Hazai győzelmekkel indult a 23.forduló

Hétközi fordulóval folytatódott a férfi NB I

2017.03.16 01:23

Három légióssal is partiban volt a Jászberény Pécsen

Kedden három mérkőzéssel kezdetét vette az élvonalbeli férfi kosárlabda bajnokság 23. fordulója. Bojics és Sztamenkovics hiányában eddig még nem látott kezdőcsapattal állt fel a Jászberény Pécsen. A PVSK kezdett jobban, de aztán hamar kiegyenlítettek a vendégek, akiknél Williams szórta a pontokat. Sejfic és Smith vezérletével aztán megint megléptek a baranyaiak, de Williams továbbra is tarthatatlan volt, 18 ponttal zárta az első negyedet, mely után 22-21 volt az állás. Arrington kosara után a találkozón először már a kék-fehérek vezettek. A folytatásban visszaesett a tempó, jóval kevesebb kosár született, viszont továbbra is fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Távolról egyik csapat sem célzott jól, 37-34-et mutatott az eredményjelző a félidőben.

A fordulás után Saddler és Czirbus is belelendült, a harmadik felvonást, ha minimálisan is, de megnyerte a JKSE, továbbra sem dőlt el semmi, 55-54-ről indult az utolsó negyed. Izgalmakban nem is volt hiány. Továbbra is a PVSK vezetett, de a Jászberény egy pillanatra sem adta fel. Stevan Tot együttese a végén rizikózott, sorozatosan faultolt, Nelsonék el is rontottak néhány büntetőt, ám ez is belefért, mert az előnyük kitartott a lefújásig. Ha nehezen is, de hozta a kötelezőt PVSK, és életben tartotta felsőházi reményeit.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - JP Auto-Jászberényi KSE 80-76 (22-21, 15-13, 18-20, 25-22)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok,

V.: Cziffra Cs., Ádám J., Gyuris P. (dr. Gincsai J.)

PVSK: Nelson 12, Supola 12/3, Smith 14/6, Budimir 12/6, Sejfic 23. Csere: Halász 7/6, Harazin -, Antóni -, Bíró -.

JKSE: Saddler 16, Williams 32/3, Brbaklics 5/3, Mándoki 3/3, Czirbus 10/3. Csere: Arrington 8, Bazsó 2.

Statisztika:

Meglepte a Paks a Körmendet

Teo Cizmic jelenlegi együttese, az Atomerőmű SE korábbi csapatát, az Egis Körmendet fogadta (képünkön). A vasiak hatfős légiós keretéből ezúttal is Cole Dickerson maradt ki. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, az elején a paksiaknál csak Watkins tudott betalálni, a túloldalon Allen volt elemében. A hajrához érkezvén fordítottak a hazaiak, és az első negyedet meg is nyerték (24-23). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, a második etap felétől aztán kezébe vette az irányítást a Körmend. Smith büntetője után már a tízpontos különbség is összejött, az utolsó kosár a hazaiaké volt, Battle hozta közelebb csapatát a félidőre (41-48).

A fordulás után egy darabig még tartották előnyüket a piros-feketék, aztán az ASE elkezdte ledolgozni hátrányát. Előbb egyenlítettek, majd fordítottak a távolról is egyre jobban dobó tolnaiak. Tiby és Samenas vezérletével pillanatok alatt tízpontos előnyt harcolt ki magának a Paks az utolsó etapra (70-60). Ahol aztán még tovább növelte a különbséget Teo Cizmic együttese. Már tizenöt ponttal is vezetett az ASE. Próbálkoztak a vasiak, de már csak a kozmetikázásra futotta erejükből. A Paks a Falco és a Szolnok után tehát egy újabb topcsapatot győzött le hazai pályán.

Atomerőmű SE - Egis Körmend 95-84 (24-23, 17-25, 29-12, 25-24)

ASE Sportcsarnok,

V.: Söjtöry T., Pozsonyi L., Radnóti M. (Téczely T.)

ASE: Battle 5/3, Kovács Ák. 18/9, Samenas 18/18, Tiby 9/6, Watkins 23/6. Csere: Gilbert 14/9, Will 7/3, Medve 1.

Körmend: Petty 14/9, L. Smith 18/6, Ferencz 6/6, Allen 26/6, Csorvási 1. Csere: Kromah 12, Gibbs 7/3, Horti -.

Magabiztos volt a Kecskemét a Sopron ellen

Közvetlen riválisok néztek egymással farkasszemet a Messzi István Sportcsarnokban, ahol a tizedik Kecskemét a kilencedik Sopront fogadta. Eleinte felváltva vezettek a csapatok, sok kosár született, 20-24-gyel zárult az első tíz perc. A játék képe a folytatásban sem változott, egyik csapat sem tudott igazán meglépni a másiktól. Továbbra is hullámzó, de ponterős volt a meccs, az első félidő végén 49-48 volt az állás.

Egy darabig még tudta tartani a KTE-vel a lépést a Sopron, de aztán Djukanovicsék elkezdték szórni a hárompontosokat, és a harmadik negyed hajrája megléptek, 70-61-ről indult az utolsó tíz perc, melynek közepére már tizenhárommal is vezettek a vendéglátók. A vendégek ugyan a végére feljöttek hat pontra, de a győzelmet már nem adta ki kezéből Forray Gábor együttese. A Kecskemét ezzel tízedik sikerét jegyezte, és újra megérkezett az egy meccsel többet játszó Sopron nyakára, de egymás elleni hátrányát nem tudta ledolgozni.

KTE-Duna Aszfalt - Sopron KC 90-84 (20-24, 29-24, 21-13, 20-23)