Férfi NB I. A - 2017/2018
DEAC - Pécsi VSK-VEOLIA 83-73 (19-16, 23-22, 23-16, 18-19)

Dátum: 2017.12.15. péntek, 18:00Játékvezetők: Pálla Zoltán, Hervay Tibor, Kulcsár Tibor Ellenőr: Schäffer Béla
 Csarnok: Oláh Gábor utcai sportcsarnok

Berényi Sándor: Nagyon akartuk ezt a győzelmet, boldogok vagyunk hogy összejött. A siker kulcsa a szervezett védekezésben rejlett, erre egész héten készültünk. Minimalizáltuk ellenfelünk irányítójának pontjait, és távolról is betaláltunk. Úgy gondolom, kellőképpen kiszolgáltuk közönségünket.

Csirke Ferenc: Fölösleges nyomásnak voltunk kitéve azáltal, hogy mi lettünk kikiáltva favoritnak. A statisztikai adatokban is minimális volt a csapatok közötti különbség, csak a kétpontosok értékesítésében múlt felül bennünket a DEAC. A harmadik negyedben úgy tűnt, sikerülhet magunk javára fordítani a mérkőzést, de egyénieskedni kezdtünk, így pedig nem lehet meccset nyerni.