Helytállt a fiatal magyar válogatott

Megkezdődött a kazanyi nemzetközi torna

2017.08.11 18:01

Ma délután megkezdte kazanyi túráját a magyar férfi kosárlabda-válogatott. A mieink tartalékosan, sok fiatallal álltak fel a bivalyerős oroszok ellen. Óriási fizikális fölényben voltak a hazaiak, akik 6-0-val kezdtek. Vojvoda és Mozgov vívott egymással dobóversenyt az első negyedben, miközben Golomán bemutatkozott a nemzeti csapatban. Zubkov büntetőivel az első felvonás 27-16-os eredménnyel zárult.

Zubkov folytatta a pontgyártást, ezúttal mezőnyből volt eredményes, majd Fridzon büntetői után már tizenöt volt közte (31-16), a 14. percben pedig már kétszer annyi pontjuk volt a fehér mezeseknek, mint nekünk (36-18), pedig elég jól dobtunk kintről, igaz közelről sokat rontottunk. Aztán Perl belelendült, 8-2-es szériával közeledtünk, de ez csak pillanatnyi fellángolás volt, visszaállt minden a régi kerékvágásba, és 49-35-ös állással ért véget a félidő.

Nem sokat változott a játék képe a fordulás után sem, megközelítettük őket megint tízre, ezúttal a kintről jól célzó Rosco Allen volt a pontfelelős, a hajrára aztán megint rákapcsoltak az oroszok, és elmentek húsz környékére. Fridzon duplája után, a 28. percben 66-48 volt az állás. Golomán megszerezte első pontjait a harmadik etapban, amely egyébként egál részeredményt hozott (19-19), így 68-54-ről indult a záró felvonás.

Továbbra is látótávolságon belül voltunk (35. perc: 73-62), igaz az orosz vezetésre nem jelentettünk veszélyt. Az olló végül tizenöt pontnál állt meg. A magyar válogatott Hanga, Kane, Ferencz és Tóth Norbert nélkül is tisztességgel helytállt Európa egyik legjobb válogatottjának otthonában. Az első negyedet leszámítva végig pariban voltunk Mozgovékkal - írja a BB1.hu.

Oroszország - Magyarország 84-69 (27-16, 22-19, 19-19, 16-15)