- 2017/2018
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - MAFC 96-61 (28-22, 27-13, 21-9, 20-17)

Dátum: 2017.10.14. szombat, 18:00Játékvezetők: Frányó Péter, Boros Tamás, Hervay Tibor Ellenőr: Szabadvári János
 Csarnok: Arena Savaria

Srecko Sekulovic, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: bár kicsit fáradtak voltunk, végig komolyan vettük a meccset. Valamennyi negyedet jól kontrolláltuk, amint elkaptuk a ritmust, nem volt semmi probléma. Az első pár perc után felgyorsultunk, és jobban is védekeztünk, nem volt kérdés, hogy nyerünk. Csapatkapitányunk, Váradi Benedek kisebb izomhúzódást szenvedett, ha be kellett volna állnia, ő is segített volna. A MAFC ellen nehéz játszani, mert mindig nehezebb motiválni a játékosokat, mit például a jövő heti ellenfelünk, a Körmend ellen. Örülök, hogy a fiataljaink nagyon jól tudtak élni a lehetőséggel.

Jovica Arsic, a MAFC vezetőedzője: nehéz bármit is mondani egy ilyen meccset követően, de valamivel jobban kezdtünk, mint a legutóbbi meccsünkön, aztán hamar szétestünk teljesen. Csak az első negyedben volt esélyünk arra, hogy tartsuk a hazaiakat. Aztán sokkal lassabban játszottunk, és hamar kijött a nagy különbség a két csapat között. A Falco dobóteljesítményben, játéktudásban, szinte mindenben előttünk jár. Gyengén védekeztünk, sok könnyű, tiszta kosarat szereztek, semmi esélyünk nem volt a második félidőben sem.