Férfi NB I: Kaposváron nyert a ZTE

A Jászberény Kecskemétről távozott győztesen

2018.03.07 22:20

Megint legyőzte a ZTE a Kaposvárt

Már a kezdéskor igyekezett váratlant húzni Fekete Ádám, hiszen Hendlein helyett Papp Pétert nevezte a kezdőbe. A találkozó első pontjait Benke Szilárd szerezte egy 2+1-es akcióból, de erre az alacsonyabb szerkezettel felálló Kaposvár gyors kosarakkal reagált, a harmadik perc végére pedig Bencze Tamás kénytelen volt időt kérni, mert Gibbs ziccerével már 11-3-ra vezettek a hazaiak. Ivosev már az ötödik perc végéhez közelítve tíz pontnál járt, a KKK játékosa még csak dobást sem hibázott addig. Vezérletével tartani tudta előnyét a Kaposvár, pedig például Benke ismét összehozott egy 2+1-et. Két perccel a negyed vége előtt a tízet is elérte a kaposvári előny, igaz Gibbs ziccerére azonnal hármassal válaszolt Horváth Ákos. Ebben a játékrészben szinte minden klappolt hazai oldalon, ezt nagyon jól jelzi a 33 dobott pont is. Hogy a különbség csak tizenkettő volt az első tíz perc után, azt Kinney dudaszós, tíz méteres hármasának köszönhette a ZTE. (33-21)

A második periódust a zalaiak kezdték jobban, rögtön egy 9-2-es rohanással indítottak, s így tízen belülre férkőztek. 35-30-as állásnál kért időt Fekete Ádám, de a támadásban lassabbá, pontatlanabbá váló Kaposvár előnye csak tovább fogyott, Vaughn hármasával pedig egy pontra zárkózott a ZTE. (40-39) Ivosev viszont hozta a tőle megszokott harcias játékot, s pontjaira támaszkodva újra lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a somogyiak. A Zalaegerszegnek a negyed végén is voltak lehetőségei, hogy szorosabbá tegye a küzdelmet, de a vendégek végül ötpontos hátrányban mentek pihenőre a nagyszünetben. (48-43)

A térfélcsere után apránként lopni tudta a távolságot a Zete, majd a harmadik negyed közepén Radic közelijével 54-54-nél be is érte ellenfelét a vendég alakulat. Ekkor azonban Gibbs egy ziccert, majd egy faultos hármast is bedobott - igaz a büntető kimaradt utána. Hiába volt hirtelen ismét ötpontos előnyben a KKK, Kiney hármasa és Mohácsi duplája után ismét egált jelzett a tábla. Sőt, Mohácsi büntetőjét követően 3-0 után először újra a Zalaegerszeg vezetett, majd ezt követően hol egyik, hol a másik csapat állt előrébb pár ponttal.

Az utolsó felvonást egypontos előnyből várhatták a zalaiak (66-67), ám Ivosev két kosarával gyorsan fordult egy újabbat a meccs. Horváth Ákos lépett ekkor elő a Zeténél, s egy triplával rögtön egyenlített, majd az újabb vendég kosarak, köztük egy egészséges Kinney-tömés után megint a Zalaegerszeg állt előrébb. (70-76) Látva csapata gyengélkedését, rögtön időt is kért Fekete Ádám, ám hiábavalónak bizonyult ez, néhány perc múlva újra magához kellett rendelnie övéit a kaposvári trénernek, mert nem tudott megújulni a társaság. Benke ziccere után ekkor már nyolccal vezetett a ZTE, s valamivel több mint négy perc volt csak vissza. Hiába kapart a hajrában is a KKK, támadásban akadozott a gépezet, ezt kihasználva pedig egy újabb Benke-kosár után eldőlni látszott a csata. (78-87) Másfél perc volt már csak ekkor hátra, s hiába jött az újabb hazai időkérés, nem tudtak csodát tenni Hendleinék. A végén a zalaiak az időt is okosan pörgették, Mohácsi kosarával pedig a különbség is átlépte a tízet. A ZTE végül 91-80-ra nyert – írta a BB1.hu.

Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK 80–91 (33–21, 15–22, 18–24, 14–24)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok,
V.: Papp P., Tözsér D., Rácz Zs. (Balogh L.)

Kaposvár: Dunn 4, Papp 2, Gibbs 18/3, Ivosev 34/9, Spica 6. Csere: Tóth P. 5/3, Hendlein 9, Baki 2.

ZTE: Kinney 20/12, Vaughn 14/6, Benke 20, Szabó Zs. -, Radic 19. Csere: Horváth Á. 9/6, Mikovic 2, Mohácsi 7.

A Paks nyert Sopronban

Az Atomerőmű SE kis túlzással az első negyedben eldöntötte a soproni párharcot. 32 pontot dobtak Tarranték a teljesen széteső Soporonnak. A második negyedben sem tudott megújulni a teljesen széteső hazai csapat, El-Amin volt az egyetlen a hazai oldalon, aki tudta tartani a lépést a jó napot kifogó paksiakkal.

A harmadik negyed elején a hazaiak még egy nagy rohamot indítottak, feljöttek 10-r is, de az Atomerőmű SE nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából, és felsőházba kerülés szempontjából létfontosságú meccset nyert meg – írta a BB1.hu.

Sopron KC - Atomerőmű SE 87-99 (17-32, 18-20, 20-17, 32-30)
Sopron, Novomatic Aréna, 700 néző
V.: Cziffra Cs., Török R., Balog Gy ( Dr. Valovics I.)

Sopron: Parker 13/12, El-Amin 28/6, Takács 3/3, Henderson 16/3, Watkins 10. Cserék: Mészáros 12, Tóth G. 5/3.

ASE: Hinds 22/12, Ruják 10/6, Tarrant 26/18, Eilingsfeld 21, Guinn 12/6. Cserék: Garamvölgyi -, Ogunyemi 8.

Jászberényi meglepetés Kecskeméten

Nelson talált be először a mérkőzésen, Dramicsanin triplájával viszont azonnal átvette a vezetést a KTE. Hol a hazai, hol pedig a vendég csapat vezetett, a negyed felénél viszont egy kicsit beragadtak a lila-fehérek, a Jászberény Nelson hármasával 15-8-ra lépett meg. Thompson révén zárkóztak a vendéglátók, de jött a válasz Sejfictől. Wittmann talált be kintről, ugyanezt tette a túloldalon Rakics is. Újfent Wittmann volt eredményes, dobása hármat ért, majd Pongó utolsó másodperces ziccerével ért véget az első tíz perc (18-20).

Karahodzsics kosarával lett ismét egál, majd Dramicsanin távolijával újra fodult a kocka (25-22). Kiélezett játék zajlott a pályán, inkább a küzdés dominált. Jól védekezett a Jászberény, nem tudtak tetemesebb előnyt kialakítani a hírősvárosiak, a nagyszünetben 34-32-re állt a táblán.

Thompson kettese nyitotta a második félidőt, Sejfic és Rakics révén azonban újra a Berénynél volt a fór (36-37). Pontatlanok voltak a kecskemétiek, Nikola Lazics együttese pedig jól használta ki a hibákat, és Nelson irányításával 46-41-es vezetéshez jutott. Djeraszimovics büntetőivel kettőre jött fel a KTE (44-46), ám az utolsó két és fél perc a vendégeknek kedvezett, kétszámjegyű különbséget alakítottak ki (49-59).

Két percig nem született kosár az utolsó etapban, Dramicsanin büntetői után viszont Wittmann dobott egy hármast, Karahodzsics dupláját követően Djeraszimovics ziccere is a helyére ment. Wittmann újabb triplájával már a Kecskemétnél volt az előny, három percig gólképtelen volt a JKSE (61-60). Rakics törte meg a kosárcsendet, majd 63-63-nál Lucsics dobott egy tempót (63-65). Utolsó perc volt már ekkor, nem sikerült betalálniuk a hazaiaknak, Nelson viszont nem hibázott kintről, ezzel tulajdonképpen eldöntve a lényegi kérdéseket.

KTE-Duna Aszfalt – JP Auto-Jászberényi KSE 68–73 (18–20, 16–12, 15–27, 19–14)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok,
V.: Földházi T., Söjtöry T., Balogh Gy. (Pázsitka F.)

KTE: Pongó 4, Thompson 10, Djeraszimovics 12, Dramicsanin 13/9, Karahodzsics 11. Csere: Wittmann 18/18, Molnár M. -, Horváth K. -.

JKSE: Nelson 18/12, Rakics 14/9, Wallace 2, Lucsics 19, Sejfic 14. Csere: Molnár M. -, Kerpel-Fronius 2, Cseh 4.

Csak ráijeszteni tudott a MAFC a Szolnokra

A MAFC alaposan bekezdett, jócskán meglepve ezzel az álmosan kezdő hazaiakt. A vendégek nyolc ponttal is vezettek, amikor ébredtek Vojvodáék, akik már az első negyed végére egyenlíteni tudtak.

A Szolnoki Olaj annak ellenére nem tudta egy félidő alatt eldönteni a mérkőzést, mert a MAFC jól dobott, és lelkesedése pótolta a tudásbeli különbséget. 44-38-al mentek szünetre a csapatok.

A harmadik negyedre is harapósan jött ki a MAFC. 55-55-re is feljöttek a fővárosiak. Az Olaj azonban ismét megrázta magát és +12-re nyitotta az ollót.

Az utolsó negyed már hozta a papírformát, a Szolnok Olja bajnokesélyeshez méltó módon hozta a kötelező győzelmet – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - MAFC 102-73 (24-24, 20-14, 28-22, 30-13)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1600 néző
V.: Kapitány G., Praksch P., Kovács N. (Hartyáni Zs.)

Szolnok: Kovács 3/3, Vojvoda 21/12, Ford 10/3, Browning 8, Tóth 10. Cserék: Polyák 14/6, Andrics 1, Milosevic 13/9, Rudner 8/6, Perry 14/6, Csák -, Taiwo -.

MAFC: Hot 6, Fodor 17/12, Dukics 9/3, McCray 23/6, Cvetkovics 13/6. Cserék: Lakits -, Lakosa 5/3, Katona-, Peringer -, Misek -.

Hozta a kötelezőt a Falco

A telt házas megyei rangadó után jóval kevesebb néző fogadta a csapatokat a Falco-DEAC mérkőzésen. A bemutatásnál a vendégek új igazolása, az ex-falcós Martinics nagy tapsot kapott a hazai szurkolóktól. Borisov 4 pontjával indult a meccs, majd Váradi is hozzátett ugyanennyit, alig két perc után 8-0 volt az állás, majd nem sokkal később 13-2. Feléledtek a vendégek, kicsit könnyelműbbé váltak a hazaiak, 25-17 az első negyed.

A vendégek magasemberei – Armwooddal az élen – éltek a lehetőséggel, a 13. percben 29-26, időt is kért Szekulovics. Továbbra is jól tartotta magát az újonc, a hajrában, 42-40-nél mégis a fekete mezesek kértek időt. Kósa dudaszós triplájával lett 46-45 a félidő, finoman fogalmazva sem volt a helyzet magaslatán a Falco védekezésben, majdnem harminc pontot kapott egy negyed alatt.

A fordulás után is őrizte minimális előnyét a Falco, de a DEAC is minden dicséretet megérdemelt, mert látótávolságon belül tudott maradni. A hazai nézők idegeit időnként borzolták a játékvezetők, miközben a 25. percben, 58-54-nél a betegségéből lábadozó Govens egy 3+1-es akcióval megszerezte első pontjait a meccsen. Velkey szerzett két hárompontost, majd kiintett az őt hergelő hazai B-középnek. Pillanatok alatt villant a Falco, Perl ziccere után már 72-59, 76-63-ról indult a záró felvonás.

Perl és Martinics vívott nagy csatát egymással, állandósult a két csapat közti tíz pontos differencia. A 35. percben, Perl ziccere után, 86-78-nál időt kért Berényi. Hiába, innen már nem volt visszaút a hajdúságiaknak, akik bár tisztességgel helytálltak, az Aréna Savariát ők sem tudták bevenni – írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 95–86 (25–17, 21–28, 30–18, 19–23)