Értékelés

Kettőt nyertek a Zöldördögök

értékelés
Értékeljen
A nyitányon elszenvedett balszerencsés vereségét követően két győzelemmel folytatta szereplését a Pest megyei juniorbajnokság Görgényi Miklós csoportjában a Pásztói SZSE Zöldördögök csapata. Markó István tanítványai Salgótarjánból könnyedén, Monorról ellenben óriási küzdelemben, hosszabbítást követően csenték el a két pontot.

Pest megyei juniorbajnokság, Görgényi Miklós csoport

Salgótarjáni KI – PSZSE Zöldördögök 39–89 (5–15, 8–27, 10–21, 16–26)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, vezette: Trizna P., Dudoma T. SKI: Vajvoda V. 4, Kazinczy L. 2, Bábel B. 5, Kaszás B. 8, Ócsai P. 7/3. Csere: Albach K. 3, Csata M. 10/6, Susán B., Siba D. Edző: Szarvas József. Pásztó: Brunda 14, Batta 16, Verebélyi 10, Kiss K. 2, Kelemen 18. Csere: Kanyó 13, Kiss B. 12, Ruga 4. Edző: Markó István.

Markó István, a pásztóiak edzője: – Nagyon fiatal alakulat ellen játszottunk, mind magasságban, mind pedig izomerőben nyomasztó fölényünk volt, amit az első öt perc kivételével maximálisan sikerült kihasználnunk. Keménységben, lendületben és csapatjátékban egyaránt jó teljesítményt nyújtottunk. A védekezés kifejezetten jól működött. Egy csapat erejét jelzi, ha hat játékosa tud kétszámjegyű dobott pontot produkálni. Gyenge pontunk a dobószázalék volt. Ha fel akarjuk venni a versenyt a mezőny elejével, akkor ezen a téren sürgősen javítani kell. Gratulálok mind a nyolc pályára lépő játékosnak, minden felállásban a helyén volt és jó teljesítményt tudott nyújtani mindenki. A mérkőzés legjobbja ezúttal Kanyó Bálint, 13 pontja és 16 lepattanója mellett kifejezetten pengés, példamutató játékkal rukkolt elő.

Monor SE – PSZSE Zöldördögök 61–68 (16–16, 9–7, 17–10, 16–21, 5–12) - hosszabbítás után

Monor, vezette: Agócs G., Mátyás F. Pásztó: Brunda 19, Batta 23, Verebélyi 4, Kelemen 10, Kanyó 1, Kiss B. 11, Kiss K., Ruga. Edző: Markó István.

Markó István, a pásztóiak edzője: – Egy nem éppen korrekt szövetségi szabálynak megfelelően ismét idegenben játszottunk hazai pályán, ráadásul hétköznap. A monori csapat legerősebb keretével melegített, nálunk a térdsérüléssel bajlódó Oroszi Bálint hiányzott. „Kicsit” le is nézték a vidékről jött kisvárosi kosarasokat. Már ekkor lehetett tudni, hogy nagyon kemény mérkőzés vár ránk. Az első negyedben ezúttal jól elkaptuk a fonalat és nem kezdtünk álmosan. Kiegyenlített játék folyt és ennek megfelelően döntetlent hozott a nyitány. A második és harmadik negyedben támadójátékunk nem volt elég hatékony, nem sikerült jól reagálnunk az ellenfél védekezésváltásaira, sok labdát adtunk el dobás nélkül, ráadásul a büntetőket sem tudtuk pontra váltani. Szerencsénkre a védelem hatékonyan működött, így meccsben tudtunk maradni a végére. Az utolsó negyedben óriási küzdelem alakult ki, mindkét csapat hajtott a győzelemért. A pásztói fiúk elképesztő erőbedobással játszottak és kilencpontos hátrányból három perc alatt átvettük a vezetést, ám az utolsó perc drámai eseményeket hozott. Három másodperccel a vége előtt, egypontos vezetésünknél, két büntetőt dobhattunk. Az első kimaradt, a másodikat pedig taktikai megfontolásból rontani kellett, hogy az ellenfél egészpályáról legyen kénytelen támadni. Ekkor ismét belenyúltak a meccsbe, egy ártalmatlan szituációban sportszerűtlen hibát ítéltek ellenünk. A Monor egy büntetőt értékesített a kettőből, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban elképesztő energiákat mozgósított az egész csapat. Fegyelmezett játékkal és óriási koncentrációval játszottunk. Az előre eltervezett egyszerű, de hatékony támadásokat tökéletesen megvalósítottuk, amelyből Batta Bálint megszórta az ellenfelet. Védekezésben a Kanyó Bálint irányította hátsó alakzat teljesen felőrölte a monoriak maradék erejét, akik nem bírták elviselni a terhet és két technikai hibát is begyűjtöttek. Az utolsó percben hosszú labdatartásokkal őriztük a biztos előnyt és bezsebeltük ezt a fantasztikus győzelmet! „A szerencse forgandó.” Amit (egy kis segédlettel) elvett tőlünk Szentendrén, azt most visszaadta. De a pásztói alakulat minden egyes játékosa keményen megdolgozott a győzelemért! Hatalmas energiákat mozgósítva, elképesztő csapategységben úrrá lettek minden nehézségen és problémán. Kosárlabdából és férfias küzdelemből egyaránt jelesre vizsgáztak. Hajrá Pásztó, hajrá Zöldördögök!

(Forrás: facebook.com/pasztoiszsegreendevils)