HÍREK - Hírek - Hátország
Döntőbe jutott a DEAC
Oroszlányban nyertek a vendég debreceniek a másodosztályban

2017. Május 14.
Remekül kezdve, s kiválóan befejezve érdekes mérkőzésen 16 pont különbségű győzelmet aratva Oroszlányban, a DEAC együttese kvalifikálta elsőként magát a férfi NB I B döntőjébe.

OSE Lions - DEAC 65-81 (9-21, 18-19, 20-13, 18-28)

Göcsösen, idegesen kezdett hazai pályán a visszavágón a versenyben maradásért játszó Oroszlány. Bár Horváth Márton (12 pont, 6 lepattanó) révén megszerezte a vezetést az OSE Lions, a vendég debreceni együttesnél a 4. perc elején Jahmal Jones (21 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) első kosara felszabadította a gáltásokat, s ez egy szédületes, 16-0-s Velkey János (16/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Farkas Attila (15/6 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) vezette DEAC-roham kezdetét jelentette.

A 7. perc végén 16-2-es vendég vezetést mutatott az eredményjelző. Ekkor talált magára az Oroszlány, s a harmadik negyed közepéig kiegyenlített volt a játék, Molnár András (12/3 pon, 4 szerzett labda) hasznos játéka révén tartotta 15 pont körüli előnyét a DEAC. Az első félidőben hazai részről a nemrég reaktivált, az évad nagy részében erőnléti edzőként dolgozó Tanács Attila (6 pont, 4 lepattanó) volt a legeredményesebb a maga 6 pontjával, s a hazai triplamutató 2/17 volt.

A 3. negyed közepén, 48-31-es vendég vezetésnél Burai Róbert (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és a dupla-duplát elérő Zsíros Péter (11/9 pont, 11 lepattanó) vezetésével egy 15-0-s rohammal 2 pontra feljött az OSE. A negyed végén 5-1-gyel próbált úrrá lenni átmeneti hullámvölgyén a DEAC. A záró etapban Horváth M. vezérletével bő 6 pervig tapadt az OSE a DEAC-ra, 3 perccel a befejezés előtt 66-62-re vezettek a debreceniek, a hajrában azonban egy Jones vezette 15-2-vel biztossá, szinte fölényessé tette győzelmét a DEAC, de alaposan meg kellett dolgoznia e sikerért, a görcsösen kezdő OSE pedig gyakorlatilag mire ledolgozta hátránya nagy részét bele is fáradt ellenfele üldözésébe.

Döntőbe jutott: DEAC 2-0-lal.