Férfi NB I: a 22. forduló számokban

A címvédő legyőzte a listavezetőt

2017.03.11 23:20

Hosszabbítás után verte a KTE a MAFC-ot

A 22. fordulóval folytatódott a férfi A-csoportos kosárlabda bajnokság. Kezdésként szombat délután a sereghajtó MAFC a 10. helyen álló KTE-Duna Aszfalt csapatát fogadta. Mindkét oldalon a megszokottól eltérő kezdőötösökkel kezdtek a csapatok, a fővárosiaktól Matija Poscic, a lila-fehérektől pedig Milutin Djukanovics maradt ki. Eleinte a vendégek akarata érvényesült, a hajrára aztán egyenlítettek, majd fordítottak is a hazaiak. Kovács Ádám kosarával végül döntetlennel zárult az első tíz perc (21-21). Nem változott a forgatókönyv a második negyedben sem. Felváltva vezettek a csapatok, nagy küzdelem folyt a pályán, egy-két pontnál többel egyik fél sem tudott meglépni a másiktól. Nagyobb lélegzetvételhez a 18. percben jutottak a vendégek, amikor is 30-37-re léptek meg. A félidőre maradt a hét pontos különbség (35-42).

A fordulás után a Kecskemét tartotta 6-8 pont körüli fórját, ráadásul a MAFC-ot érzékeny veszteség érte, miután Matija Poscic már a 23. percben kipontozódott. A harmadik negyed hajrájában valamivel közelebb tudtak kapaszkodni a műegyetemisták, az utolsó kosarat azonban Karahodzsics szerezte (53-58). A 33. percben a vendégek montenegrói válogatott irányítója, Milutin Djukanovics is kipontozódott, 63-63-nál újra egált mutatott az eredményjelző. Ez megmaradt a végéig, 73-73-nál a MAFC támadhatott a győzelemért, de Smith rontott, így jöhetett a hosszabbítás.

Az extra ráadás a Kecskemétnek kedvezett, így második budapesti fellépéséről is győztesen távozott Forray Gábor csapata, amely öt elveszített mérkőzés után tudott újra nyerni.

Könnyedén verte a Jászberényt a Körmend

Az első negyed második felétől állva hagyta a vendégeket az Egis Körmend. Hiába kért időt 15-6-nál Stevan Tot edző, a jászberényiek hagyták játszani a hazaiakat a saját ritmusukban, így a nyitó felvonást minden könnyedség nélkül nyerték meg Ferenczék. Próbálkoztak becsülettel a kék-fehérek, de a vasiak tetemes előnye nem forgott veszélyben. A Körmend magabiztossága időnként könnyelműsködésbe csapott át, de ez is belefért, mert a félidőben már közel húsz pont volt a differencia.

A nagyszünet után sem történt csoda, a játék képe semmit sem változott. 7-0-val indított az MTE, a vendégeknél pedig Cseh György megsérült. A piros-feketék könnyedén tartották kezükben a meccset. Az utolsó negyedben már a közönség szórakoztatására is futotta Allenék erejéből. Potocnik edző a meccs végére minden játékosát pályára tudta küldeni, a fiatalok pedig meghálálták a bizalmat. Bár a századik pont végül nem jött össze, de így elégedettek lehettek a hazaiak.

Szolnokon kapitulált a listavezető

A címvédő Szolnoki Olaj a listavezető Alba Fehérvárt fogadta. A sérült Taylor kimaradt a kék-fehérek légiós kontingenséből, helyette Mohammed kapott lehetőséget. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, eleinte a hazaiak jártak pár ponttal előbbre, majd átvette a vezetést az Alba. A hajrá a vendégeknek kedvezett, az első negyed után 24-18-ra vezettek. A második etapban újra átvette a vezetést a Szolnok, aztán megrázta magát a listavezető, így a félidőre 37-42-es állással vonultak öltözőbe a csapatok.

A fordulás után hamar elillant az Alba előnye, Pavlicsevics hármasával már újra a Tisza-partiak vezettek, majd Barnies vette vállára csapatát, melynek köszönhetően 65-55-re elhúzott a Szolnok. Nagyon erős tempót diktált az Olaj a harmadik negyedben, 71-63-ról indult a záró felvonás. A házigazda elkapta a fonalat, és nem engedett előnyéből. Sőt, a hajrában még növelte is azt, és a remek napot kifogó Vojvoda vezérletével 90-76-ra nyert.

Fordulatos meccsen verte a Sopron a Pécset

7-0-val kezdett a Pécs, a hazaiak bennragadtak az öltözőben a kezdésnél, elég gyengén dobtak, illetve sorra szórták el a labdákat. 4-15-nél kért először időt Dragan Alekszics edző, de hiába, 12-23-as eredménnyel zárult az első negyed. A folytatásban varázsütésre megváltozott a Sopron játéka, a PVSK teljesen leállt, egy 22-3-as szériával fordítottak is Dufaulték. Már a közte tíz is meglett a folytatásban, a félidőben 39-29 volt az állás.

Csirke Ferenc megpróbált rendet tenni az öltözőben, fel is javult csapata játéka, a baranyaiak visszajöttek a meccsbe. Smith triplájával 52-52-nél egyenlítettek is, de fordítani nem tudtak, a záró felvonás előtt minimális előnyben volt az SKC (56-54). Fej-fej mellett haladtak a végén is csapatok, a helyzet nem változott, egészen a 38. percig. Akkor Mills és Spica vezérletével meglógtak a hazaiak, és eldöntötték a találkozót.

Magabiztos győzelmével középházas a Szeged

Mindkét csapat ponterősen kezdett, a Szedeák diktálta a tempót, de a Paks egy pillanatra sem szakadt le. 22-22-es döntetlennel zárult az első negyed. A második etapot az ASE kezdte jobban, a hazaiak azonban elsősorban jó távoli dobószázalékuknak köszönhetően visszakapaszkodtak, sőt fordítottak is, és a félidőben 44-42-re vezettek.

Eddig tartott a tolnaiak lendülete, Nikola Lazics együttese a nagyszünet után hamar eldöntötte a meccset. Csiricsék jól védekeztek, könnyű kosarakat szereztek, és tízpontos előnyt harcoltak ki. Az utolsó negyed 64-54-ről indult. Hiába dobott jól Kovács Ákos, a paksiaknak nem volt esélyük a fordításra. Csirics 29 perc alatt 29 pontos szezoncsúcsig jutott, a Naturtex pedig végül 84-70-re nyert. Ezzel eldőlt, hogy a csongrádiak négy fordulóval az alapszakasz vége előtt bejutottak a középházba.

SZOLNOKI OLAJ KK-ALBA FEHÉRVÁR 90-76 (18-24, 19-18, 34-21, 19-13)

Szolnok, 1790 néző. V: Kapitány, Benczur, Szabó G.

SZOLNOK: PAVLIVECSEVICS 16/6, VOJVODA 27/15, BARNIES 12/6, EILINGSFELD 11/3, Andric 12. Csere: Tóth Á 5, Boriszov, Popovics 7/3, Wittmann. Edző: Kmézics Zorán

FEHÉRVÁR: Alhaji 2, EDWARDS 22, Shepard 6, Lóránt 10, KELLER Á. 13/3. Csere: Markovics 5/3, Farr 11, Burgess 5/3, Tóth P. 2. Edző: Dzunics Braniszlav

Statisztika:

SOPRON KC-PVSK-PANNONPOWERS 81-71 (12-23, 27-6, 17-25, 25-17)

Sopron, 1200 néző. V: Söjtöry, Minár, Vida József

SOPRON: Johnson 7, Ruják 7, MYLES 12, DUFAULT 13, Tóth G. 2. Csere: Dénes 3/3, MILLS 12/3, SPICA 14, Takács 11/9. Edző: Dragan Alekszics

PÉCS: NELSON 10/6, Supola 3/3, SMITH 18/9, BUDIMIR 19/15, Sejfic 4. Csere: Harazin 4, Halász 3/3, Antóni 3/3, Bíró 7/6. Edző: Csirke Ferenc

Kipontozódott: Sejfic (38. p.)

EGIS KÖRMEND-JP AUTO-JKSE 98-66 (27-9, 20-20, 20-19, 31-18)

Körmend, 1900 néző. V: Pálla Z., Török R., Boros T.

KÖRMEND: Petty 2, KROMAH 31/12, FERENCZ 8/6, ALLEN 18/3, CSORVÁSI 16. Csere: Gibbs 13/9, Dickerson 6, Németh Á.1, Márton, Doktor 3/3, Oroszi. Edző: Gasper Potocnik

JÁSZBERÉNY: Saddler 9/3, ARRINGTON 12/3, Williams 7/3, Cseh, BOJICS 25. Csere: Mándoki 3/3, Brbaklic 6/3, Czirbus 4, Bazsó. Edző: Stevan Tot

Kipontozódott: Arrington (39. p.)

MAFC-KTE DUNA ASZFALT 81-92 (21-21, 14-21, 18-16, 20-15, 8-19) - hosszabbítás után

Gabányi-sportcsarnok, 400 néző. V: Frányó, Pozsonyi, Hervay

MAFC: M. SMITH 20/6, Polyák 6, DUVNJAK 23/6, Sihota 10/3, Pápai. Csere: Lakits 4, Poscic 2, Misek 1, KOVÁCS ÁDÁM 15/3, Kucsora. Edző: Garai Péter

KECSKEMÉT: Pongó Máté 5, PONGÓ MARTIN 14/3, DJERASZIMOVICS 22/3, IVOSEV 19/3, KARAHODZSICS 19. Csere: Djukanovics 9/9, Mészáros M. 4, Hegedűs G. Edző: Forray Gábor

Kipontozódott: Poscic (23. p.), Djukanovics (33. p.), Ivosev (45. p.), Sihota (45. p)

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK-ATOMERŐMŰ SE 84-70 (22-22, 22-20, 20-12, 20-16)

Szeged, 1200 néző. V: Papp P., Balogh Gy., Fodor A.

SZEGED: BOLTICS 10, LILOV 22/18, CSIRICS 29/15, JUHOS 9/3, SULOVICS 11. Csere: Filipovity 3/3, Bán, Wirth, Vágvölgyi, Bonifert. Edző: Nikola Lazics

ATOMERŐMŰ: BATTLE 17/3, KOVÁCS ÁKOS 14/6, Samenas 9/3, Tiby 7, Watkins 9. Csere: Will 7/3, Gilbert 7/3, Illés, Medve, Kalmár. Edző: Teo Cizmic