HÍREK - Hírek - Hátország
Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, elődöntők
A TFSE otthon, a BEAC idegenben szerzett előnyt

2017. Május 3.
Elkezdődtek az elődöntő párharcok a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A férfi másodosztályban a keleti, a hölgyeknél viszont a nyugati csoportból érkező együttes szerzett előnyt.

Az 1-4 helyért:

TFSE - Nyíregyházi Kosársuli 74-61 (20-19, 21-13, 18-15, 15-14)

A remek második negyedének, valamint annak köszönhette aránylag magabiztos sikerét a TF a tavalyi ezüstérmes ellen, hogy 6 mezőnykísérleten, 2 mezőnykosáron és 10 ponton tudta tartani a nyíregyháziak kitűnő középjátékosát, Farkasinszki Orsolyát - aki ugyan leszedett 16 lepattanót, de pontjai hiányoztak a vendégektől. Hiába sziporkázott, s szerzett időnként bravúros kosarakat Papp Klaudia (28/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), s jutott 10 pont fölé Fekete Dóra (11 pont - 12 mezőnykísérlet - 6 eladott labda), csapatként jobb, egységesebb volt a TF. A lepattanó harcot 50-41-re megnyerő hazaiak Mányoky Judit (18/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Miháczi Diána (16/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Karlócai Julianna (10/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Varga Barbara (10 pont, 5 lepattanó), azaz a 3x3-as egyetemi világbajnokságon hazánkat képviselve bronzérmet szerző kvartett vezetésével szereztek előnyt.

Szegedi KE - ELTE-BEAC Újbuda 55-75 (17-11, 13-22, 12-31, 13-11)

Kiegyenlített játékkal kezdődött a korosztályos válogatottak szövetségi edzői, Mészárosné Kovács Andrea (U16) és Balogh Judit (U18) által dirigált csapatok összecsapása, amelyen a BEAC fiataljai az előző napi PINKK elleni - az élvonal bajnoki tabelláján a 9. helyre való előrelépést jelentő - igen kimerítő diadal után vélhetően nem a legfrissebb állapotban léptek pályára. Az első negyed hajrájában Nagy Lili (9/3 pont, 3 szerzett, 6 eladott labda) és Kecskés Fanny (5/3 pont, 5 lepattanó) egy-egy triplájával 6 ponttal elléptek a hazaiak.

A második negyedben Suppán Anna (17 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével fokozatosan csökkentette hátrányát a BEAC, amely a szakasz közepén át is vette a vezetést. A folytatásban Jáhni Zsófia (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) tartotta versenyben a hazaiakat, de szünetben már a fővárosi alakulat ment 3 ponttal.

Térfélcsere után Lelik Réka (24/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 6 szerzett labda) lépett elő vezérré a vendégeknél, s eredményességére építve a BEAC egyértelműen magához ragadta a játék irányítását, s a szakasz végére több, mint 20 pontos előnyt felépítve lényegében eldöntötte a meccset a maga javára. A záró etapot Horváth Zsanett (11 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) Radócz Fanni (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) jóvoltából ugyan megnyerte a Szeged, de szorossá tenni nem tudta a találkozót.