Férfi NB I B: három meccs volt szombaton

Hazai pályán kapott ki a Bonyhádtól a Hepp-kupa győztese

2017.03.13 01:36

Három negyed után még 8 pontos hátrányban volt a jelentős téli megerősödése óta veretlenül menetelő DEAC Egerben. A debreceniek csak egy - az utolsó - negyedet nyerték meg, de ezzel a maguk javára fordították a mérkőzést. A Hódmezővásárhely fölényes győzelmet aratott az Óbudai Kaszások ellen. A nyugati csoportban a Hepp-kupa győztes Tehetséges Fiatalok csapata - szünet után végig futva az eredmény és a Bonyhád után - saját pályáján szenvedett vereséget.

KELETI CSOPORT

EKE Eger KOK - DEAC 61-73 (20-17, 16-15, 20-16, 5-20)

Az első három negyedet megnyerte, s a záró szakaszt megelőzően 8 pontos előnyt épített fel a Tóth Zoltán (20/6 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz), Csákvári Csaba (10 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda), Csabák Balázs (10 pont, 7 eladott labda) Jakab Zsolt (9/3 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette vendéglátó egri együttes.  A hazaiak még a 34. percben is vezettek 60-53-ra, ám az utolsó bő 6 percre elkészültek erejükkel. A vendégek elsősorban Jahmal Jones (23/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda), Szabó Miklós (18 pont, 16 lepattanó) és Molnár András (13/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) hatékony, eredményes játéka révén az utolsó 6 percet 20-1-re nyerve fordítottak, s győztek.

Vásárhelyi Kosársuli - Óbudai Kaszások 109-62 (39-22, 22-18, 23-10, 25-12)

A Vásárhelyi kosársuli egységes csapatjátékot nyújtva - hat játékos jutott 10 pont fölé -, végig irányítva a játékot Szabó Péter (21/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Momir Genal (21/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Pavlovics Vuk (14 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet aratott. A légiós irányítóját, Jseph Porphetet ezúttal nélkülöző óbudaiak csak időnként tudtak felnőni a feladathoz, legjobbjuk Lakosa Ákos 19/6 ponttal, 7 lepattanóval, 4 szerzett és  5 eladott labdával, Korona Zsolt pedig 12/9 ponttal és 3 gólpasszal zárta a találkozót.

NYUGATI CSOPORT

Tehetséges Fiatalok Budapest - Bonyhádi KSE 68-75 (12-13, 14-22, 21-20, 21-20)

A hazai pályán ezúttal igen gyenge dobóformát kifogó (5/30 16,67%) Hepp-kupa győztes Tehetséges Fiatalok alulmaradtak a Bonyháddal (képünkön) szemben. Bár az első félidőben összeszedett 8 pontos hátrány után Beák Gábor (16/3 pont, 8 lepattanó), Tóth Dávid (13/3 pont) és Szobi Dániel (12 pont - 13 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda) többször is felzárkóztak. A harmadik negyedben volt, hogy 3, a hajrában, a 39. percben 1 pontra jöttek fel. A kiélezett helyzetekben azonban elsősorban Baki Sándor (20/9 pont, 9 lepattanó) és Tömösváry Máté (19/3 pont, 7 lepattanó) jóvoltából mindig tudtak újítani a vendégek, s megérdemelten nyertek.