Bikák KK
2018/05/22 18:30
Férfi NB I. A, rájátszás az 1-8. helyért - 2017/2018
Egis Körmend - KTE-Duna Aszfalt 77-59 (19-7, 20-15, 18-18, 20-19)

Dátum: 2018.05.15. kedd, 18:00Játékvezetők: Pálla Zoltán, Tőzsér Dénes, Török Róbert Ellenőr: Forrai Sámuel
 Csarnok: Körmend Városi Sportcsarnok

Antonis Constantinides: Úgy gondolom, hogy mióta a csapattal vagyok ez volt a legjobb mérkőzésünk. Nagyon boldog vagyok, mert meccsről meccsre látom a csapaton és a játékosaimon, hogy százalékosan jobban teljesítenek. Ez az, amit kérek tőlük, mint az edzőjük. A mai mérkőzés sem volt azért könnyű, de a játékunkkal azzá tudtuk tenni, különösen a védekezésünkkel. 59 pontot kaptunk ma a Kecskeméttől és ez a célunk, hogy az ellenfeleinket ilyen alacsony dobott ponton tartsuk itthon. Ez csak egy első lépés volt, de még a párharc nincs lefutva és könnyelműek lennénk, ha ezt elhinnénk. El kell felejtenünk most a mai mérkőzést és készülni egy nagyon nehéz mérkőzésre pénteken. Nagyon agresszív hozzáállásra számítunk a Kecskeméttől és erre fel kell készülnünk rendesen. Mert ha pénteken győzni tudunk, akkor 2-0 vezetésünk után nagyon nehéz lesz részükről visszajönni ebbe a párharcba. Végül szeretnék gratulálni különösen a magyar játékosoknak, akik jól éltek a kapott lehetőséggel. Ez volt a sikerünk egyik nagyon fontos kulcsa. Köszönjük a csodálatos szurkolótáborunk támogatását is és a továbbiakban is szükség lesz rá, hogy mellettünk álljanak.

Forray Gábor: Gratulálok a körmendi csapatnak, mely magabiztosan nyerte a találkozót. Ehhez azért mi is kellettünk, hiszen az első negyedben ránk nem jellemző módon nagyon puhán mozogtunk. Azt hiszem, hogy kb. 20%-al dobtuk a kétpontos és 0%-al a hárompontost. Így nagyon nehéz nyerni, főleg egy ilyen jó csapat otthonában. A második félidőt az kihoztuk döntetlenre, kintről is sikerült betalálni. Azért bosszant egy kicsit a vereség, mert az első félidőben is megvoltak az üres helyzeteink, de egyszerűen nem találtunk be. A sport azonban ilyen. Remélem, hogy a következő mérkőzésen betalálunk és tudunk egyenlíteni. A play off erről szól, igazából nem számít, hogy hány ponttal nyer az egyik csapat. Folytatjuk tovább és remélem, hogy pénteken mi győzünk.