/web/webpont.com/kcs/html/_Main_/index.html
Megosztás
Értékelés

Fontos hatvani győzelem a Mátra ellen, biztosan nem lesz ott a Final4-ban az EKE 2. csapata

értékelés
Értékeljen
Rendkívül kiélezett mérkőzések várhatóak a bajnokság utolsó fordulóiban

A Galambos János megyei kosárlabda bajnokság hajrájához érkezve egyre fontosabb mérkőzések kerülnek megrendezésre, hiszen mind az alapszakasz bajnoki címéért, mind a negyedik, Final4-t érő helyért nagy harc folyik. Az EKE 2. csapata a többi csapat eredményeinek alakulása miatt matematikai esélyét is elveszítette a négyes döntőbe kerülésre, így a bajnokság hátralevő részében már tét nélküli mérkőzések várnak rájuk.

A dobogón lévő csapatok bármikor helyet cserélhetnek a bajnokság hátralevő szakaszában, tekintettel arra, hogy több esetben még egymással játszanak oda-visszavágó mérkőzéseket. Az alapszakasz bajnoki címért talán a legnehezebb helyzetben - az aktuális táblázat szerint is - a tavalyi bajnok Rockstar Pizza csapata van, akik még kétszer mérkőznek az Egri Városi Sportiskola fiataljaival és várhatóan az alapszakasz záró mérkőzésén, a jelenleg listavezető EKE U23 csapatával.

A Robotka Tamás írányította Hatvan KK csapata az életben maradásért küzdött a múlt héten rendezett Mátra elleni hazai mérkőzésen. A legnagyobb riválissal szembeni esetleges hazai vereséggel nagyon nehéz helyzetbe került volna a hatvani csapat, ennek tudatában Markó és Mészáros vezetésével magukhoz ragadták a kezdeményezést a hazaiak és 7 pontos előnnyel zárták az első játékrészt. A második negyedben öt perc elteltével már egált mutatott az eredményjelző, az elsősorban hárompontosokkal operáló Mátra visszajött a mérkőzésbe és a félidőig felváltva estek a kosarak, Poros duplájával pedig már kétpontos vendégelőnnyel mehettek félidőre a csapatok.

A második félidőben továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek, öt pontnál nagyobb különbséget egyik csapat sem tudott kialakítani a másikkal szemben. Az első félidőben hét triplát (!) elsüllyesztő gyöngyösiek a második félidőben már egyszer sem tudtak betalálni kintről, ekkor már inkább betörésekkel, középtávoli dobásokkal kísérleteztek több-kevesebb sikerrel. A mérkőzés végéhez közeledve az addig rendkívül sportszerű mérkőzés egyre feszültebbé vált, amelynek következtében Markó összeszólalkozott Vargával, a hazaiak játékmestere a játékvezetők figyelmeztetése ellenére sem hagyta abba a szövegelést, így technikai hibát ítéltek ellene.

A mérkőzés vége előtt 15 másodperccel a mérkőzésen jól játszó, látványos kosarakat szerző Kecskés egyenlített, ekkor már mindenki hosszabbításra számított, de 7 másodperccel a lefújás előtt Markó ziccert dobott a túloldalon, amivel megnyerte a mérkőzést a Hatvan KK csapatának.

A héten, szerdán 18.30-tól rendezendő Mátra-Hatvan KK mérkőzésen hasonló izgalmak várhatóak, ahol eldől, hogy ki jut be a május közepén rendezendő Final4-ba negyedikként.

A Mátra elleni győztes mérkőzésen pályára lépett Hatvan KK csapata

Eredmények:

Hatvan KK - Mátra 62-60 (21-14, 12-21, 16-12, 13-13), Hatvan - 2017.04.12 Vezette: Laczi, Kátai

Rockstar Pizza - EKE 2. 92-46 (25-6, 26-14, 21-12, 20-14), Eger - 2017.04.12 Vezette: Kusnir

EKE U23 - Mátra 79-71 (23-20, 18-22, 19-14, 19-15) Eger - 2017.04.06 Vezette: Kusnir, Kovács