Vasas Akadémia – Csata DSE 62-54
0
A Vasas lányok nyakába került az aranyérem

2018. Március 11.
Az előzetes várakozásnak megfelelően a torna két favoritja jutott a fináléba. Mindkét együttes hibátlan mérleggel, 4-4 győzelemmel kvalifikálta magát a döntőbe.

Nagy iramban indult az U18-as lány bajnokság döntője, a találkozó első percei a Csata DSE csapatának sikerültek jobban, szépen játszották végig a figurákat, megérdemelten volt náluk az előny (8-13). A Vasas Dombai és Tóth F. kosaraival egyenlíteni tudott. Az utolsó pillanatokban még Angyal értékesített egy büntetőt, így az első felvonás végén a DSE vezetett (15-16).

A második játékrész Pálinkás villanásaival kezdődött, a Csata így ismét kiharcolt egy ötpontos előnyt (21-26). A félidő további részében is megmaradt a két csapat közti különbség. A dudaszó pillanatában az elődöntőben is remek teljesítményt nyújtó Mányoky még szórt egy triplát, így a DSE hatpontos előnnyel mehetett pihenni (27-33).

A fordulás után a Vasas magasabb sebességi fokozatra kapcsolt, Tóth O., Heljic és Varga A. is betalált (41-36). A Csata gyengébb periódusa után átmenetileg magára talált, sikerült egyenlítenie a negyedben. Az utolsó szó viszont a Vasasé volt, 44-42-es állással fejeződött be a harmadik negyed.

A záró felvonásra szoros eredménnyel fordultak a csapatok, előbb Mányoky egyenlített, majd a Vasas került ismét előnybe a mérkőzés legjobbja Dombai hármasával (47-44). A folytatásban a Vasas játéka tovább javult, miközben az ellenfélnek nem jöttek a kosarak, ezzel két és fél perccel a vége előtt tízpontos előnyre tettek szert (60-50). A hátralévő időben a fővárosi csapat jól gazdálkodott az előnyével, és magabiztos végjátékkal szerezte meg a bajnoki címet (62-54).

Az U18-as leány bajnokság győztese így 2018-ban a Vasas Akadémia lett.

Skocovski Igor (Vasas Akadémia): - Nagyon jó meccs volt, mindkét csapat szép kosárlabdát mutatott, és szerintem a magyarországi kosárlabda jövője sem kérdéses. Gratulálok mind a két csapatnak, és hatalmas köszönet a szurkolókna!

Tursics Krisztián (Csata DSE): - Először is gratulálok a Vasasnak, a saját csapatom erőn felül teljesített a mai napon! Az a gárda nyert, amelyikben eggyel több kulcsjátékos volt, aki hozzá tudott tenni a mérkőzéshez. Sokat kell még tanulnia ebből a meccsből a játékosaimnak.