2017/09/23 :
Férfi NB I. A - 2016/2017
Vasas Budapest - Atomerőmű SE 82-89 (24-21, 18-19, 22-17, 18-32)

Dátum: 2017.03.04. szombat, 16:00Játékvezetők: Kapitány Gellért,  Ellenőr: Páli Kálmán
 Csarnok: Sport 11 Sportcentrum

Sárosi Bulcsú, a Vasas Budapest vezetőedzője: Ugyan sokadszor kaptunk ki hasonló forgatókönyv - azaz sokáig vezetés vagy szoros küzdelem, aztán a második félidőben egy rosszabb periódus után fordít és nyer az ellenfél - alapján, ám érzésem szerint ez a vereség most mégsem ugyanabba a kategóriába sorolandó. Vissza kell néznünk, hogy pontosan mi is történt a kulcsszituációkban ahhoz, hogy érdemi következtetéseket vonhassunk le. Ezen a héten érzésem szerint jó szellemiségben készültünk a derbire, ez meg is látszott a csapat játékán, aztán a negyedik negyedre el is fáradtunk.

Teo Cizmic, az Atomerőmű SE vezetőedzője: Nagyon nehéz mérkőzés volt, a Vasas csapata és edzője előtt is le a kalappal, hiszen az első félidőben szépen járatták a labdát, jól is használták az ebből adódó lehetőségeket és színvonalas játékkal vezettek. Számunkra a kulcs az utolsó tíz percben mutatott védekezés volt, ebben a szakaszban így tudtunk könnyű kosarakat is szerezni, amivel átvettük a vezetést és a hajrában higgadtak tudtunk maradni. Úgy érzem, ezek alapján megérdemeltük a győzelmet, hiszen nagy szívvel és akarattal, a végén pedig jó koncentrációval is játszottunk.