HÍREK - Hírek - Hátország
Csütörtöki és pénteki playoff-meccsek a másodosztályban
Elődöntősök a miskolci fiúk és a nyíregyházi lányok

2017. Április 15.
Csütörtökön este három másodosztályú felsőházi negyeddöntő mérkőzést játszottak, kettőt a hölgyeknél, egyet a férfiaknál.  A Nyíregyháza női és a MEAFC férfi együttese szoros mérkőzésen kivívott hazai sikere után idegenben is nyerni tudott, így mindkét csapat ott van az elődöntőben, a TFSE lányai pedig erődemonstrációt tartottak a párharc első találkozóján a debreceniekkel szemben.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság

Az 1-8 helyért:

TFSE - Debreceni Egyetem 90-55 (25-13, 29-11, 23-11, 14-20)

Az első 3 negyed váratlnul egyoldalú játékot hozott, hengerelt a Németh Alma (22 pont, 5 lepattanó), Ményoky Judit (21/12 pont, 8 gólpassz, 3 eladott labda), Kováts Gabriella (10 pont) vezette TF, amelyben mezőnymunkában mások - így Varga Barbara (9 pont, 10 lepattanó), Miháczi Diána (6 pont, - 7 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 8 gólpassz) és Karlócai Julianna (6 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda) is sokat tettek a fölényes hazai sikerért. Az erősen tartalékos debreceni együttesből Földvári Andrea (16 pont, 4 lepattanó) és Papp Alexandra (12/9 pont) játéka emelkedett ki.

Tatabányai KC - Nyíregyházi Kosársuli 61-65 (15-19, 20-19, 16-15, 10-12)

Ahogy Nyíregyházán, Tatabányán végig szoros, kiélezett küzdelmet vívott egymással a két együttes. Az első negyed végén szerzett 4 pontos előnyét ugyan gyorsan leadta a Nyíregyháza, s egy 5-0-lal fordítottak a Sipos Mirjam (23/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda), Hevesi Mercédesz (12 pont - 14 mezőnykísérlet - 13 lepattanó) , Szamosi Rita (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Guti Alexandra (10/3 pont,6 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette hazaiak. A második negyedben hullámzó volt a játék, a vendégek - szintén egy 5-0-lal - visszaszerezték a vezetést, ám erre egy 6-0-lal reagált a Tatabánya. A félidő hajrájában Papp Klaudia (22/18 pont - 23 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz) parádézott, két triplájára építve egy 12-0-t bemutatva 9 pontos előnyt szereztek a vendégek. A félidő legvégén Sipos hozta vissza meccsbe a Tatabányát.

Szünet után ha szűken is, de szinte végig az ekkor elsősorban Farkasinszki Orsolya (20 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda) vezette vendégeknél volt az előny, akiknél Páll Vivien (10 pont - 14 mezőnykísérlet - 11 lepattanó) is nagy mezőnymunkát végzett. . A záró etap elején egalizált a Tatabánya, de Papp újabb triplával tolt a nyíregyházi szekéren. A hajrában a hazaiak kitartóan üldözték a szabolcsi együttest, de utolérni nem tudták, így nyíregyházi siker született, s a tavalyi ezüstérmes két nehéz mérkőzést megnyerve jutott az elődöntőbe.

Férfi NB I B

Az 1-8. helyért:

Agrofeed Széchenyi Egyetem GyKC - MEAFC 74-78

Gombás Gábor (23/3 pont) vezérletével a hazaiak kezdtek jobban, 8-4-re elléptek. A folytatásban fokozatosan kerekedett felül, s fordított a miskolci gárda (képünkön). Puszta Dávid (11/9 pont)  triplájával még 24-23-ra a hazaiak vezettek, ám ezt követően egy ezen a szinten hihetetlennek tűnő 17-0-s "száguldást" mutatott be at ekkor Zachary Price (18 pont, 3 lepattanó), Lippai Szabolcs (14 pont) és Drahos Gábor (11/6 pont, 3 gólpassz) vezette MEAFC.  Ezt követően ugyan feljött a 10 pontos lélektani határ közelébe a Győr, majd j erőre kapott a vendég gárda, amelynek  már 18 pontos előnye is volt. A hazai együttes azonban nem adta föl, hosszú hajrát indított. Fokozatosan olvadt a bizonytalanná váló miskolci gárda előnye, a záró etap közepén Nárai Bence duplájával 1 pontra feljöttek a hazaiak egy 21-4-et . Ez azonban a jelek szerint sokat kivett a győri legénységből,a végjátékban a MEAFC Takács Dániel vezérletével újítani tudott, s végül megnyerte ezt az izgalmas, fordulatokban gazdag remek mérkőzést, s kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe.

Két mérkőzést játszottak pénteken a másodosztályban a felsőházban. A fővárosban a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban a Vasas második csapata fölényesen nyert az erősen tartalékos BEAC ellen, a férfi NB I B-ben az Oroszlány egy drámai, hosszabbításos találkozón győzött Nyíregyházán, s bejutott az elődöntőbe

Vasas Akadémia - ELTE-BEAC Újbuda 101-48 (29-15, 23-9, 21-14, 28-10)
A másodosztályú mérkőzések beszámolói alkalmával az élvonalbeli együttesek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban szereplő utánpótlás alakulatait gyakran nevezzük a második csapatoknak. Nos ezúttal, mivel az első számú együttes szombaton a bentmaradás szempontjából döntő fontosságú meccset játszik a PINKK otthonában, a BEAC-nál amolyan harmadik számú együttes lépett pályára, mivel az élvonalban szereplő társulattal készülő fiatalok nyilván a sorsdöntő élvonalbeli csatára készültek.  Az NB I-et viszont már befejező Vasas gyakorlatilag a legerősebb összeállításában lépett pályára, és az aktuális erőviszonyoknak megfelelően  Mérész Beatrix (17 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda), Bernáth Réka (16/9 pont, 8 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda), Farkas Fanni (15 pont, - 17 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda), Dobos Ágnes (14 pont, 5 lepattanó),   valamint a tripla-dupla közelében teljesítő Dúl Panka (10 pont, - 11 mezőnykísérlet, 9-9 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet aratott. A BEAC együtteséből Halmosi Anna (15/3 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda) volt messze a legeredményesebb, Angyal Nikolett 8 ponttal és 3 lepattanóval zárt, a hosszú sérüléséből felépülő Zana Klaudia pedig 3 ponttal - 8 mezőnykísérletből - 5 lepattanóval, 4 eladott labdával és 8 gólpasszal zárta az összecsapást. A két fővárosi alakulat párharca 1-1-re áll, a döntő, 3. találkozót jövő vasárnap 16 órától rendezik a Gabányi-csarnokban.

Nyíregyháza Blue Sharks - OSE Lions 84-86 (23-14, 14-26, 16-17, 22-18, 9-11)
Egyértelműen a Bus Iván (28/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Emani Gant (19 pont, 10 lepattanó), Fazekas Csaba (14/12 pont - 15 mezőnykísérlet - 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Nagy Krisztián (13/3 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette hazai gárda kezdett jobban, s 14-4-re vezetett a nyitó negyed közepén. Ezt követően előbb kiegyenlítetté tette a játékot, majd a második negyedben támadásban óriásit javulva szünetig átvette a vezetést az Oroszlány, amelyből Angelo Rackley (23/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Wehner Zolán (17 pont, 7 lepattanó) és Horváth Márton (13 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) volt a legeredményesebb.
Térfélcsere után tartotta szűk előnyét az OSE, de a Nyíregyháza tapadt a vendég együttesre. A záró etap közepén még 5 ponttal vezetett az Oroszlány, ám a Nyíregyháza egy 13-8-as utolsó 5 perccel ledolgozta hátrányát.
Következett a hosszabbítás, s bár végül a vendégektől négy - Rackley, Kiss Kornél, Horváth M. és Varga Dániel - játékos is kipontozódott, hazai részről pedig csupán Nagy K., a drámai csatát mégis az Oroszlány nyerte, s ezzel 2-0-lal bejutott az elődöntőbe, ahol a DEAC-MTK Törökbálint párharc győztesével játszik.

Fotó: boon.hu