégek számára, hiszen öt percig nem tudtak kosarat szerezni, így már közel negyven pontosra nőtt a különbség. A hazai cseréknek és a miklósi csapat küzdésének köszönhetően a negyed végére picit csökkent a különbség, így "csak" harminc pont alatti különbséggel vonultak pihenőre a játékosok.

A záró két negyedben érvényesült a papírforma, a berényiek könnyen, a látogatók nehezebben szerezték a pontjaikat, nem volt meglepetés, hogy a záró negyedben a kék-fehér fiatalok elérték a száz dobott pontot és a negyed közepére már ötven(!) pontosra duzzadt a két csapat közötti különbség. Meg kell említeni, hogy a vendégeknél Habók mellett az örökifjú Szénási János érdemel dicséretet, mivel a mezőny legrutinosabb játékosaként kiosztott két blokkot, szerzett labdát, valamint dobott egy nagyon szép, palánkos trojkát is, ezzel bizonyítva mindenkinek, hogy a kosárlabda pályán a helye még mindig! Ám ezek is csak a szépítésre voltak jók, de mindenképpen egy üde színfolt volt, ebben a nagyon sima és egyoldalú mérkőzésen. Folytatás a jövő héten, de a Törökszentmiklóstól sokkal több kell azért, hogy kiharcolják a harmadik meccs lehetőségét.

Lehel Kosársuli - Törökszentmiklósi KSE 114-66 (39-16; 22-18; 29-16; 24-16)

Jászberény, 2018.05.24., 18 néző, Vezette: Gál János, Fodor Attila, Pál Szabó Sándor

Harkai Hunor: "Sikerült a hazai közönségünknek dinamikus játékot produkálnunk. Letámadásban sok labdát szereztünk, s ebből kifolyólag kontrából, félkontrából sikerült eredményesnek lennünk, valamint a távoli dobásainkat is magas százalék arányban tudtuk értékesíteni. Örülök, hogy ez a fiatal csapat meg tudta mutatni, van karakterük!"

Szénási János: „A csapat története eddigi legrosszabb első 15 percét produkálta. Sem védekezésben, sem támadásban nem csináltunk semmi hasznosat. A berényi fiatalok pedig kihasználva ezt, laza dobóedzést tartottak. Miután elúszott a meccs, már voltak kosárlabdára emlékeztető pillanataink is, de ez kevés volt. Amiben igazán ellenfelünk fölé nőttünk az a ziccerek kihagyása és a könnyű dobások elrontása volt. Hazai pályán remélem összeszedettebbek leszünk. Hajrá TKSE!”

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Lehel Kosársuli javára.