Vasárnapra két mérkőzés maradt a férfi NB I-ben

A Falco és a Kaposvár sikerével zárult a 22. forduló

2017.03.13 15:12

Rajt-cél győzelmet aratott a Falco

A papírformának megfelelően a hazai pályán veretlen Falco ragadta magához a kezdeményezést a ZTE elleni szomszédvári rangadón. Elsősorban Váradi és Govens volt elemében, a vasiak tudták a saját tempójukat diktálni, így ők uralták az első negyedet. A zalaiak sem szakadtak azonban le, az első felvonás Tóth Norbert duplájával ért véget (26-21). A folytatásban is a Falco szájíze szerint alakult a meccs, nyílni kezdett az olló, amikor a vendégek centere, Jerrell Wright jelezte, hogy a szombathelyi palánk nincs a helyén, a játékvezetők pedig időt kértek, és néhány perces közjáték után folytatódhatott a mérkőzés. Pustahvar triplájával az utolsó percben meglett a közte tíz (46-35) is, ám az első félidő végére sikerült kozmetikáznia az eredményen a Zetének, így húsz perc után semmi sem dőlt el, 46-40 volt az állás.

Hiába próbálkozott Bencze Tamás, állandósulni látszott a differencia a fordulás után, az utolsó felvonás 68-54-ről indult. Norfleet hozta vissza a kék-fehér reményeket, az amerikai légiós elkezdte szórni a triplákat, tízen belülre hozva ezzel csapatát. A Falco azonban még időben eszmélt, és Szekulovics edző időkérése után Govens vezérletével sikerült rendeznie sorait. A hajrát már okos, taktikus játékkal hozta le, és még arra is figyelt, hogy az alapszakasz végén egy esetleges holtverseny esetén az egymás elleni eredményben is jobb legyen riválisánál. Váradiék veretlenek maradtak az Aréna Savariában.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 86-73 (26-21, 20-19, 22-14, 17-19)

Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző

V.: Földházi T., Farkas G., Vida B. (dr. Vári K.)

Falco: Medford 2, Govens 33/21, Váradi 20/12, Pustahvar 8/6, Zsigeranovics 6. Csere: Tóth N. 7, Barham 3/3, Kovács P. 5/3, Bognár 2.

ZTE: Ubilla 11/3, Norfleet 21/15, Benke 17/3, Szabó Zs. 7/3, Drungilas 5. Csere: Wright 3, Mohácsi 9/6, Kis -.

Statisztika:

Nehezen, de legyűrte az újoncot a Kaposvár

Eleinte sok hibával, pontatlanul kezdtek a csapatok, felváltva vezettek a felek, pár pontnál többel azonban egyikük sem tudott meglépni a másiktól. Az első negyed után 22-24 állt az eredményjelzőn. A második etap is fordulatokkal teli volt: a hétpontos vendég előny pillanatok alatt elolvadt, és nem sokkal később már a fővárosiak jártak előbbre. A hajrá megint az amerikai légiósai által vezérelt KKK-nak kedvezett, a félidőben minimális különbség volt a klubok között (44-47).

A kezdeti Vasas-előnyt vendégvezetés váltotta, amely nem bizonyult tartósnak, hárompontos fórral várhatta az utolsó felvonást a hazai gárda (71-68). Katona sportszerűtlen faultja döntően befolyásolta a találkozót, akkor ugyanis újra egálra jött a Kaposvár, onnantól pedig bejött a vendégek védekezésváltása, a zóna ellen nehezen talált a gyűrűbe a hazai csapat. Bár a Vasas nem adta fel, innen már nem volt visszaút számára.

Vasas Budapest - Kaposvári KK 82-89 (22-24, 22-23, 27-21, 11-21)