MEGYEI FELNŐTT FÉRFI: DRÁMAI KÜZDELEMBEN A JOBBAN KONCENTRÁLÓ OLAJ JUTOTT A NÉGY KÖZÉ

értékelés
Értékeljen
A Tiszaligeti katlanban két szolnoki csapat derbije.

Szombaton este kezdődött a Tiszaligeti katlanban két szolnoki csapat derbije, az Olaj U19 fogadta a MÁV-ot. Hatalmas volt a tét, 1-1 a párharc állása, aki itt ma nyer, az jut a megyei bajnokság legjobb négy csapata közé és játszhat elődöntőt. Szép számú közönség választotta szombat esti programnak a mérkőzést, tehát minden adott volt egy izgalmas rangadóhoz. Nagy lendülettel kezdtek Nemes Péter tanítványai, 10-3-ra el is húztak nem egész három perc alatt. A vendégek edzője a pálya széléről utasításokkal látta el játékosait, akik változtattak is a taktikán és védekezésen, egy 10-2-es etappal át is vették a vezetést. Látványos megmozdulásokat, szép triplákat láthatott a nagyérdemű. Az iramra a továbbiakban sem lehet panaszkodni, futottak, hajtottak a csapatok, rohanós kosárlabdát játszott mind a két fél, bár a dobások már nem voltak annyira pontosak, mint az első negyedben, továbbra is izgalmas, nyílt volt a találkozó. A nagyszünetet a hazaiak jobban kihasználták, a vendégek nem pörögtek annyira, jó pár eladott labda és egy- két védekezési fegyelmezetlenséget elkövetett a MÁV ebben a periódusban, így az Olaj fiataljai hét pontos előnyre tett szert, ami egyébként kosárlabdában nem egy hatalmas különbség, főleg annak tudatában, hogy még egy negyed hátra volt a nyolcaddöntőből. Az Olaj csapatában továbbra is Komlósi szállította a pontokat, megbízhatóan és eredményesen játszott, de ragyogóan szállt be a padról Matúz Márton is, szemfüles kosarakkal hálálta meg a bizalmat edzőjének. A vendégeknél a Szatmári - Mile tengely volt acélos, de többen is jó egyéni teljesítményt nyújtottak mindkét fél részéről. Egészen a 8. percig Nagy Dömötörék jól tartották 6-10 pontos előnyüket, ekkor viszont a MÁV mindent egy lapra tett fel és megkezdte utolsó rohamait, újra teljesen nyílt lett a találkozó, Fenyvesi Zénóék felzárkóztak két pontra, de ennél közelebb már nem tudtak férkőzni, végül a jobban koncentráló Olaj U19 megérdemelt győzelmet aratott a rendkívül izgalmas mérkőzésen, így ők lesznek az ellenfelei az elődöntőben a Baglyoknak.

Szolnoki Olaj KK U19 - Szolnoki MÁV SE 75-68 (22-23, 13-15, 18-8, 22-22)

2018..04.28. Szolnok, 54 néző, Vezette: Fodor Attila, Rácz Zsolt, Pál Szabó Sándor

Nemes Péter: „Nagy küzdelem volt, egy percig sem adtuk fel, óriási gratuláció a gyerekeknek!! Megyünk tovább, igyekszünk méltó ellenfele lenni a Baglyoknak! Minimum egyszer nyerni szeretnénk!”

Schönborn Tamás: "Büszke vagyok csapatomra, hogy sok sérült és hiányzó ellenére is végig szoros meccset tudtunk játszani az Olajjal. A végére elfáradtunk, nem bírtuk a tempót a fiatalokkal, akik megérdemelten nyertek! Sok sikert kívánok nekik a továbbiakban!"

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Szolnoki Olaj KK U19 javára.