Férfi NB I B: hosszabbításos miskolci siker Óbudán

A 10. helyen álló Bácska elkapta a 3. Győrt

2017.03.06 02:27

A férfi másodosztály péntek esti találkozói közül Baján született meglepetés: a 10. helyen szerénykedő Bácska elkapta a 3. Győrt

Bajai Bácska FKE - Agrofeed Széchenyi Egyetem 83-72 (15-15, 20-20, 21-19, 27-18)

Mándity Máté(19 pont, 5 lepattanó)  hosszú kihagyás után visszatért, s a terhek rögtön jobban megoszlottak a bajai játékosok között, ráadásul Délity Bence (24/18 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) is jó napot fogott ki. Ennek  a köszönhetően a Baja - amelyben Milos Vukicsevics (14 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) hozta szokott hasznos játékát és Braun Bence (11/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 gólpassz) is kitett magáért -    a záró szakaszban leszakította a Kovács Soma (19/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Puszta Dávid  (17/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda), Ruják Bence (12 pont, 6 lepattanó) és Nárai Bence (10 pont, 8 lepattanó) vezette, ám  gyengén (7/16, 43,75%) büntetőző győri gárdát és bravúrgyőzelmet aratott.

SMAFC-NYME - MTK Törökbálint 67-87 (10-24, 19-18, 22-32, 16-13)

A tapasztaltabb játékosok alkotta, csapatként jól működő törökbálinti együttes Boinitzer Dávid (16 pont, 6 lepattanó), , Horváth Kristóf (14/6 pont), Bihari Máté (14 pont, 8 lepattanó), Mohay Péter (13 pont, 9 lepattanó), az óriési mezőnymunkát végző Jakab Péter (11 pont, 7 szerzett labda, 9 gólpassz), valamint Máriás Gergő (11 pont, 7 lepattanó) vezetésével már az első negyedben megnyugtató előnyt szerzett, s végig vezetve magabiztos rajt-cél győzelmet aratott. A hazaiak Rátvay Tamás (16/3 pont), Berneczei László (11/6 pont, 4 lepattanó) és Nagy Gergő (11/3 pont) eredményessége révén ugyan a második és a negyedik negyedet megnyerték, de egy pllanatra sem tudták kétségessé tenni a vendégek biztos sikerét.

MOTAX-Pápai KC - OSE Lions 61-79 (19-29, 14-14, 16-16, 14-20)

A rutinos Wehner Zoltán (11 pont) vezérletévvel hamar, 4 és fél perc elteltével megnyugtató, 14-3-as vezetést szerzett Pápán az Oroszlány, sőt az új légiós, Darion Rackley (16/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda. 4 gólpassz) villanásainak köszönhetően már 20-7 is volt az állás a vendégek javára. A folytatásban ugyan Szanati Mátyás (14/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Kálmán László (12/3 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Hadnagy Bence (10 pont) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a Pápa, de a vendégek két fiatal játékosa,Burai Róbert (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Gábor (12/6 pont) gondoskodott róla, hogy egy pillanatig se kelljen izgulniuk az újabb sikerért az oroszlányiaknak.

Remek, fordulatos találkozón hosszabbítás után nyert a MEAFC Óbudán, a Kaszások otthonában. gyenge kezdés után magára találva verte a Honvéd a Hódmezővásárhely csapatát, a Nyíregyháza pedig ellentétes félidőket hozó összecsapást nyert meg Salgótarjánban.

Keleti csoport:

Óbudai Kaszások - MEAFC 94-101 (15-19, 35-23, 16-26, 18-16, 10-17)

Hullámzó, fordulatokban gazdag, remek mérkőzésen a vendégek kezdtek valamivel jobban, ám a második negyed egyértelműen az Oroszlányból igazolt Gorzsás Krisztián (26/3 pont - 10/13 mezőnyből - 6 lepattanó), Nagy Szabolcs (19/9 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda), Lakos Aákos (15/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Joseph Prophet (13 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Vámos László (12/12 pont) kvartett vezette hazai gárdáé volt.

Szünet után nagyot változott a játék képe, Drahos Gábor (28/12 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Szögi Ádám (15 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz), Zachary Price (15 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda), Máté Balázs (10 pont, 8 lepattanó) és Endrész Tamás (10 pont, 4 lepattanó) vezérletével átvette az irányítást, s a 4. negyedre már 2 pontos előnnyel fordult a vendég MEAFC. Aztán a 4. negyed elején leblokkolt, s a hazaiak a szakasz első felét 13-2-re nyerve 9 ponttal vezettek, s akkor szinte mindenki azt gondolta: ez a záró etap. Nos, a miskolciak feltámadtak, fokozatosan faragták le hátrányukat, s a rendes játékidő végén Price zsákolásával hosszabbításra mentették a meccset.

Azért a ráadásra is maradt még csavar a történetben, a hosszabbítás 4. percében még 92-88-ra a hazaiak vezettek, Drahos triplája azonban megtörte a Kaszások csapatát, s a rutinos miskolci irányító távoli találata egy  13-2-es vendég száguldás kezdetét jelentette, amelynek során Drahos még 6-ból 6 büntetőt is bedobott.

Bp. Honvéd - Vásárhelyi Kosársuli 84-68 (11-22, 31-14, 20-18, 22-14)

Fordulatban itt sem volt hiány, ha nem is akadt annyi, mint Óbudán. Lényegében csak egy. de az annál nagyobb. Az első negyed egyértelműen a két Péter, Szabó (19/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Vas (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) vezette, a 7. percre 17-7-es előnyt szerző vendég vásárhelyieké volt.

A második szakaszban keményített addigi meglehetősen lezser védekezésén a Honvéd, s 7-2-vel kezdte a szakaszt s a felzárkózást. Ezt követően Szalay Ákos (21/9 pont, 3/3 tripla, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) lépett elő vezérré, s 26-18-as vendég vezetést követően remek sorozatával egy 21-6-os hazai száguldást indított útjára. A Honvéd feltámadásában azért a rutinos hazai centernek, Kováts Róbertnek (13 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) is jelentős szerepe volt. Szünetben 6 ponttal már a Honvéd vezetett.

Térfélcsere után próbálta üldözni vendéglátóját a Vásárhely, ám a Honvéd Stefán Dávid (17 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Kerpel-Fronius Gáspár (9/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda. 5 gólpassz) vezetésével rendre visszaverte a felzárkózási kísérleteket, s a hajrára a vendégek bele is fáradtak a hazai gárda üldözésébe, így végül közel 20 pontos Honvéd-siker született.

Salgótarjáni KSE - Nyíregyháza Blue Sharks 82-85 (17-27, 22-26, 19-18, 24-14)

Ellentétes félidők mérkőzésén az első 20 percben Bus Iván (20/6 pont, 9 gólpassz, 3 eladott labda), Emani Gant (19 pont, 18 lepattanó, 4 eladott labda), Nagy Krisztián (14/12 pont, 8 lepattanó) és Czura Attila (14/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezetésével a vendég Nyíregyháza játszott fölényben.

Szünetben rendezte sorait a vendéglátó Salgótarján, amely szívós munkával apránként próbálta Dashan Harris (18/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Blaskovits László (15/6 pont, 5 lepattanó), Csapai Péter (12 pont. 9 lepattanó), Jakab Péter (10/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Debreceni Gergő (10 pont) vezérletével ledolgozni hátrányát a hazai csapat, amely az utolsó percben Blaskovits triplájával 2 pontra közelítette meg ellenfelét, de fordítani nem tudott.

Nyugati csoport

Bonyhádi KSE - Budafok 88-85 (20-26, 28-23, 20-16, 20-20)

Két kulcsjátékosa, az irányító Drevenka Dávid és a center Tóth Szabolcs nélkül is remekül, erőn felül helytállt, s közel volt egy idegenbeli bravúrhoz a jól kezdő, s egy negyed után Fehér Csaba (20/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Verbényi Kálmán (19 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) és Lados Erik (14/6 pont, 4 gólpassz) vezérletével 6 ponttal vezető Budafok Bonyhádon. Szünetig 1 pont megmaradt a vendégek előnyéből, majd a Paksról érkezett különítmény, Sömenek Martin (18/6 pnt, 20 (!) lepattanó, 4 gólpassz) és Gulyás Milán (17/3 pont), valamint Baki Sándor (17/3 pont), a szerb irányító Filip Dumics (16/9 pont, 5 gólpassz) és Tömösváry Máté (14/6 pont) jóvoltából fordított, s a záró etap előtt 3 ponttal vezetett a Bonyhád.  Ez sem törte meg a vendégeket, akik még a 39. percben is vezettek 82-81-re, ám Gulyás ekkor - csapata számára a legjobbkor - dobta be 4 sikertelen kísérlet után az egyetlen tripláját, s ez végül döntőnek bizonyult - a vártnál jóval nehezebben kerekedett felül a Bonyhád a tartalékos budafoki csapaton.