A Kaposvár és a Kecskemét jutott be a play-offba
Előbbi a Pécset, utóbbi a Sopront győzte le a férfi élvonalban

2017. Május 3.
A Kecskemét lett a nyolcadik

Két mérkőzést rendeztek ma este a férfi bajnokság középszakaszában, véget ért a középház, újabb két csapat búcsúzott a szezontól. A Kecskemét a legutóbbi öt meccsét elveszítő, már biztosan tízedik Sopron otthonába látogatott. A mérkőzés első kosarát Ruják szerezte, és pár kecskeméti pontot követően Myles hármasa után 9-8-nál ismét a hazaiaknál volt az előny - mint később megtudtuk, a találkozó során utoljára. Légiósai vezetésével ugyanis a KTE már másodjára produkált egy 7-0-s futást, ezúttal pedig - az első negyedben - már nem hagyták felzárkózni az ellenfelet Forray Gábor tanítványai, öt pontos vendég-vezetéssel zárult az első felvonás (17-22). Karahodzic lendületbe jött, ismét ellépett a hazaiaktól a KTE - azonban ezt követően a Sopron is előrukkolt egy 7-0-s futással, így 30-nál utolérték a vendégeket Spicáék. A kereken négy percig tartó kecskeméti „gólcsendet" Ivosev büntetői törték meg, majd Derasimovic 2+1-es játéka után Mészáros kosara zárta a félidőt - az újabb 7-0-s roham után 37-30-as vendégelőnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünet utáni első percekben úgy tűnt, hogy csak idő kérdése, és eldönti a meccset a KTE, a vendégek azonban többszöri próbálkozásra sem tudták kétszámjegyűvé változtatni az előnyüket, sőt Ruják kosaraival nem sokkal később már ismét a Kecskemét nyakában lihegett a Sopron. Dukanovic triplájával ugyan némi levegőhöz jutott a KTE, de az utolsó felvonásnak 55-59-ről vágtak neki a csapatok. Semmi sem dőlt el. Ruják hármasát Karahodzic ziccere követte, majd Takács is távolról talált be, így 30-30 után ismét döntetlen állt az eredményjelzőn. Pongó Martin tempója után közel négy perc „gólcsend" következett a mérkőzésen, amit Dukanovic 2+1-es játéka tört meg. Erre Johnson válaszolt hazai részről, ahogy Ivosev kettesére is, Myles ziccerével pedig bő egy perccel a vége előtt 68-68-as egálra álltak a csapatok. Dukanovic kettőből csak egy büntetőjét értékesítette, de Johnson kísérlete lejött a gyűrűről, míg a túloldalon Ivosevé nem - a hazai időkérés után ismét Johnson próbált meg egyenlíteni az utolsó másodpercekben, de ezúttal sem koronázta siker a próbálkozását. Győzelmével a Kecskemét nyolcadikként bejutott a rájátszásba.

Sopron KC - KTE-Duna Aszfalt 68-71 (17-22, 13-15, 25-22, 13-12)

Sopron, Novomatic Aréna

V.: Papp P., Török R., Gorka Sz. (Forrai S.)

Sopron: Johnson 14/6, Ruják 10/6, Myles 12/6, Dénes 3/3, Spica 15. Csere: Takács 7/3, Lakosa 6, Élő 1, Kántor -.

KTE: Pongó Ma. 4, Pongó Má. 5/3, Derasimovic 12, Ivosev 10, Karahodzic 13. Csere: Dukanovic 17/12, Mészáros 10/3, Hegedűs -.

Kipontozódott: Spica.

Statisztika:

Hetedik lett a Kaposvár

Hendlein jó csapatkapitány módjára mutatta az irányt az övéinek, az első három kaposvári kosarat ugyanis ő jegyezte. A jó kezdés után sokáig őrizte is előnyét a KKK, de a játékrész derekához érve Smith triplája után már a Pécs állt előrébb (12-13). Ez az állapot azonban csak pillanatnyi volt, Frazier ugyanis azonnal visszaszerezte a vezetést, amit aztán a KKK ki sem engedett a kezéből a negyed végéig (21-17). Fodor dupláját Fraier 2+1-es akciója követte, a rossz negyedkezdés miatt alig harminc másodperc elteltével időt is kért Csirke Ferenc. Hiába, továbbra is megnyugtató maradt a vendéglátó előnye. Három perccel a félidő vége előtt már a tízet ostromolta a Kaposvár, de Supola hármasa gátat szabott a hazai törekvéseknek, sőt csak egy utolsó másodperces Frazier-triplának volt köszönhető a somogyiak kilencpontos előnye is (45-36).

A harmadik játékrész elején aztán elérte a közte tízet a KKK, de Supola kosaraival gyorsan csökkenni kezdett a különbség. Kisvártatva aztán megint belendültek a hazaiak, és innentől kezdve már nem volt megállás. Apránként folyamatosan növelték előnyüket, a vendégek fegyelmezetlenségeit kihasználva pedig tetemesre nőtt a különbség. A harmadik negyed legvégén egy Fodor-triplával, valamint egy Wisseh-ziccerrel a húszat súrolta már a különbség (74-55). A záróetap elején a biztos vezetés tudatában sem lassított a Kaposvár. A lepattanók és a labdaszerzések után gyors támadásokat vezettek, így még tovább hízott az előnyük. Már huszonhéttel is mentek a kaposváriak, de egy komolyabb rövidzárlatukat kihasználva tizenháromra visszajöttek még a baranyaiak. Fodorék győzelme azonban így sem forgott veszélyben, ezzel hetedikként várják ellenfelüket a play-offban. A Jászberény, Paks Sopron trió mellett tehát a Szeged szezonjának is vége.

Kaposvári KK - Pécsi VSK-PANNONPOWER 91-76 (21-17, 24-19, 29-19, 17-21)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok,

V.: Benczur T., Boros T., Fodor A. (Szabadvári J.)

Kaposvár: Wisseh 11/3, Frazier 29/3, Cooke 8, Hendlein 16, Simms 19. Csere: Fodor 5/3, Baki 3/3, Papp -.

PVSK: Nelson -, Supola 12/6, Smith 23/12, Budimir 14/3, Sejfic 7. Csere: Halász 10, Bíró 8/6, Antoni -, Harazin -, Bödör 2.