NB I: Az Alba otthon botlott, a Falco hosszabbításban nyert

Szoros mérkőzésekkel folytatódott a 20. forduló.

2018.02.10 09:53

Hazai pályán kapott ki az Alba a Kecskeméttől

A remek formában lévő Alba Fehérvár a kézsérüléssel bajlódó Kasey Hill nélkül fogadta a masszív KTE-Duna Aszfaltot, amely a most futó szezonban idegenben hat győzelemmel és négy vereséggel állt a meccs előtt.
Pontatlanul kezdtek a csapatok, a második perc végén Harris volt először eredményes büntetők után, majd Keller Ákos zsákolással növelte az előnyt. A vendégek az ötödik perc kezdetén találtak be először, ekkor Karahodzsics célzott jól közelről, Dramicsanin és Djeraszimovics triplái után pedig már a KTE vezetett (4-8). Az első negyedben még nem jött össze a fordítás a fehérváriaknak, 14-16-nál ért véget ez a felvonás.

A második tíz perc Keller Iván triplájával kezdődött, ezt pedig Mohammed közelije követte (19-16). Elsősorban Dramicsaninnak – két hármas és egy dupla – köszönhetően az ötödik perc végén még újra átvette a vezetést Forray gárdája (27-28), ám a szünetig már az Alba akarata érvényesült. Zsinórban szórta a triplákat a hazai csapat, Kovács, Lóránt, Trevis és Mohammed is jól célzott távolról, így a szünetre kialakult a közte hat (40-34).

A Kecskemét azonban nem engedte, hogy nagyobbra nyíljon az olló, a harmadik negyedben közelebb férkőzött a hazaiakhoz, nyílttá téve így a záró etapot. 44-36 után Karahodzsics kettő és Thompson négy pontjával mínusz kettőre zárkózott (44-42) a vendég csapat a negyed felénél, végül Pongó triplája révén 55-52-nél jött el az utolsó tíz perc.

Olyannyira szívósnak bizonyult a KTE, hogy 60-54 után egy 8-0-s rohamnak köszönhetően a vége előtt hat és fél perccel át is vette a vezetést (60-62) Pongó hármasa után. Ekkor már biztos volt, hogy izgalmas hajrának nézünk elébe, és így is történt, valamivel több mint két perccel a vége előtt 71-71-re álltak a felek. Djeraszimovics pontos közelijére nem érkezett válasz, Simpson triplája volt pontatlan, majd a KTE nyolcasa büntetőből is betalált, így 71-74 állt az eredményjelzőn másfél perccel a lefújás előtt. Ezután Simpson sem hibázott, de az ellentámadásból ismét Djeraszimovics villant (73-76). Huszonhárom másodperc maradt hátra, Simpson triplával próbálkozott az egyenlítésért, de hibázott, így Kovács faultja után Pongó büntetőzhetett. A magyar játékos csak egyet dobott be, majd Harris célzott jól közelről, és mivel Pongó a következő két büntetőjét kihagyta, így 75-77-nél esélyt kapott az Alba a vezetés átvételére. Két másodperccel a vége előtt azonban Harris triplája nem volt jó, a fault után pedig Djeraszimovics pontot tett a meccs végére.

Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 75-79 (14-16, 26-18, 15-18, 20-27)
Alba Regia Sportcsarnok  V.: Cziffra Cs., Török R., Frányó P. (Forrai S.)

Alba: Kovács Á. 3/3, Harris 12/6, Simpson 14/9, Lóránt 13/3, Keller Á. 5/3. Csere: Pointer 4, Filipovity 6/6, Mohammed 11/3, Horton 4, Keller I. 3/3.
KTE: Pongó 10/9, Thompson 12, Djeraszimovics 20/3, Dramicsanin 19/15, Karahodzsics 16. Csere: Wittmann -, Molnár 2, Horváth K. -, Fülöp B, -, Molnár D. -.

Rezgett a léc, de továbbra is bevehetetlen az Aréna

El-Amin vezérletével 7-0-val kezdett a kiesés elől menekülő Sopron, amire aztán 9-2-vel felelt a Falco. A reklamáló Sabáli Balázs edző kapott technikait, elég korán. Fordítottak a hazaiak, de El-Amin hihetetlen és egyben tarthatatlan volt, szinte mindent bevágott, csont nélkül. Hiába, mert egyedül maradt. A nyolcadik percben már majdnem tízzel vezettek a hazaiak,az első negyed után 24-18 volt az állás.
A folytatásban újra fordítottak a kék mezesek. A második negyedben 29-33-nál Szrecsko Szekulovics kért időt. 29-37 is volt már az eredmény, amikor Borisov beemelt egy triplát. 7-2-es vasi rohamot követően, Sabáli mutatta fel a T-betűt. 44-48-cal zárult az első félidő.

A szünet után elment tízzel az SKC. El-Amin továbbra is fantasztikus volt, a 25. percben 49-63-nál időt kért a Falco. Sikerrel tette, jött egy 10-0, és újra meccsben is volt a tavalyi döntős. Perl és Govens is rákapcsolt, 67-73-ról indult a záró(nak hitt) felvonás.

Egy perc alatt három soproni hiba, és máris 72-73-ra módosult az állás. Többnyire a Sopron vezetett, de nem szakadt le a Falco sem. A 34. percben Govens büntetőivel újra a sárgák jártak előbbre (78-77). Hosszú idő után visszatért a „jegelt” Norfleet, akinek a triplájával 81-77 volt, Sabáli időt kért. Nem adta fel a Sopron, az utolsó percnek 88-88-ról vágtak neki a csapatok. Govens büntetőzhetett, mindkettőt bedobta. Az időkérés után El-Amin is megverte lábbal Perlt, Tóth pedig elrontotta a középtávolit, Váradi viszont leszedte a támadó lepattanót, „kicsi a rakás” alakult ki, mindenki rávetődött a labdára, a Falco volt a kedvezményezett. 5.3 másodperc volt hátra, Szekulovics időt kért. Govens kihagyta, így jöhetett az első hosszabbítás.
Pattanásig feszültek az idegek, megjósolhatatlan volt a győztes. Takács kiszállt, másfél perc volt hátra, amikor Perl ziccere után, 98-95-nél időt kért a Sopron. Úgy tűnt, a végén a büntetőzésből a Falco jön ki jobban, de aztán a nagy rohanásból majdnem ráfáztak… Parker elrontott második büntetőjét Henderson visszazsákolta, így 103-103-mal zárult a 45. perc, jöhetett az újabb hosszabbítás.

Perl és Pustahvar ziccerét követően Parker is figyelt a statisztikájára (előbb dupla, majd ziccer). Norfleet büntetői után El-Amin és Parker is elönzőzte, Pustahvar viszont bevágta a triplavonalról, 1:22-vel a vége előtt, 111-108-nál időt kért a Sopron. A következő akciót is elrontották a vendégek, így Govensnek az is belefért, hogy csak az első büntetőjét értékesítse. Főleg úgy, hogy Perl még egy tempót is a helyére tett. így továbbra is bevehetetlen az Aréna Savaria.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sopron KC 114–109, h.u. (24–18, 20–30, 23–25, 23–17, 13–13, 24–19)
Szombathely, Aréna Savaria, 2700 néző V.: Tőzsér D., Söjtöry T., Fodor A. (Várhalmi Zs.)