Hétközi összecsapások a férfi második vonalban

A Tehetséges Fiatalok csapata hosszabbításban nyert Törökbálinton

2017.03.18 03:35

Három mérkőzést rendeztek hét közben a férfi másodosztályban. A keleti csoportban a Nyíregyháza könnyedén verte a MAFC fiataljait, a Nagykőrös nagy küzdelemben a Salgótarjánt, nyugaton pedig a Tehetséges Fiatalok együttese hosszabbítás után tudott nyerni Törökbálinton.

KELETI CSOPORT

Nyíregyháza Blue Sharks - MAFC 98-67 (24-21, 32-12, 22-15, 20-19)

Egyetlen jó negyed, jelesül a második elég volt a hazaiaknak ahhoz, hogy a remek dobóformát kifogó Czura Attila (26/18 pont, - 6/8 tripla- 3-3 lepattanó és gólpassz) és Oláh Zoltán (22/9 pont, - 4/7 tripla - 3 gólpassz), valamint Emani Gant (17 pont, 4 lepattanó) vezérletével fölényes győzelmet arassanak. A fővárosiakat a szintén jó formában dobó Kucsora Csaba (33/24 pont, - 8/14 tripla -5-5 lepattanó és eladott labda), valamint az ismét dupla-duplát elérő Pápai Máté (19 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) próbálta versenyben tartani inkább több, mint kevesebb sikerrel - mert eléggé magukra maradtak.

Nagykőrösi Sólymok - Salgótarjáni KSE 79-72 (16-23, 18-11, 25-18, 20-20)

A vendégek sokkal frissebben, pontosabban kezdtek, s Jakab Péter (17/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Dashan Harris (14/6 pont, 7 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Béres Dávid (12 pont) és Blaskovits László (11 pont - 12 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3 gólpassz) révén hamar 7 pontos előnyt szereztek, amelyet az első negyed végéig meg is tartottak.

A vendégek a félidő hajrájáig ellenfelük előtt jártak, ám ekkor Jurászik László (18/12 pont, 5 gólpassz) vezérletével egy 7-0-lal fordított a Nagykőrös, Béres kosarával végül döntetlennel térhettek pihenőre a felek.

Térfélcsere után eleredt a triplaeső, majd a szakasz közepe felé közeledve egy Kovács Sándor (18/15 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) vezette 7-0-lal elléptek a hazaiak, akik az ekkor szerzett előnyüket Szablics Péter (12 pont, 6 lepattanó) villanásai révén tartani tudták a negyed végéig. A befejező negyedet 6-2-vel indítva 3 pontra feljött a Salgótarján, ám a Jurászik-Szablics duó egy 7-0-s nagykőrösi rohamot vezényelt, s innen már nem volt visszaút, hozta a meccset a hazai gárda.

NYUGATI CSOPORT

MTK Törökbálint - Tehetséges Fiatalok Budapest 77-80 (19-13, 28-20, 11-24, 9-10, 10-13)

A rendes játékidőben ez az ellentétes félidők mérkőzése volt, az első 20 percben a Horváth Kristóf (18/9 pont, 3 lepattanó), Boinitzer Dávid (18/3 pont 6 lepattanó, 4 gólpassz), Szabó Tibor (16 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Jakab Péter  (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és gólpassz) kvartett vezetésével megnyugtató, 14 pontos előnyt szerzett az MTK.

Térfélcsere után egy ideig tartotta tízen túli előnyét a törökbálinti együttes, ám a negyed középső periódusára nagyon összekapta magát a Hepp-kupa győztese, amely a 23. és a 28. perc között az ismét roppant sokoldalúan kosarazó Szobi Dániel (22 pont, 11 lepattanó, 6 eladott labda, 8 gólpassz), Somogyfoki Szabolcs (14 pont, 4 lepattanó), Beák Gábor (13/9 pont), valamint a Hepp-kupa négyes döntőjének a felfedezettje, az ezúttal is igen hasznosan játszó Buzás Bence ( 9/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) jóvoltából egy 12-0-s rohamot repesztve szorossá tette a meccset. A negyed végére egyetlen pont maradt a törökbálintiak szünetbeli 14 egységnyi előnyéből.

A záró szakasz elkeseredett küzdelmet, a rendes játékidő vége nagy büntetőpárbajt hozott. A végjátékban Bihari Máté, majd - miután Szobi mindkét büntetőjét értékesítve átvette a vezetést a Teheteséges Fiatalok - Horváth is csak egyet-egyet értékesített, így nagy izgalmak közepette döntetlennel zárult a rendes játékidő. A ráadás elején még váltva vezettek a felek, majd a vendégek állandósítottak szűk előnyt. A 45. perc elején Horváth triplájával még egalizált az MTK,  majd a ráadás végén bár Szobi  kétszer is csak 1-1 büntetőt értékesített, a vendégek örülhettek.

Bár a győzelmet kiengedte a kezéből az MTK a nemrég Hepp Kupát nyerő TF-Budapest ellen, a decemberi 5 pontos idegenbeli diadal után a mostani, mindössze 3 pontos vereség is elég volt ahhoz, hogy az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül, bebiztosítsa a helyét - egymás után hatodszor! - a felsőházi rájátszásban.