Férfi NB I B: a 20. forduló összefoglalója

Nyíregyházi siker született az északkeleti rangadón

2017.03.21 00:58

Pénteken nem borult a papírforma, az esélyesek nyertek, a DEAC és az Oroszlány nagy különbségű hazai sikert aratott, a Veszprém és a Győr pedig idegenben diadalmaskodott.

KELETI CSOPORT

DEAC-MAFC 114-55 (32-14, 26-23, 27-7, 29-11)

Hét közben a MAFC fiataljai egy negyedet veszítettek el nagyon, a másik háromban felnőttek a riválishoz. Debrecenben egy negyed erejéig voltak partiban a fővárosiak, a másodikban Kucsora Csaba (16/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 10 eladott labda, 4 gólpassz), Vígh Marcell (11/3 pont, 5 lepattanó) és Siklós Olivér (10 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda) vezetésével jól tartották magukat. Az első, a 3. és a 4. negyedben elsősorban Velkey János (23/6 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 gólpassz), Jahmal Jones (19/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz), Szabó Miklós (17/3 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz), Molnár András (18/6 pont, 6 gólpassz), valamint Kovács Imre (11-/3 pont, 4 lepattanó) révén egyértelműen a DEAC csapata dominált, amely fölényesen nyert.

NYUGATI CSOPORT

SMAFC-NYME - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 61-74 (16-23, 12-17, 26-23, 7-11)

Az esélyes veszprémiek Nebojsa Pavlovic (23/9 pont, 9 lepattanó) és  Sopronból származó Körtélyesi Gergely (18/12 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével az első félidőben 10 pont fölötti előnyt szereztek. A lelkes, helyenként jól is játszó soproniak szünet után Rátvay Tamás (17 pont), Kovács Benedek (10 pont, 8 lepattanó) és Berneczei László (9/3 pont, 14 lepattanó) révén kiegyenlítetté tették a játékot, de nyerni nem volt esélyük.

MOTAX Pápai KC - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr 71-87 (15-19, 20-24, 19-27, 17-17)

Kálmán László (15/12 pont, 6 gólpassz), Szanati Mátyás (13/3 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) és Keresztes Rafael (13 pont) vezérletével az első félidő hajrájáig abszolút partiban volt a Pápa a favorit győri legénységgel. A vendégek az első félidő utolsó 3 és fél percében Ruják Bence (16/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével egy 12-4-es rohammal 8 pontos előnyt szereztek. A harmadik negyed közepén is ugyanez a 8 pont volt a vendégek javára, a szakasz második felében elsősorban Puszta Dávid (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Nárai Bence (19 pont) eredményessége révén megduplázták előnyüket, amelyet a befejező 10 percben meg is tartottak.

OSE Lions - Budafok 119-63 (23-20, 29-16, 40-11, 27-16)

Az első negyedben a Budafok Drevenka Dávid (20/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Lados Erik (13/6 pont, 3 gólpassz) és Mészáros Csaba (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet) eredményessége révén partiban volt az esélyes hazai együttessel. A második negyedtől aztán a remek dobóformát kifogó Angelo Rackley (29/21 pont - 7/10 tripla - 4 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Burai Róbert (14/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Zsíros Péter (14/9 pont, 7 lepattanó) vezérletével - különösen a harmadik 10 percben - szinte hengerelt az Oroszlány, amelyből az említett kosarasok mellett még négyen, azaz összesen heten dobtak legalább 10 pontot.

Öt mérkőzést rendeztek szombaton a férfi másodosztályban. Az északkeleti rangadót az otthon játszó Nyíregyháza nyerte a miskolciakkal szemben. A Honvéd remek második negyedének köszönhette a Tiszaújváros elleni hazai, az Eger pedig káprázatos hajrájának az Óbuda elleni idegenbeli sikerét. A Vásárhelyi KS fölényesen verte a Nagykőröst, az egyetlen nyugati összecsapáson pedig bonyhádi siker született Baján.

Bp. Honvéd - Tiszaújvárosi Phoenix 78-60 (7-11, 27-13, 21-20, 23-16)

Bár Magyar László (6/3 pont) és Máté Márk (20/12 pont) gyors triplát váltott a találkozó elején, mindkét csapat idegesen, kapkodva játszott -  a vendégek valamivel kevesebb hibával.  A második 10 perc döntő fordulatot hozott. Egy 5-0-lal még a szakasz elején fordított a Honvéd, majd váltott vezetéssel haladtak a felek. A negyed második felében a Honvéd egységes csapatjátékot nyújtva egy 11-0-lal megugrott, s félidőben 10 ponttal vezetett.  Szünet után a hazai center kettős, a Stefán Dávid (16 pont, 11 lepattanó)-Kováts Róbert (10 pont, 7 lepattanó) duó gondoskodott az izgalommentes folytatásról. A borsodiakat Dangelo Hill (16/6 pont, 8 lepattanó) és Papp Bendegúz (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet) próbálta versenyben tartatni - kevés sikerrel, sőt a légiós teljesítményének értékén egy technikai is rontott.

Nyíregyháza Blue Sharks - MEAFC 74-64 (21-17, 21-20, 18-13, 14-14)

Három negyedet megnyert, s a negyediket is döntetlenre hozta, így megérdemelten nyerte az északkeleti rangadót a Nyíregyháza (képünkön). Egyszerű lenne a légiós centerek közötti különbségre hivatkozni, hiszen Emani Gant 22 ponttal és 14 lepattanóval, míg miskolci kollégája, Zachary Price 8-8 ponttal és lepattanóval zárta a találkozót. Csakhogy a középjátékosoknál azért  a kiszolgálás is sokat számít, s csapatjáték tekintetében a hazaiak alaposan felülmúlták a borsodi gárdát, gólpasszok tekintetébe 20-11-re nyert a Nyíregyháza. A 9 játékost bevető hazai együttesben Gant mellé felnőtt Nagy Krisztián (15/6 pont, 21 lepattanó) és Czura Attila (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepttanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), valamint a hazai Fazekas Csaba is (14/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz). A 11 játékosát bevető, távolról igen gyenge dobóformát kifogó (tripla 3/21, 14.28%)  MEAFC csapatából csak Szögi Ádám (16/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és a fiatal Galló Márk (10 pont, 6 lepattanó) hozott össze két számjegyű pontszámot.

Óbudai Kaszások - EKE Eger KOK 64-70 (22-20, 15-20, 13-14, 14-16)

Kemény, küzdelmes, végig szoros, kiélezett csatát hozott az alsóházi rangadó. Nagyobb különbség egyszer alakult ki, a 3. negyed hajrájában 8 ponttal ellépett a  Tóth Zoltán (17/15 pont, 3 lepttanó, 5 szerzett, 8 eladott labda, 4 gólpassz), Jakab Zsolt (14/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Varga Imre (12 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) hármasfogat által húzott Eger. A negyed végén 4 pontra visszajött, a hajrában pedig már-már győztesnek látszott a Gorzsás Krisztián (14 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz),Lakosa Ákos (12/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Zrínyi Viktor (10/6 pont, 7 lepattanó) vezette házigazda. Másfél perccel a lefújás előtt még 64-60-ra a Kaszások együttese vezetett, ám a végjátékban Tóth két triplájára építve egy 10-0-s huszáros hajrával az Eger a maga javára fordította a találkozót.

Vásárhelyi Kosársuli - Nagykőrösi Sólymok 99-52 (28-14, 24-11, 24-19, 23-8)

A Nagykőrös együtteséből a jelek szerint sokat kivett a hétközi, Salgótarján elleni sikerrel megvívott összecsapás. A harmadik negyedet leszámítva igen egyoldalú mérkőzésen a vásárhelyiek Varga Zalán (17/9 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Momir Genal (16/6 pont, 4 lepattanó), Rostás Imre (15/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Pavlovics Vuk (12 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Szabó Péter (10/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz) vezérletével egységes csapatjátékot nyújtva kiütéses győzelmet arattak. Nagykőrösi részről Mácsai Károly (19/6 pont, 15 lepattanó) és Molnár Miklós (17 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) játéka emelkedett ki.

Bajai Bácska FKE - Bonyhádi KSE 75-85 (18-27, 16-25, 23-16, 18-17)

Tömösváry Mátét ugyan 7 ponton tartotta, de az első félidőben nagyon elengedte a Baki Sándor (24/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda), Gulyás Máté (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Sömenek Martin (13/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Filip Dumics (12/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 6 szerzett labda, 5 gólpassz) kvartett vezette Bonyhádot a Baja, Szünet után ugyan Milos Vukicsevics (19/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Barun Bence (18/12 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda) és Mándity Máté (16 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezetésével magukra találtak a hazaiak, de az első félidőben összeszedett közel 20 pontos hátrány sok volt ahhoz, hogy igazán szorossá tegye a meccset, így az első félidőben remekül játszó vendég bonyhádiak megérdemelten nyertek.