HÍREK - Hírek - Hátország
Fővárosi finálé lesz a női másodosztályban
A két budapesti egyetemi csapat jutott a bajnokság döntőjébe

2017. Május 9.
Az ELTE-BEAC Újbuda hazai pályán magabiztosan, a TFSE Nyíregyházán drámai végjátékban nyerte meg a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság második elődöntőjét, így a két budapesti egyetemi csapat jutott a női másodosztályú bajnokság döntőjébe.

ELTE-BEAC Újbuda - Szegedi KE 74-45 (24-10, 8-9, 26-8, 16-18)

A BEAC már Szegeden is magabiztos győzelmet aratott, s a Gabányi csarnokban rendezett visszavágón egyik legjobbja, Lelik Réka nélkül kissé idegesen, kapkodva kezdett. A 4. percben még 4-4 volt az állás, ám ezt követően felpörögtek a - jórészt az élvonalban edződő játékosokat felvonultató - hazaiak, akik egy 17-2-es Barnai Judit (22 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz), az eredményessége mellett nagy mezőnymunkát is végző Pusztai Petra (15 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), valamint Suppán Anna (13/3 pont) vezette rohammal megnyugtató előnyt szereztek. A második negyedben az amúgy is fiatal BEAC-nál néhány egészen ifjú játékos is pályára került, ez a szakasz nagy küzdelmet, kevés kosarat s kiegyenlített játékot hozott.

Térfélcsere után a hazaiak még rátettek egy lapáttal, s a BEAC jobb képességű, az élvonal keménységéhez, iramához szokott játékosai a 3. negyed első felében szinte átrohanva a szegedieken egy 18-2-es 5 perccel lényegében eldöntötték a mérkőzést, s két magabiztos győzelemmel nyerték a párharcot, s jutottak a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság döntőjébe.

Továbbjutott: ELTE-BEAC Újbuda 2-0-lal

Nyíregyházi Kosársuli - TFSE 74-76 (14-18, 24-22, 15-16, 20-20)

Bedobott hárompontos nélkül, 0/15-ös triplamutatóval is nyerni tudott Nyíregyházán a TF. Az előző évadban is találkozott az elődöntőben a két együttes, akkor két szoros (az egyik hosszabbítás után dőlt el) összecsapáson a szabolcsi hölgyek kerültek a fináléba, most azonban a fővárosban a TF győzött, így a Nyíregyháza győzelmi kényszerrel lépett pályára. A TF kezdett jobban, 10-5-re vezetett a nyitó szakasz közepén. A hazaiak ledolgozták a hátrányukat, majd újra ellépett a TF. A második szakasz közepén a hasznosan játszó Kováts Gabriella (8 pont,4 lepattanó) 2+1-eas akciója egy 9-2es TF-roham kezdetét jelentette, amellyel 10 pontos előnyre tettek szert a Mányoky Judit (29 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Miháczi Diána (13 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga Barbara (12 pont, 6 lepattanó) trió vezette vendégek. A félidő hajrája azonban az ismét óriásit játszó, hatalmas mezőnymunkát végző Papp Klaudia (29/12 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és a vendégek által amúgy ezúttal is aránylag jól tartott, rendszeresen dupla-duplát elérő Farkasinszki Orsolya (18 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével a hazaiaké volt, akik egy 15-7-es 5 perccel szünetig 2 pontra feljöttek.

Szünet után nagyot változott a játék menete, a hazaiak 8-2-vel kezdve egy 5 pont körüli előnyt állandósítottak. A szakasz azonban egy 7-0-s TF rohammal, s 2 pontos vendég vezetéssel zárult.

A záró etapot egy 8-0-s első 3 perccel kezdve fordított, s 6 ponttal megugrott a Nyíregyháza.  Erre a TF is elővezetett egy 8-0-t, így a negyed közepén visszaállt a szakasz előtti 2 pontos vendég vezetés. A hajrá, a végjáték roppant érdekesen, izgalmasan alakult, Az utolsó percre 3 pontos vendég vezetéssel fordultak a felek, de Papp triplával egalizált, majd Páll Vivien (6-6 pont, lepattanó és szerzett labda) a vezetést is megszerezte a hazaiaknak. Miháczi egyenlített, majd miután a TF kivédekezte a hazai akciót, a vendégek Mányokyval szemben szabálytalankodtak, akinek nem remegett meg a keze a vonalon, értékesítette a büntetőket, s ezzel a TF Nyíregyházán is nyerni tudott, s így bejutott a női másodosztály fináléjába.

Továbbjutott: TFSE 2-0-lal