HÍREK - Hírek - MKOSZ
Egyenlített a MAFC a play-outban
Szombaton dől el, hogy ki esik ki a férfi élvonalból

2017. Május 17.

Telt ház előtt, jó hangulatban rendezték a play-out második mérkőzését a Gabányi László Sportcsarnokban. A tét nagy volt, az életben maradásért játszott a MAFC. Érezték ezt a szurkolók is, hiszen sokan kilátogattak a mérkőzésre, hogy biztassák csapatukat. Lakits büntetője jelentette a mérkőzés első kosarát, amire az ellentámadásból Taylor válaszolt középtávolról. Duvnjak egy triplával visszavette a vezetését, majd Pacher egyenlítését követően beragadt a Vasas. A negyed felénél, 10-4-nél Sárosi Bulcsúnak kellett időt kérnie. Az általában védekezésben remeklő Lakits támadásban is sokat tett hozzá ezekben a percekben, majd Duvnjak újabb pontjaival már 16-4 volt az állás. A MAFC lendülete megmaradt, már tizenöt ponttal is vezetett. Az utolsó két perc a Vasasé volt, ennek köszönhetően sikerült tíz pontra felzárkóznia (23-13). Alig hozott kosarat a második negyed első fele, de a 6-2-s részeredmény a hazaiaknak kedvezett. A Vasas nagyon gyengén dobott, Wright a kihagyhatatlant is kihagyta, így nem csoda, hogy egyre nagyobb lett a műegyetemisták előnye. A 12. percben már 29-13-ra vezetetett a Garai-legénység. Ezután azonban teljesen megállt a játékuk, a Vasas pedig egyre feljebb kapaszkodott. A MAFC nyolc perc alatt csupán öt pontra volt képes, míg a Vasas 19-ig jutott. Még Taylor utolsó másodpercben elengedett triplája is beesett a dudaszóra, így csupán két pont maradt meg a hazaiak előnyéből (34-32).

Hiába indult hazai kosarakkal a második félidő, bő két perc után már egyenlített a Vasas. Egyre mélyebbre került a MAFC, a 25. percben Thompson hárompontosa már a vendégek vezetését jelentette. Misek két büntetőjével és Duvnjak triplájával próbálta kiráncigálni csapatát a gödörből. Egy biztosabbnak mondható, nyolcpontos előnyt felépítettek újra a hazaiak, de a negyed hajrája ismét a vendégeké volt. Taylor vezérletével egészen három pontig sikerült visszakapaszkodnia a Vasasnak (53-50). A 32. percben újra közel állt a vezetéshez a vendég csapat, ám Sihota tizenegyedik próbálkozásából megszületett az első mezőny kosara. Sikerült hét ponttal elmennie a MAFC-nak, ekkor Sárosi Bulcsú kényszerült időkérésre. Ezekben a percekben egyértelműen Garai Péter csapatának az akarata érvényesült, de ahogy arra számítani lehetett, a Vasas visszajött a meccsbe. Végül mégsem lett „körömrágós" a találkozó vége, mert Sihota a legjobbkor talált magára, és tripláival eldöntötte a meccset (81-68) - tudósított a BB1.hu.

MAFC - Vasas Budapest 81-68 (23-13, 11-19, 19-18, 28-18)