Három sima, két szoros meccs a férfiaknál

Hazai pályán nyert a Közgáz és a SMAFC is

2017.03.10 01:58

Három egyoldalú mérkőzést, és két nagyobb küzdelmet hozó találkozót rendeztek a napokban a Nemzeti Egyetem Kosárlabda Bajnokságban a férfiaknál. A Miskolc a második számú debreceni együttest, a Közgáz a Szegedet, a TFSE pedig a Petőfi SE csapatát verte könnyedén. Nagyobb volt a küzdelem Egerben és Sopronban, mindkét helyszínen hazai siker született.

Keleti csoport:

DMSE-Miskolci Egyetem 64-137 (12-30, 15-36, 20-34, 17-37)

Debrecen, Nemzeti Egyetemi Bajnokság, férfi keleti csoport, 20 néző. V.: Kisházi, Hegedűs.

DMSE: Gyalog 1,  A. ASSAF 28/12, Malkócs 9/3, Velkey L. 11/6, PAPP M. 15. Cs.: Rácz, Kalas.

Miskolc: Orliczki 13, TAKÁCS D. 25/3,  OROSZ  B. 28/6, Sörlei 3/3, KOPASZ 22/9. Cs.: GALLÓ 29, SZEPESI 14/12, Horváth M. 3/3.

Látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen végig érvényre jutott a vendég miskolci együttes játékosainak nagyobb tudása. Három negyed után kerek 100 pontnál tartott a Miskolc, a hazaiak egyes időszakokban felnőttek a feladathoz, s ügyesen kombináltak.

Közgáz - USC Szeged 86-52 (10-9, 25-11, 30-15, 21-17)

Kinizsi u., Nemzeti Egyetemi Kosárlabda bajnokság, férfi keleti csoport, 40 néző. V.: Győrffy, Lázár.

Közgáz: VÖRÖS 17/3, Harsányi, Szatmári, Nagy Sz. 8/6, Debreceni G. 9. Cs.: VÁGVÖLGYI Á. 20/15, Papp G. 5/3, BEA 8, Bános 3, SEBŐK 6, TÓTH SZ. 10/6.

Szeged: Horváth R. 4, Fehér Á. 11/9, BRENYÓ 11, KERESZTY 11/3, LISZKAI 11. Cs.: Buj 2, Halász L. 2, Kamenik.

Nagy iramban, de kapkodva, rengeteg hibával kezdtek a csapatok. A 6. percben 5-0-ra vezettek a hazaiak, de Horváth Róbert kosara egy 9-0-s szegedi roham kezdetét jelentette. A szakasz végén Vágvölgyi Ádám villanásaival visszavette a vezetést a hazai együttes.

A Vágvölgyi -show folytatódott a második negyed elején, amikor Fehér Ádám révén próbálta tartani a lépést a hazaiakkal a Szeged.

A mérkőzés az első félidő végén, s a második elején dőlt el. Vörös Miklós vezérletével egy 10-1-gyel zárta az első 20 percet a Közgáz, amely Vágvölgyi egy és Nagy Szabolcs két triplájára építve egy 11-0-s rohammal indított a szünet után. A 18. percben még 25-19-re vezető Közgáz előnye a 23. percben 46-20-ra nőtt. A folytatásban Kereszty Domos, Brenyó Dániel és Liszkai Dávid jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a Szeged, de cserejátékosai, Bea Gábor és Tóth Szabolcs ügyes, eredményes, valamint Sebők Benc hasznos játékának köszönhetően még nőtt a különbség, s végül fölényes győzelmet aratott a Közgáz a szépen játszó, de gyengén dobó szegediek ellen.

EKE Eger - Nyíregyházi FSE 89-80 (28-14, 20-23, 20-24, 21-19)

Eger, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport, 100 néző. V.: Lengyel, Takács.

Eger: TÓTH Z. 13/6, Szabó G., Fülöp G. 5, CSÁKVÁRI 9/3, VARGA I. 28/3. Cs.: CSABÁK 13/9, ILLÉS 15, Veres 6.

Nyíregyháza: BUS 22/3, CZURA 23, OLÁH Z. 13/6, Kovács Z. 6, Gáspár 7. Cs.:  FÖLDESI 7, Szondi K., Szarvas 2.

Szép számú szurkolósereg volt kíváncsi arra, sikerül-e a tavalyi ezüstérmes egri legénységnek visszavágni az őszi nyíregyházi vereségért. Nos, Varga Imre vezérletével a 9-6 után a negyed közepén egy 9-0-s rohamot bemutató hazai gárda jelentős előnyt szerzett.

A folytatásban rendezték soraikat a vendégek, és a Bus Iván, Czura Attila, Oláh Zoltán külső trió ponterőssége jóvoltából szívós munkával, apránként faragva hátrányukat  a 3. negyed hajrájában 3, majd a záró szakasz közepén 2 pontra zárkóztak föl. A feszültség is fokozódott, előbb a vendégektől Czura, majd hazai részről Varga kapott technikait. 77-75-ös hazai vezetés után Illés Balázs villant, majd Tóth Zoltán és Csabák Balázs is beemelt egy-egy triplát, s ezzel a 8-0-lal eldöntötte ezt a remek, színvonalas találkozót a maga javára az Eger.

Nyugati csoport:

SMAFC-NYME - ELTE-BEAC 71-61 (17-23, 17-10, 15-10, 22-18)

Sopron, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, 50 néző. V.: Hernicz, Rokob.

SMAFC: NAGY G. 17/6, Horváth Cs. 4, FORRAI 15/9, BERNECZEI 17/3, ÉLŐ 18. Cs.:  Tukovits, Oláh.

ELTE BEAC: SZEKERES 1, Gyurcsányi 10/6, KONCZ 21/6, CZIMER 20/6,Mayer 4,. Cs.: Sterczer 4, Mokos 1, Del Coral, Szentesi

A fővárosiak  az első percekben Czimer és Koncz ponterős játékával kézben tartották a mérkőzést és ha nem is sokkal, de mindig a hazai együttes előtt jártak. A SMAFC részéről kezdetben csak Forrai talált be, majd Élő és Nagy is meg-meg villantak, ám, mivel a távoli dobások nem igazán ültek,védekezésben pedig nem sikerült rendezni a soproni sorokat, a vendégeknél volt az előny. A folytatásban a vendégek fáradtak, a hazaiak szigorítottak a védekezésükön. Élő Bálint palánk alatti játéka adott lendületet a SMAFC-nak, Berneczei László is betalált közelről, fokozatosan faragta hátrányát a hazai együttes. A vendégek ekkor pontatlanul kosárlabdáztak, hibáikat pedig jól kihasználta a SMAFC. A nagyszünet előtt sikerült fordítani a házigazdának. A harmadik negyedben az ELTE játékosai továbbra is pontatlanul céloztak - ebben Horváth Csaba harcos védekezése is közrejátszott. Élő viszont a támadólepattanókban és a pontszerzésben jeleskedett, utóbbiban Nagy is felvette a ritmust, Forrai pedig jó helyezkedésével fontos labdákat szerzett. Az ELTE-t ekkor Mayer Patrik tartotta versenyben. A záró etap derekán pár hazai fegyelmezetlenség elég volt ahhoz, 2 pontra hogy felzárkózzon az ELTE, amelyben Czimer és Gyurcsányi lépett elő ekkor vezérré. Forrai és Berneczei távoli találatai révén új erőre kaptak, s végül felülkerekedtek a hazaiak.

TFSE - PTE ES Petőfi SE 74-51 (23-13, 15-11, 20-12, 16-15)

Alkotás u., Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport, 30 néző, V.: Czupi, Sértő.

TFSE: SINKOVITS 8/6, ERDÉSZ 4, KARAGITY 17, MÁCSAI 20/9, DEBRECENI G. 17. Cs.: Németh K. 2, Világi 2, Faragó 4, Petrucsik.

Petőfi SE: Riskó 1, Szavai B. 8, MÉSZÁROS M. 15, PUNGOR 10/6, GYŐR 11/3. Cs.: Kovács D. 3, Szavai P. 3/3.

Küzdelmes, de sok hibával tarkított játékkal kezdődött a találkozó. A hazaiak elsősorban magas játékosai, Debreceni Dániel, Karagity Máté és Mácsai Károly  révén  megnyugtató előnyt szereztek.  A folytatásban a Petőfi zónára állt át, s ezzel megtörte a vendéglátók lendületét. Sinkovits Dániel vezetésével néhányszor sikerült leindítaniuk a távoli dobásokkal operáló Marcell, Mészáros Márton, Pungor Szabolcs trió vezette baranyaiakat. A TFSE már két fordulóval korábban bebiztosította a csoportelsőséget.

Mindkét csapat tartalékosan állt fel, a hazaiak a csoportkör végén  próbáltak minél több lehetőséget biztosítani azoknak a játékosoknak is, akik a korábbiakban kevesebb percet kaptak, s ezzel a hasznosan játszó  Erdész Dávid   remekül élt.

Fotó: Közgáz.Szeged: Práczki Péter

SMAFC-ELTE: Petix.hu