Értékelés

Bajnok a Debreceni 12-ek

értékelés
Értékeljen
A 2019-es NBA draftot megelőző órákban a Hajdú-Bihar Megyei kosárlabda barátok figyelme a megyei bajnokság utolsó mérkőzéseire, vagyis a Hajdúhadházon megrendezett bronzmérkőzésre és a Debrecenben sorra kerülő bajnoki döntőre irányult.

DEAC Öregfiúk – Hajdúhadházi KK 51 – 50 (10 – 19, 14 – 7, 14 – 19, 13 – 5)

Helyszín: Hajdúhadház, Játékvezetők: Torzsa Péter, Szűcs Balázs

DEAC Öregfiúk: Balmaz 11/3, Krasznai 3, Nagy Sz. 5, Foltin E. 2, B. Tóth 20/6. csere: Pásztor 4, Kazamér -, Péli 6.

Hajdúhadházi KK: Fedor 3/3, Balogh B. 6/6, Györfi 6, Földesi 14/0, Tugyi 5.csere: Demeter 10/6, Győri 4, Kiss A. -, Dancsi -, Pécsi 2.

A mérkőzés első kosarát a hazai pályáján játszó Hajdúhadházi KK csapata szerezte Györfi Sándor révén, amelyet Balmaz Gábor nagyon jól sikerült kosarai következtek, ugyanis sikeres hárompontos dobásnál követtek el ellene személyi hibát, és az ezért járó büntetődobást is értékesítette. Ezt követően viszont hadházi percek következtek elsőként Tugyi Benjámin dobott két gyors kosarat, majd Földesi Norbert vitte a hátán a csapatot a saját maga által dobott 10 ponttal. Hajdúhadház így sikerült egy 17 – 2-es futást véghez vinni, amivel a különbség 10 pont fölé nőtt. A DEAC Öregfiúk csapatának viszont még sikerült az eredményen kozmetikázni, így a két csapat között egy negyed után 9 pontos különbség volt.

A második negyed elején felváltva estek a kosarak. Majd a 4. percben robbantott a DEAC Öregfiúk csapata és megkezdte a felzárkózást. A felzárkózásuknak a hadháziak időkéréssel próbálták megakadályozni. Viszont az időkérés ellenére az utolsó hat percben csak 3 pontot dobtak, míg az Öregfiúk 11-t. Így az eredmény 24-26-ot mutatott a Hajdúhadházi KK javára.

A harmadik negyed B. Tóth Csaba kosarával indult, így egyenlített a DEAC Öregfiúk, de a Hajdúhadházi KK nagyon nem akarta átengedni a vezetést és berámoltak 5 pontot az ellenfél gyűrűjébe. Ezt követően a főszerep a büntetődobásoké volt hiszen az Öregfiúk 5, míg a hazaiak 4 büntetőt dobhattak. Valószínűleg a mérkőzés nagy tétje miatt a büntetődobásokra nem sikerült megfelelően koncentrálni, mert összesen 3 büntetődobás volt sikeres a két csapatnak összesen. Ami nem sikerült büntetődobásokkal sikerült középtávolról és hárompontosokkal, ahol a hatékonyabb a Hajdúhadház csapata volt, aminek köszönhetően 7 ponttal vezetett az utolsó negyed előtt.

Az utolsó negyedet kosárínség jellemezte, mert összesen 18 pont esett. Hajdúhadházi fiúk 5 pontot értek el, míg a Péli – B. Tóth páros által vezetett (ketten együtt 11 pontot) DEAC Öregfiúk 13 egységet szerzett, aminek köszönhetően megfordították a mérkőzést és ezzel megszerezték a Hajdú-Bihar Megyei Kosárlabda Bajnokság 2018/2019-es kiírásának 3. helyét

Debreceni 12-ek – Nyíradonyi VVTK 96 – 49 (26 – 10, 30 – 12, 20 – 14, 20 – 13)

Helyszín: Debrecen, Bocskai; Játékvezetők: Nemes Gábor, Fülöp Ádám

Debreceni 12-ek: Rácz A. 14/6, Varga T. 17/15, Dr. Hamza 19/15, Jakab 22, Gócs 5. csere: Kiss R. 4, Bács Cs.9/3, Kovács-Pintye 2, Takács D. 4

Nyíradonyi VVTK: Csuka 18, Fodor M. 2, Terdik T. 7/3, Zilinyi 4, Pálkerti 8. csere: Damjanovich, 4, Kocsi -, Vad 2, Rácz Á. 4.

A döntő első mérkőzéséből kiindulva mindenki szoros mérkőzésre számított a döntő második mérkőzésén. Viszont a Debreceni 12-ek csapata hamar szerette volna tudatni mindenkivel, hogy ezen a napon csak egy győztes lehet, akik ők lesznek. A mérkőzést így is kezdték hiszen Varga Tamás és Hamza József hármasaival, illetve Jakab Tibor ziccerével 8-0-val nyitottak. Ugyan Csuka János megakarta indítani a felzárkózást, de egy kosarára három kosárral válaszolt a 12-ek csapata. Emiatt a 12-ek elejére már 16 pontos előnyt épített ki magának.

A második negyedben tovább folytatódott a mérkőzésen kialakult kép minden második harmadik 12-ek kosárra jutott egy nyíradonyi kosár, amivel a különbség tovább nőtt a negyed végére 56 – 22 volt az állás, ami már előre vetítette a 12-ek bajnoki címét.

A harmadik és negyedik negyedben már 12-ek nehéztűzérei már nem voltak annyira aktívak, így a különbség sem nőtt tovább túlságosan. A Debreceni 12-ek összes játékosa betalált a mérkőzésen, aminek a végeredménye 96 – 49 lett, amelynek köszönhetően a Debreceni 12-ek csapata elhódította a Hajdú-Bihar Megyei Kosárlabda Bajnokság 2018/2019. kiírásának bajnoki címét.