NB I: a ZTE legyőzte a címvédőt

A Falco az Alba ellen folytatta hazai sikersorozatát

2017.04.07 02:38

Másodszor is kikapott Szombathelyen az Alba

6-0-val kezdtek a vasiak a listavezető ellen, aztán ugyanilyen szériával egyenlítettek a három légióssal felálló kék-fehérek. Markovics ziccerével magához ragadta a kezdeményezést az Alba, 12-15-nél időt is kért Szekulovics edző. Váradi ziccere a végén lejött, így 15-21-es eredménnyel zárult az első felvonás. A folytatásban hamar átlépte a különbség a tízet, közel négy percet kellett várni az első hazai kosárra. Jól védekezett az alapszakasz győztes, de az is igaz, hogy sokat hibázott támadásban a Falco. A félidőben 28-37 volt az állás.

Medford vezérletével nagyon megnyomta a harmadik negyedet a Szombathely, amely a 28. percben ki is egyenlített (47-47), majd az amerikai irányító ziccerével hosszú idő után ismét a vasiak vezettek. A harmadik negyed végén Medford triplájával lett 52-53 az állás. A záró etap elején a másik tengerentúli, Govens repítette a sárga-feketéket, akik kezdtek meglógni. Nagy izgalmakat tartogatott a hajrá, Govens ziccere után már tíz pont volt a különbség, ezúttal a hazaiak javára. A végét okos játékkal hozta le a Falco, amely nagyot javult a második félidőre, így megőrizte hazai veretlenségét.A lefújás után a hangosbemondó köszöntötte Kovács Pétert, akinek megszületett a kislánya.

Egerszegen botlott a bajnok

Az első negyed nem a védekezésről szólt a ZTE-Szolnok rangadón. Vendégoldalon Vojvoda, Pavlicsevics és Eilingsfeld is betalált távolról, ám Norfleet kosaraival és Szabó triplájával tartotta magát a ZTE. Sőt, a hazaiak szigorítottak védekezésükön, és elmentek négy ponttal riválisuktól (23-19). Hiába kért időt Zorán Kmézics, a remekül játszó Norfleet vezetésével a negyed végére tovább nőtt a különbség (31-25). Tóth Ádám büntetőivel indult a második felvonás, azonban Benke kettő plusz egyes akciója után már 7 pont volt a különbség. Hosszú kosárcsendet tört meg Drungilas, majd Benke és Norfleet pontjai után már kilencpontos volt az Olaj hátránya (42-33). A Szolnok zónavédekezésre váltott, ami nem ízlett a hazaiaknak, akik Wright parádés zsákolása ellenére egy perc alatt leadták előnyüket, így Bencze Tamás azonnal időt kért (44-41). A vendégek lendületét azonban nem tudta megtörni, Andric előbb egyenlített, majd büntetőből a vezetést is átvette csapatának. A félidő végére szétesett a ZTE támadójátéka, így a nagyszünetre ötpontos vendégelőnnyel mentek öltözőbe a csapatok (44-49).

A fordulás után tovább őrizte előnyét az Olaj, a harmadik negyed derekán Szabó triplájával aztán kiegyenlített a Zete, ám ezt követően Szabó sportszerűtlen hibájával egyidőben Ubilla technikait is kapott, majd Pavlicsevicset tripladobás közben faultolták, így a meccsen először hét ponttal meglógott a Szolnok (60-67). Jött azonban az újabb fordulat: Benke és Mohácsi távolról, Wright és Ubilla pedig közelről voltak eredményesek, rögtön a kék-fehéreknél volt az előny (70-68). A záró felvonást 73-72-es hazai vezetéssel várták a csapatok. Az utolsó negyedben szinte minden kosárért meg kellett szenvedniük a játékosoknak. 81-74-es állásnál Kmézics-edző volt kénytelen időt kérni. Hiába, a zalaiak már kézben tartották a meccset, jól őrizték előnyüket, köszönhetően elsősorban a tripla-duplával (30 pont, 11 lepattanó, 10 gólpassz) és 41 VAL értékkel záró Emanuel Ubillának.

Bennmaradt a Paks

Jobban kezdte a mérkőzést a Vasas, de aztán Battle zsinórban szerzett nyolc pontjával előbb egyenlített, majd fordított az ASE. Innentől már a paksiak diktálták a tempót, igaz az első negyed végéig az újonc sem szakadt le (20-22). Pacher büntetőkből rögtön kiegyenlített, de hamar érkezett rá a válasz. Már kilenc pont is volt a tolnaiak előnye, de megint jól hajráztak a fővárosiak, akik egy egységre jöttek vissza a félidőre (43-44).

48-48-nál egalizált, majd nem sokkal később visszavette az előnyt a Vasas. Innentől felváltva vezettek a csapatok, a paksiak távolról remekül céloztak. A harmadik negyed végén Teo Cizmic csapatának kellett kapaszkodnia, Tiby büntetőivel lett újra egyenlő az állás (64-64). A záró etapban belejöttek a pontgyártásba a csapatok. 73-72 után úgy tűnt, ismét meglógnak a vendégek, de Horváth és Pacher is bevágott egy-egy triplát, egy 8-0-s szériával egy perc alatt eltüntette a különbséget a Vasas. Az utolsó 43 másodperc 85-85-ről indult, Battle triplája döntötte el a mérkőzést. A végén még három távoli kísérlete is volt a hazaiaknak, de mind kimaradt (87-90). Az ASE továbbra is hibátlan az alsóházban, és már a második kör után bebiztosította bennmaradását az élvonalban.

FELSŐHÁZ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY-ALBA FEHÉRVÁR 69-62 (15-21, 13-16, 24-16, 17-9)

Szombathely, 2400 néző. V: Győrffy P., Farkas G., Ádám J.

SZOMBATHELY: MEDFORD 13/9, GOVENS 28/12, VÁRADI B. 18/6, Pustahvar, ZSIGERANOVICS 10. Csere: Tóth N., Bognár, Barham. Edző: Szrecsko Szekulovics

FEHÉRVÁR: Taylor 6, EDWARDS 16/3, Markovics 5, LÓRÁNT 12, KELLER Á. 8. Csere: FARR 10, Keller I. 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav

Kipontozódott: Tóth N. (39. p.)