Férfi NB I: Az ASE jutott be nyolcadik helyen a rájátszásba

A paksiak győzelmével a Pécs a hatodik, a ZTE a hetedik lett. A Falco 100 pontot dobva győzött Szolnokon

2018.05.13 15:20

Százat dobott, nyert Szolnokon a Falco

Minden erőforrását bevetette mindkét csapat, így alighanem olyan taktikával játszott, amit többet a bajnokságban aligha láthatnak a szurkolók.

A Falco magabiztos kezdését még visszaverte az Olaj, de aztán a hajrát a vasiak bírták jobban.

A lényegi kérdések már korábban eldőltek. A Szolnok megnyerte a felsőház küzdelmeit, a Falco második helyen ment tovább.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 99-100 (18-27, 27-12, 31-32, 23-29)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Papp P., Tőzsér D., Jakab L.

Szolnok: Perry 14/3, Browning 11/9, Vojvoda 20/9, Milosevics 13/6, Tóth Á. 9. Csere: Kovács 7, Rudner 3/3, Tóth -, Polyák 5/3, Andric 17/3.

Falco: Govens 21/9, Norfleet 13/9, Perl 12/3, Boriszov 18/6, Taylor 22. Cserék: Hódi -, Dancsecs 3/3, Tóth 4, Kucosra -, Pustahvar 5, Durázi 2.

Győzelemmel zárta a középszakaszt a Körmend

Dramicsanin triplája után Thompson szerzett két pontot, a Körmend első kosarát Hollins jegyezte (1-5). Jól kezdték a vendégek a találkozót, uralták a játékot, Molnár Márton ziccerével 10-5-re vezettek. Wright középtávolijával 10-10-re zárkóztak a vasiak, ám Wittmann és Molnár Márton is betalált kintről, az MTE részéről csupán egy Hollins-dupla érkezett (12-16). Bár két ponttal csökkentették hátrányukat Ferenczék, a vezetés így is a Kecskemétnél volt a negyed végén (16-18).

A második negyedben hasonló volt a játék képe, mint az elsőben. A lila-fehérek domináltak, a Körmend pedig futott az eredmény után. Thompson büntetőjével már 29-22-es előnye volt a Kecskemétnek, ám az negyed végéhez közeledve elkezdett zárkózni az MTE, amely Csorvási révén ki is egyenlített, majd Fanning közelijével a vezetést is átvette (38-36). Molnár Dániel kosara után 38-38 állt az eredményjelzőn, később Fanning büntetője zárta a félidőt, 39-38 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

Wittmann dobott gyors egymásutánban két triplát, 44-39, újfent a KTE-nél volt a vezetés. Csorvási kosarával egy pontra jött fel a Körmend (43-44), de nem törtek meg a vendégek, egy 11-4-es periódust produkáltak (47-55). Ezúttal az MTE kapta el a fonalat, amely Davis vezetésével 55-53-ra zárkózott, Forray Gábor időt kért. Folytatták jó sorozatukat a hazaiak (58-55), ám a negyed vége ezúttal Djeraszimovicséknak sikerült jobban, kiegyenlítettek, majd Horváth tempójával magunkoz ragadták a kezdeményezést (59-61).

A záró felvonás már inkább a Körmendről szólt. Fanning pontjainak köszönhetően 66-62-re lépett meg Antonis Constantinides együttese, s bár Thompson triplájával egy pontra közelítette meg riválisát a Kecskemét (66-65), innentől kezdve már a hazaiak diktálták a tempót, Davis kettesével 73-65-re léptek meg. Nem maradt már esélye fordítani Wittmannéknak, végül 84-67-es győzelmet aratott az MTE - tudósított a ktekosar.hu.

Egis Körmend - KTE-Duna Aszfalt 84-67 (16-18, 23-20, 20-23, 25-6)

Körmend Városi Sportcsarnok
V.: Földházi T., Minár L., Mészáros B. (Forrai S.)

Körmend: Wright 16, Hollins 8/3, Ferencz 4, Davis 23/3, Csorvási 15. Csere: Fanning 16/3, Halász 2, Tuoyo -, Bán -, Oroszi -, Németh -, Márton -.

KTE: Wittmann 9/9, Thompson 16/3, Djeraszimovics 5, Dramicsanin 12/3, Karahodzsics 4. Csere: Pongó -, Molnár M. 11, Kucsera -, Molnár D. 5, Horváth K. 5, Fülöp -, Blaskovits -.

A Paks simán legyőzte a ZTE-t

Az Atomerőmű győzelmével a nyolcadik helyen zárt, a ZTE pedig hetedik helyen jutott a rájátszásba.

A mérkőzést a hazaik kezdték jobban, a ZTE csak az utolsó negyedre talált magára, de ez kevés volt ahhoz, hogy egy helyet előbbre lépjen a táblázaton.

A Pécs lett a hatodik.

Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK 85-79 (26-23, 19-18, 24-15, 16-23)

Atomerőmű SE: Ruják 12/6, Tarrant 23/3, Barnies 15/9, Eilingsfeld 13/3, Guinn 13/9. Cserék: Garamvölgyi 4, Medve 5/3.

Zalaegerszeg: Kinney 6, Vaughn 11/9, Benke 5/3, Szabó Zs. 9/3, Radic 26. Cserék: Dokor 4/3, Horváth Á. 8/6, Mohácsi -, Kis 6/3, Mikovic 4.

Hiába nyert, lemaradt a rájátszásról a Kaposvár

Hiába nyert a Kaposvár a Naturtex-SZTE-Szedeák otthonában, mivel a Paks is diadalmaskodott, Fekete Ádám csapata lemaradt a rájátszásról.

A vendégek végig irányították a szegedi bajnokit, a tartalékos és a fiataloknak rengeteg lehetőséget adó Naturtex csak a félidőig tartotta a lépést, utána az egyre több kaposvári lepattanóhoz egyre nagyobb különbség is társult.

Volt húsz pont is a vendégek előnye, végül tizenhárommal, 78-65-re nyertek. A Kaposvár a kilencedik, a Szedeák a tizedik helyen végzett az NB I A csoportjában – írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 65-78 (16-16, 18-21, 11-20, 20-21)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző.
V.: Benczur, Pozsonyi, Balogh.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics 4, Vágvölgyi 5, Wirth 12/3, Kovács Á. 4, Sulovics 4. Csere: Révész 6, Mike 11/3, Kerpel-Fronius G. 6, Bonifert B. 7/3, Goldring -, Mayer -, Kovács J. 6.

Kaposvár: Dunn 15/3, Tóth P. 3/3, Baki 4, Ivosev 18, Spica 12. Csere: Gibbs 14/6, Hock 2, Blaskovits -, Filipovity P. 3, Bogdán 3, Kocsis 4