Férfi NB I: szegedi és kecskeméti győzelem

73 vendégpont mindkét pályán, de micsoda különbség

2017.04.09 00:51

Kaposváron is nyert a Kecskemét

Hendlein és Baki is felépült Kaposváron, így a hazaiak teljes kerettel állhattak fel a Kecskemét elleni középházi rangadóra. A vendégek kezdtek jobban, Djeraszimovics ziccere után már 7-2-re vezettek, és ezt a minimális előnyüket az első negyedben végig tartani is tudták. Bár volt már közte tíz is, a somogyiak faragni tudtak a különbségen (16-22). Hiába próbálkoztak Frazierék, a kék-fehérek a folytatásban sem találtak fogást ellenfelükön. A félidőben 41-31-re vezetett a Forray Gábor együttese.

A szünet után sem jött a fordulat, a harmadik negyedben már tizenöttel is vezetett a KTE. A záró játékrész elején ismét zárkózni tudott a KKK, Fodor hármasa után 63-56-ra jött fel. A hajrára feljött egy pontra a Kaposvár, ám a kritikus pillanatokban rendre hibáztak a hazaiak, vagy elrontották a dobásokat, vagy eladták a labdákat, így a lila-fehérek összességében teljesen megérdemelten nyertek.

Újabb sima szegedi siker a Pécs ellen

A nyolcadik helyen álló Szeged a hetedik Pécset fogadta. Parádésan kezdtek Bolticsék, az ötödik percben már 19-5 állt az eredményjelzőn, majd 24-5-nél már második időkérésével élt Csirke Ferenc edző. Végül 31-14-gyel zárult az első negyed, elsöprő lendülettel indított a házigazda. Ami megmaradt a második tíz percre is: a 17. percben már elérte az ötvenpontos határt a Szedeák, míg a PVSK ekkor még csak a felénél járt. A félidőben 62-28 volt az állás.

A szünetben alaposan leteremthette csapatát Csirke mester, összekapták magukat a baranyaiak, ám a tetemes hátrányt így sem tudták ledolgozni. Az utolsó felvonásra gyakorlatilag minden lényeges kérdés eldőlt. A száz pont végül nem lett meg a hazaiaknak, ám ezt aligha bánják, hiszen így is fölényes győzelmet arattak Andrija Csiricsék.

KÖZÉPHÁZ

KAPOSVÁRI KK KTE-DUNA ASZFALT 66-73 (16-22, 15-19, 20-20, 15-12)

Kaposvár, 700 néző. V: Szabó G., Boros, Kulcsár

KAPOSVÁR: Wisseh 5, Frazier 18/6, COOKE 21/9, Hendlein 4, Simms 10. Csere: Fodor M. 8/3, Papp P., Grebenár, Baki. Edző: Fekete Ádám

KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 11/6, Pongó Martin 8/6, DJERASZIMOVICS 21/3, IVOSEV 19, KARAHODZSICS 11. Csere: Hegedűs, Djukanovics 1, Mészáros 2. Edző: Forray Gábor

Kiállítva: Pongó Martin (27. p.)

Statisztika:

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK-PVSK-PANNONPOWER 99-73 (31-14, 31-14, 17-23, 20-22)

Szeged, 600 néző. V: Benczur, Pozsonyi, Fodor A.

SZEGED: BOLTICS 13, LILOV 22/9, Csirics 11/9, Juhos 7, SULOVICS 15. Csere: RÉVÉSZ 16, Filipovics, Bán 8/6, Vágvölgyi 4, Bonifert B., Kovács J. 3/3, Varga Á. Edző: Nikola Lazics

PÉCS: Nelson 8/3, SUPOLA 20/6, C. Smith 4, Budimir 2, Sejfic 14. Csere: Halász 3, Bíró 13/6, Harazin, Demeter 7/3, Dragasevics 2. Edző: Csirke Ferenc

Kipontozódott: Bán (36. p.)