Háromból három!!!

Veretlenül zárta a nyitónapot a 3x3-as női válogatott

2017.06.24 21:03

Rangadóval, a mieinkhez hasonlóan az első két meccsét szintén megnyerő Észtország ellen zárta az első játéknapot női FIBA 3x3-as válogatottunk az andorrai Eb-selejtezőn. A játékidő közepe táján 8-7-re még ellenfelünk vezetett, de az összecsapás második felét 10-2-re nyerve csapatunk egységes, jó játékkal magabiztos, 17-10-es győzelmet aratva veretlenül zárta az első játéknapot.

Veretlenek csoportrangadójával zárta a nyitó napot Andorrában női csapatunk, amely az andorraiakat, majd a törököket is legyőző, s lányaink ellen is vezetést szerző észt csapat ellen játszott. Kezdetben ellenfelünk vezetett, de Bozóki révén rendre egyenlítettünk, kosáresővel indult a meccs, nem egészen 2 perc elteltével 4-4-re ált a rangadó. Szenzációs akció végén Theodoreán kosarával a mérkőzés során először átvette a vezetést csapatunk. Észt egyenlítés után Süle duplájával 2 pontos előnyt szerzett csapatunk - Észtország legjobbjai kétpontos távoli találattal feleltek. 7-7-nél mindkét csapat többször is megszerezhette volna a vezetést, ez végül ellenfelünknek sikerült, ám Medgyessy duplájával azonnal visszaszereztük azt, sőt Bozóki kosarával már 2-vel mentek Károlyi Andrea és Jakab Máté tanítványai. Erre felelve 4 perccel a játékidő letelte előtt 10-9-re feljöttek a jól játszó balti lányok. Medgyessy újabb duplája aztán megtörte ellenfelünk ellenállását, Theodoreán Alexandra szerzett szép kosarat a gyűrű alól visszapörgetve a labdát. Jött egy kis technikai kényszerszünet - elromlott az eredményjelző - de ez sem zavarta meg lányainkat, akik 10-9 után vb-ezüstérmeshez méltó gyors, pontos játékkal egy 7-0-s rohammal eldöntötték a csoportrangadót a maguk javára, amelyet végül 17-10-re nyertek meg.

MAGYARORSZÁG - ÉSZTORSZÁG 17-10

A magyar válogatott pontszerzői: Medgyessy 6, Bozóki 5, Theodoreán 4, Süle 2.

Fotó: fiba.com