Férfi NB I B: Hódmezővásárhelyen se botlott a DEAC

Összefoglaló a férfi másodosztály pénteki és szombati találkozóiról

2017.02.27 00:51

Csupa - ráadásul többnyire fölényes - hazai siker született a férfi másodosztályban pénteken. A MAFC fiataljai játszottak szoros meccset Tiszaújvárosban, és a Győr gyűrte le nagyobb küzdelemben a Bonyhádot. A MEAFC elérte a 100 pontot, az MTK és az Oroszlány pedig túl is jutott rajta.

Férfi keleti csoport

MEAFC - Calle PubFood Békés 100-62 (25-12, 20-11, 26-13, 29-26)

Jó, egységes csapatjátékkal aratott fölényes győzelmet a MEAFC, amelynek hat játékosa dobott legalább 10 pontot. Az új szerzemény, az amerikai center, Zachary Price 16 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót, Takács Dániel 12/12, Máté Balázs 12/6, Orosz Bence pedig 12 pontot szerzett, Szögi Ádám 10/3, Szojka Gábor 10 pontot tett a közösbe.  Akadtak, akik nem érte el a 10 pontot, s mégis sokat tettek a sikerért, Galló Márk 9 ponttal, 10 lepattanóval, Drahos Gábor pedig 6/3 ponttal és 10 gólpasszal zárt. A távolról igen gyengén (3/21) dobó békési gárdából került ki a mezőny két legeredményesebb játékosa, Koma Dániel 20 ponttal, 5 lepattanóval, de 7 eladott labdával, Nagy Balázs pedig 18/6 ponttal, 4-4 lepattanóval és eladott abdával fejezte be a találkozót. Itt Kertész Dániel mezőnymunkája dicsérhető, 5 ponttal, 3-3 lepattanóval és eladott, 4 szerzett labdával, s 8 gólpasszal zárta a találkozót. A MEAFC fölényes sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy 47-27-re megnyerte a lepattanóharcot.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - MAFC 86-80 (11-21, 23-23, 27-15, 25-17)

Az első félidő - s különösen az első negyed a Molnár Marcell (28/12 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Kucsora Csaba (24/15 pont), valamint az igen izmos dupla-duplát elérő Pápai Máté (14 pont, 18 lepattanó) trió vezette MAFC-fiataloké volt. Szünet után az Oroszlányba távozó Madár András, valamint Debreceni Dániel nélkül felálló Phoenix a remeklő, igen erős dupla-duplát felmutató légiós Dangelo Hill (33/3 pont, 18 lepattanó) vezérletével, Benőcs Dávid (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Papp Bendegúz (12/3 pont, - 17 mezőnykísérlet -3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) segédletével fordított, s  végül megnyerte ezt a remek találkozót.

Nyugati csoport:

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - PVSK Kronosz Kiadó 84-63 (20-14, 19-13, 22-20, 23-16)

Minden negyedet megnyerve fokozatosan ellépve a jól küzdő pécsi fiataloktól aratott magabiztos győzelmet az éllovas Veszprém. A hazai sikerből Nebojsa Pavlovic (23/6 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) és Hegedűs Attila (14 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) is dupla-duplával vette ki részét, Körtélyesi Gergely 12 ponttal, 6 lepattanóval és 3 gólpasszal, Helmeczi András pedig 10 ponttal és 6 gólpasszal fejezte be az összecsapást. A pécsi csapatot Antóni Csanád (15/6 pont), Veljko Dragasevic (13 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda), valamint Demeter Attila (13 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) próbálta versenyben tartani. A sima hazai sikerben jelentős szerepe volt annak, hogy a pécsi fiatalok igen gyengén (2/18, 11,1%) tripláztak.

MTK Törökbálint - Alba Fehérvár 102-53 (30-12, 24-14, 22-15, 26-12)

Az összecsapást lényegében az első negyedben eldöntötte a Jakab Péter (23/3 pont, 4 szerzett labda, 8 gólpassz), a dupla-duplát elérő Mohay Péter (18/3 pont, 11 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Dobos Márk (17/6 pont), Bihari Máté (14 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezette törökbálinti gárda. A fehérvári fiataloknak elsősorban Varga Máté (19/9 pont, 5 lepattanó) jóvoltából felvillanásokra futotta.

OSE Lions - Bajai Bácska FKE 110-54 (22-18, 28-5, 27-14, 33-17)

Az első negyedben még a Milos Vukicsevics (21/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Pálkerti Tamás (13/9 pont) eredményességére alapozó Baja jól tartotta magát, ám a második 10 percben átrohanva ellenfelén eldöntötte a meccset az Oroszlány. A hazai szurkolók kíváncsiak voltak a csapat számára sikertelen Hepp-kupa után a sérült Lewis helyére szerződtetett új légiós Darion Rackley debütálására. Nos ez összeségében jónak mondható, hiszen 50% fölötti mezőnymutatóval 21/9 ponttal, 3-3 lepattanóval és szerzett labdával és 8 gólpasszal mutatkozott be. Madár András (10/6 pont, 3 gólpassz) premierje is sikeres volt. A hazaiaktól 6 játékos is túljutott a 10 ponton, Kiss Kornél 14/9, Varga Dániel 14 ponttal zárt. Horváth Márton 13 pontot és 9 lepattanót tett a közösbe, Zsíros Péter 12/6 ponts, 10 lepattanós dupla-duplával zárt, Kovács Gábor pedig hatalmas mezőnymunkát végezve 11/3 ponttal, 6 lepattanóval 5 szerzett labdával és 8 gólpasszal fejezte be a találkozót.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - Bonyhádi KSE 72-60 (25-16, 19-25, 18-13, 10-6)

Küzdelmes mérkőzésen Kovács Soma (19/9 pont, 11 lepattanó), Ruják Bence (14/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) és druszája, Nárai (14/6 pont, 5 lepattanó) vezérletével jól kezdtek a hazaiak. A második negyedben azonban a Bonyhád Baki Sándor (13/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Tömösváry Máté (12/6 pont, 6 lepattanó), Ugrinic Sinisa (10 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Sömenek Martin (10/6 pont, 6 lepattanó) eredményességére alapozva feljött a Bonyhád. Szünet után a küzdelem dominált, s ebben a Győr fokozatosan ellépve riválisától végül 12 ponttal nyert.

Három mérkőzést rendeztek szombaton a férfi másodosztályban. A télen jelentősen megerősített DEAC újabb rangadót nyert, küzdelmes mérkőzésen hazai siker született az Eger-Salgótarján összecsapáson, a Hepp-kupa friss győztese, a Tehetséges Fiatalok pedig a papírformának megfelelően legyőzte a SMAFC együttesét.

Keleti csoport:

EKE Eger KOK - Salgótarjáni KSE 65-62 (22-15, 12-15, 11-19, 20-13)

Fordulatos mérkőzésen az első negyed után 7 ponttal még a Jakab Zsolt (20/3 pont, 5 lepattanó), Csabák Balázs (11/6 pont, 5 szerzett labda), Tóth Zoltán (11 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), Csákvári Csaba (10/6 pont, 10 lepattanó) és Illés Balázs (10 pont 4 lepattanó) eredményességére építő egri gárda vezetett. A harmadik negyed végén viszont már a Jakab Péter (19/6 pont, 10 lepattanó), Blaskovits László (13/3 pont, 5 eladott labda) Béres Dániel (10 pont, 7 lepattanó), Dashan Harris (9 pont - 10 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) kvartett vezette nógrádi alakulat állt jobban 4 ponttal. A befejező etapot 4-0-lal kezdve ledolgozta hátrányát az Eger, majd döntőnek bizonyult a szakasz közepén bemutatott 9-2-es hazai roham, amely után már nem adta ki a vezetést a kezéből az egri együttes.

Vásárhelyi Kosársuli - DEAC 82-101 (32-28, 14-19, 17-25, 19-29)

A remek dobóformával kezdő hazaiak a találkozó elején alaposan meglepték a DEAC csapatát. Az első negyed közepén a Momir Genal (21/9 pont, 6 lepattanó), Vas Péter (18/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Varga Zalán (15/12 pont, 4 eladott labda), Szabó Péter (11 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) kvartett "vezérelte" vásárhelyiek 17-7-re vezettek. Ezt követően rendezte sorait és fokozatosan átvette az irányítást a DEAC. Az első negyed végén 4 pontra csökkent a hazai előny, szünetben már 1 ponttal a vendégek vezettek, akik a második félidőben Farkas Attila (27 pont, 10 lepattanó), Velkey János (21/18 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Szabó Miklós (18 pont, 17 lepattanó, 3 gólpassz), Jahmal Jones (15 pont - 16 mezőnykísérlet - 5 szerzett labda, 6 gólpassz) vezetésével egyértelműen rákényszerítették akaratukat vendéglátójukra, s végül magabiztos győzelmet arattak.

Tehetséges Fiatalok Budapest - SMAFC-NYME 82-60 (16-18, 24-10, 26-12, 14-22)

A fiatal soproni gárda bátor, jó játékkal és főként Berneczei László (13 pont, 12 lepattanó), Forrai Dániel (12/12 pont) és Kovács Benedek (11 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 2 blokk) eredményességének köszönhetően egy negyed után még vezetett, de a két középső szakaszt Beák Gábor (21/12 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda), Tóth Dávid (16/12 pont), az ismét hatalmas mezőnymunkát végző Szobi Dániel ( 14 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 11 gólpassz), valamint a Hepp-kupa döntőjén mutatott jó formáját átmentő Buzás Bence (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével a friss Hepp-kupa győztes végül magabiztosan győzött.

Fotó: debka.hu