HÍREK - Hírek - Hátország
Férfi NB I B: visszavágott a Veszprém
Pénteken következhet a sorsdöntő összecsapás

2017. Május 15.

A hazai veresége után Miskolcon a legszebb napjaira emlékeztetően kosarazó korábbi válogatott Körtélyesi Gergely vezérletével visszavágott a Veszprém a MEAFC-nak a hazai vereségért a férfi NB I B második elődöntőjében, így a tegnap oroszlányi sikerével a fináléba jutó DEAC tovább várhat ellenfelére, jövő pénteken Veszprémben derül ki, ki lesz a debreceniek ellenfel a döntőben.

MEAFC - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 61-74 (15-16, 10-25, 17-13, 19-20)

Jobbára szűk vendég vezetés jegyében telt az első negyed, majd a hajrában Körtélyesi Gergely (27/18 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) triplájával 6 pontra nőtt a vendégek előnye, de a szakasz végén Zachary Price (13 pont, 3 lepattanó) és Szögi Adám (12!3 pont - 13 mezőnykísérlet -  4-4 lepattanó és eladott labda) egy-egy villanására építve 1 pontra felzárkóztak a hazaiak. A második negyed első felében a vendégek 4 triplát - Körtélyesi 2, Kámán Tamás (8/3 pont, 4 lepattanó) és Kálló Nándor (7/3 pont) 1-1-et beverve, 14-3-ra hozták a negyed első felét. A félidő végén azért a bosnyák légiós, Nebojsa Pavlovic (19 pont, 5 lepattanó) vezényelt még egy 6-1-es veszprémi rohamot, szünetben 16-tal ment a Veszprém.

A 3. negyed közepén, 19-re nőtt a veszprémi előny. A szakasz végére Takács Dániel (10/6 pont) egy-két ügyes megmozdulására építve a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát a MEAFC.

A kegyelemdöfést Körtélyesi vezérletével a záró etap első felében egy 15-2-es rohammal előnyét 20 pont fölé növelve adta meg a MEAFC-nak a Veszprém - jövő pénteken ki-ki meccs lesz Veszprémben az NB I B döntőjéért.