Egy-egy női és férfi mérkőzést rendeztek a másodosztályban

A Nyíregyháza női és a MEAFC férfi csapata is győzelemmel kezdte a rájátszást

2017.04.11 03:22

Egy-egy meccset rendeztek a férfi, illetve a női másodosztályban a múlt hét végén. Mindkettőn nagy küzdelem után hazai siker született.

Férfi NB I B az 1-8 helyért:

MEAFC - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr 63-58 (12-21, 19-13, 17-18, 15-6)

A találkozó elején érződött, hogy a miskolciak még nem lakták be az egyetemi körcsarnok felújítása miatt ideiglenes otthonukká vált Generali Arénát. Már a meccs elején is többnyire a Puszta Dávid (18/9 pont, 3 lepattanó)-Ruják Bence (11/3 pont, 5 lepattanó) kettős húzta, az egyik legjobbját, Kovács Somát nélkülöző  győri gárda vezetett, a negyed második felében pedig egy 11-2-vel el is húzott a MEAFC-tól.

A vendégek a második negyed első felében tartották előnyüket, majd a félidő hajrájában a Drahos Gábor (14/9 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz)-Szögi Ádám (12/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) duó egy 10-4-es hazai rohamot vezényelt, és szünetig 3 pontra feljött a MEAFC.

Térfélcsere után előbb egyenlítettek a miskolciak, majd 41-41 után elkezdtek potyogni a triplák, főleg a vendégek részéről, Gombás Gábor (6/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) 2 és Puszta távoli találataira Takács Dániel (6/6 pont, 3 lepattanó) felelt hazai részről. A záró etap előtt 4 pont volt a vendég győri gárda előnye.

Ezt azonban Lippai Szabolcs(16 pont, 3 lepattanó) vezérletével ellentmondást nem tűrően egy 12-1-es parádés rohammal kezdte a MEAFC, amely ezzel fordított, s a végén már nem adta ki a vezetést a kezéből, a miskolciak 1-0-ra vezetnek a két győzelemig tartó párharcban.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, az 1-8 helyért:

Nyíregyházi Kosársuli - Tatabányai KC 69-66  (17-18, 13-17, 19-18, 20-13)

A végig szoros első negyedet követően a másodikat Pénzes Kitti (14 pont, 8 lepattanó) kosarai révén 7-2-vel kezdő vendégek 6 ponttal megugrottak. Ezt követően Farkasinszki Orsolya (18 pont, 13 lepattanó) vezetésével üldözőbe vette ellenfelét a hazai együttes, de félidőben 5 ponttal a Tatabánya vezetett.

Szünet után Szamosi Rita (20/12 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével 7-3-mal indítva 9 ponttal megugrott a Tatabánya. Fekete Dóra (19/6 pont) triplája egy egyenlítést jelentő 9-0-es hazai rohamra adott jel volt, a negyed végén azonban Csicsai Kata (12/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) villanásaival új erőre kapott, s a záró etap előtt 4 ponttal vezetett a Tatabánya.

A záró szakaszban Papp Klaudia (20/3 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) vezérletével apránként ledolgozta hátrányát a Nyíregyháza. A szakasz közepén váltott vezetéssel haladtak a felek. A 39. percben Papp triplájával 4 ponttal ellépett a Nyíregyháza, Pénzes bedobott egy büntetőt, az utolsó percben pedig már nem esett kosár, így a fordulatos, küzdelmes meccsen végül a hazaiak szereztek előnyt a 2 győzelemig tartó párharcban.

Fotó: Pusztai Sándor