Hazai siker a vasi rangadón

Győzelmükkel a második helyre ugrottak a körmendiek

2017.02.27 02:10

EGIS KÖRMEND-FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 92-81 (24-19, 20-22, 26-21, 22-19)

Körmend, 2000 néző. V.: Benczur T., Söjtöry T., Ádám J.

KÖRMEND: Petty 16/6, Smith 5, Ferencz 9/3, ALLEN 23/6, CSORVÁSI 15. Csere: Gibbs 7/3, KROMAH 17/6, Horti. Németh Á. Edző: Gasper Potocnik

FALCO: GOVENS 14/9, Kovács 6/6, Váradi 5, BRAHAM 23/15, Pustahvar 13/6. Csere: Medford 6/3, Zsigeranovics 6, Simon, Bognár, Tóth N 8. Edző: Szrecsko Szekulovics

Vasárnap a vasi "El Clásicóval" zárult a forduló. Tíz nap alatt másodszor nézett farkasszemet egymással a két együttes. Természetesen ezúttal is telt ház fogadta a csapatokat. A hazaiak hat légiósa közül Cole Dickerson maradt ki, az újonnan igazolt amerikai erőcsatár csak szombaton érkezett meg Körmendre.

Barham vezérletével a vendégek kapták el hamarabb a ritmust, 4-10 után azonban megtorpantak. Előbb kiegyenlítettek, majd nem sokkal később fordítottak is a hazaiak, ekkor főleg Csorvási volt elemében. Az első negyed után 24-19 volt az állás. Zsigeranovics felpörgött, 26-28-nál már újra vendég előnyt mutatott a tábla. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Potocnik edző kétszer is időt kért. Mindkét oldal sokat hibázott, az első félidő 44-41-el ért véget.

Hiába próbálta lerázni ellenfelét az MTE a szünet után, nem járt sikerrel, rendre visszakapaszkodott a Falco. Barham zsinórban szórt be két triplát, tizenkilencedik pontja után már a sárga-feketék vezettek. Ez az előny (57-59) azonban tiszavirág életűnek bizonyult, a harmadik negyed végére rákapcsolt a Körmend, az utolsó felvonás 70-62-ről indult. 6-0-val ijesztett rá a hazaiakra a Falco (70-68), Potocnik újabb időkérése azonban rendbe tette a sorokat. Pillanatok alatt változott a játék képe, elhúztak a Rába-partiak, teljesen kicsúszott a meccs a vendégek kezéből. Visszajöttek még tízre a szombathelyiek, de a Körmend győzelmére már nem jelentettek veszélyt