HÍREK - Hírek - MKOSZ
NŐI NB I: AZ UNIQA SOPRON A BAJNOK!
Megvédte a címét és tizenegyedszer lett bajnok Sterbenz László csapata

2017. Május 4.

A három győzelemig tartó bajnoki döntő negyedik mérkőzését Sopronban rendezték. Három mérkőzés után 2-1-re a soproniak vezettek a párharcban, így egy újabb hazai győzelem a bajnoki címet jelentette volna számukra.

Eva Lisec látványos center kosarával a Szekszárd szerzett vezetést, a Sopron két rövid dobással, elég idegesen kezdett. Másfél perc elteltével Turner Yvonne triplája kisebb hangrobbanást váltott ki a Novomatic Aréna  teltházas lelátóin - leszámítva a két szintén megtelt szekszárdi szektort. A találat egy 7-0-s hazai rohamra adott jelként volt felfogható.  A szakasz közepén a küzdelem dominált, sok volt a hiba mind a két oldalon, Elkezdődött a taktikázás, amikor érkezett a mozgékony, távolról jól dobó Bálint Réka a Szekszárdnál, jött a hasonló képességekkel megáldott Aleksandra Crvendakics hazaiaknál. A váltás Sterbenznek sikerült jobban, hiszen Crvendakics villámgyorsan 10 pontot szerezve vezérré lépett elő, s eredményessége révén 10 ponttal elhúzott az Uniqa. A vendégeket Studer Á. és Lisec próbálta versenyben tartani. A negyed végén Pirsic és Erkic 1-1 villanásával 10 ponton belülre került a Szekszárd.

Lendületben maradtak a vendégek, két szekszárdi kosárral kezdődött a második szakasz. Shenise Johnson rontott ajtó-ablak ziccerben. Görcsössé vált a Sopron játéka, 3 és fél perc elteltével Johnson bravúrkosara jelentette az első hazai pontokat a szakaszban. Ez átlendítette a holtponton a Sopront, amely egy 6-2-vel újra lélegzethez jutott. A félidő hajrájában szekszárdi részről Maja Erkic lépett elő vezérré, de egységes csapatmunkával tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a bajnok. Hazai oldalon Határ Bernadett, a vendégeknél Studer Ágnes, Theodoreán Alexandra és Gereben Lívia állt 3-3 hibával szünetben.

Bár a második félidő Tijana Ajdukivicnak a támadóidő utolsó pillanatában dobott triplájával kezdődött, a Studer Á.,Erkic, Lisec trió révén a szakasz közepén utóbbi tripla plusz büntetős akciójával 2 pontra feljött a Szekszárd. Johnson, majd hosszú hallgatás után Crvendakics talált be. Átlendült az újabb holtponton az Uniqa, amely egy Crvendakics vezette 13-2-vel 13 ponttal ellépett a negyed végén.

Mint kiderült, ez megtörte a remekül küzdő vendégeket, a záró etap egyértelműen a hazaiaké volt, akik felőrölték az utolsó pillanatig megalkuvást nem tűrve küzdő ellenfelük ellenállását, s végül fölényes győzelmet arattak, de ezért nagyon meg kellett dolgozniuk.

Győzelmével az !Uniqa Sopron 3-1-es összesítéssel megnyerte a 2016-17-es magyar bajnokságot, immár 11. alkalommal!

Uniqa Sopron - Atomerőmű KSC Szekszárd    82-56   (21-13, 19-18, 18-14, 24-11)

Sopron, női bajnoki döntő, 4. mérkőzés, 2500 néző. V: Benczur, Győrffy, Praksch.

Sopron:  Fegyverneky 7, TURNER 16/3, JOHNSON 10, George 6, KRNJICS 10. Cs.: Ajdukovics 3/3, CRVENDAKICS 19/6, WENINGER 5/3, Határ 2, Dubei 2, Czukor, Bakó 2. Edző: Sterbenz László

Szekszárd: STUDER Á. 7/3, Daniel 6, ERKIC 12/3, LISEC 12, Pirsic 6. Cs.: Bálint 2, Theodoreán 3, GEREBEN 6, Studer Zs., Tamis 2, Mansaré, Antóni.Edző: Djokics Zseljko.

Sterbenz László: - A harmadik negyedben, miután feljöttek két pontra, sikerült rendezni a sorokat, s végre pár dobásunk a hárompontoson túlról is beesett, így a vége aránylag sima lett, de nagyon meg kellett érte dolgozni. Köszönjük a közönségnek a csodálatos hangulatot.

Djokics Zseljko: - Győzni jöttünk ide, de már az első félidőben, amikor túl sok támadó lepattanó engedtünk ellenfelünknek és sok labdát eladtunk, érződött, hogy most ehhez nincs meg bennünk az ehhez szükséges energia. Ezzel együtt nagyon büszke vagyok a csapatra, s köszönjük a szövetségnek, a játékvezetőknek, hogy egy nagyon magas színvonalú bajnokságban mutathattuk meg, milyen jó, korszerű kosárlabdát játszunk, több saját nevelésű fiatallal a sorainkban. Szekszárd igazi kosaras város lett, gratulálok a Sopronnak a bajnoki címhez.