Az egri Tóth Zoltán 14 triplát szórt Debrecenben

2017.02.21 01:16

Férfi keleti csoport:

DMSE - EKE Eger 38-134 (11-26, 11-37, 12-29, 4-42)

Debrecen, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport, 15 néző. V.: Pozsonyi, Hegedűs

DMSE: MALKÓCS 10/9, Velkey 5/3, Mászlé 6, PAPP M. 6, Mezei 2. Cs.: Rácz 2, Gyalog 3/3.

Eger: TÓTH Z. 44/42, SZABÓ G. 19/9, BEÁK 15/9, ILLÉS 22, CSÁKVÁRI 12/3. Cs.: Csabák 7/3, Ungi 6, Megyes 9/3.

A tavalyi ezüstérmes egri gárda végig nagy fölényben játszott a második számú debreceni gárda otthonában. Tóth Zoltán 14 triplával - 25 kísérletből - vette ki részét a fölényes vendégsikerből, minden tekintetben jobb volt az egri együttes, a hazaiaktól felvillanásokra futotta.

MAFC-BME  - Közgáz 54-98 (16-19, 11-27, 15-28, 12-24)

Tüskecsarnok, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport, 60 néző. V.: Győrffy, Szilágyi.

MAFC-BME: DOBOS 13, Szálas 7/3, Mihalics 9/3, Kiss L. 5, Tóth L. 5. Cs.: Horváth M. 7, Szántó 2, Schaul 2, Varga 4, Lukács.

Közgáz: Vörös 3/3, Lakosa 10, VÁGVÖLGYI 16/12, NAGY SZ. 20/9, Bános. Cs.: DEBRECENI G. 7, SZALAY 13, Harsányi 4, Sebők 5, Kováts B. 6/3, TÓTH SZ. 14/12.

Óriási meglepetés, hogy a Közgáz szinte kiütötte a műegyetemi együttest. A hazaiak csupán az első negyedben tudták tartani a lépést a jó dobóformát kifogó Közgázzal. Az első negyed végén, a dudaszó pillanatában Vágvölgyi Ádám dobott demoralizáló triplát, majd a második szakasz elején Debreceni Gergő villanásaival 10 pontra nőtt a vendég előny, amelyet a félidő hajrájáig tartott a Közgáz. A félidő végén Vágvölgyi és Nagy Szabolcs egy-egy triplájával, valamint Szalay Ákos 2+1es akciójával közel 20 pontosra növelte előnyét a Közgáz.

A második félidő elején egy újabb 9-0-lal eldöntötte a meccset a Közgáz. A hazaiak beletörődtek vereségükbe, a vendégek részéről Tóth Szabolcs parádézott, hazai részről Dobos Viktor elszántsága dicsérhető, a MAFC irányítója 13 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával zárt.

Debreceni Egyetem - DMSE 141-36 (36-8, 28-7, 33-14, 44-7)

Debrecen, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport, 30 néző. V.: Bács, Hegedűs

Debreceni Egyetem: KOZÁK 20/3, JÁVOR 18, PÉK 30/6, SZARKA 16/6, OPRE 17. Cs.: BAK 16, ASZALOS 16/3, Szűcs M. 2, Szűcs B. 2, Törköly 4.

DMSE: Malkócs 7/3, VELKEY 8/6, Kőrösi 2, MÁSZLÉ 6, Papp M. 7. Cs.: Rácz, Mészáros, Mezei 4, Gyalog 2.

A papírformának megfelelően igen egyoldalú volt a debreceni derbi, a címvédő végig irányítva a játékot 140 fölötti tempóban kosarazva, helyenként örömjátékot bemutatva könnyed győzelmet aratott a lelkes medikus csapat ellen.

MEAFC - Nyíregyházi FSE 110-59 (30-15, 19-12, 39-12, 22-20)

Miskolc, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport.

MEAFC: TAKÁCS D. 26/21, OROSZ 14/6, KOPASZ 19/9, Szepesi 2, LIPPAI 22. Cs.: GALLÓ 20, Horváth M. 3/3, Jurányi 2, Orliczki 2.

Nyíregyháza: Marin 5/3, Oláh Z, 12/3, Szondi K. 4, KOVÁCS Z. 13, GÁSPÁR 15. Cs.: Földesi 6, Horányi 4, Jánkfalvi.

A vendég nyíregyháziak két legjobb játékosuk, Bus Iván és Czura Attila nélkül érkeztek a miskolci összecsapásra. A vendégcsapat megérezte két legjobbja hiányát, a nagy kedvvel és jól játszó hazaiak az első három negyedben egyértelműen rákényszerítették akaratukat a tartalékos szabolcsi együttesre. A MEAFC cserecentere, Galló Márk 20 pontos, 13 lepattanós dupla-duplával zárt, Takács Dániel pedig 26 ponttal - benne 7 triplával - s 9 gólpasszal járult hozzá a fölényes miskolci diadalhoz. A vendégek a záró szakaszban Gáspár Balázs és Kovács Zoltán jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de addigra már eldőlt a találkozó.

Férfi nyugati csoport

PTE ES Petőfi SE - SMAFC-NYME 67-61 (16-16, 14-12, 14-15, 13-14, 10-4)

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, Kozármisleny, 20 néző. V: Fleischmann, dr. Danka.

PTE-PEAC: Szavai P. 4/3  Mészáros 6, PUNGOR 19/9 19, Riskó 6, SÜMEGI 24. Cs.: GYŐR 12, Szavai B.   Borka, Kovács SMAFC: NAGY G. 17/3, Oláh 1,  Forrai 16/3, BERNECZEI 15, Tukovits 2. Cs.: HORVÁTH CS. 8, Szegedi 2.

Végig szoros, kemény, küzdelmes mérkőzést vívott egymással a két együttes. A rendes játékidő során nem eresztették egymást a fele, végig fej-fej mellett haladt a két együttes. A rendes játékidő végén 57-57-et mutatott az eredményjelző. A hosszabbítást a hazaiak bírták jobban, döntő szerepe volt a Petőfi sikerében annak, hogy a hazai gárda 58-37-re nyerte a lepattanó harcot. Sümegi András 24 pontos, 19 lepattanós, Győr Marcell pedig 12 pontos, 17 lepattanós dupla-duplával zárt, a vendégektől Berneczei László 15 ponttal és 12 lepattanóval érte el ugyanezt.

ELTE-BEAC - TFSE 55-104 (16-23, 16-28, 8-30, 15-23)

Tüskecsarnok, 30 néző. V.: Horváth Cs., Oláh.

ELTE-BEAC: Szekeres 6/6, Czimer, Gyurcsányi, Bognár, Dévényi 10, MAYER 6. Cs.: MOKOS 7/3, Sterczer 5/3, Debreceni J. 4, Ivkovics 2, DEL CORRAL 8.

TFSE: SINKOVITS 5, HORVÁTH K. 35/18, BOINITZER 22/6, MÁCSAI 18/6, VILÁGI 11/3. Cs.: Faragó 3/3, Karagity 4, TAKÁCS M. 4, Erdész 2.

Az első percekben a TF átrohant a tompán, fásultan kezdő ELTE-BEAC-on, s Horváth Kristóf, valamint Boinitzer Dávid eredményessége révén - Sinkovits Dániel ügyes szervezése mellett 14-0-s 5 perccel kezdett. Szekeres Ábel triplája felébresztette a hazaiakat, akik Dévényi Gábor és Mokos Dániel villanásaival egy 14-5-ös bő 3 percet kivágva 5 pontra feljöttek, a záró etap végén 7 ponttal vezetett a TF.

A második szakasz elején Szekeres újabb triplájával 4 pontra csökkent a TF előnye. 25-21-es vezetése után nagyobb sebességre kapcsolt a TF, s ezt nem tudta átvenni a hazai együttes. A szakasz középső periódusában egy Mácsai Károly vezette 15-2-es száguldást bemutatva csaknem 20 ponttal vezetett félidőben. A második félidőt 18-0-lal kezdték a lendületes, gyors, pontos játékot bemutató vendégek, s ezzel eldőlt a találkozó, az esélyes TF a vártnál simábban verte vendéglátóját. Mácsai Károly 18 pontos, 15 lepattanós dupla-duplával zárt, Horváth Kristóf pedig egészen kiváló, 12/15-ös, 80%-os mezőnymutatóval  jutott el 35/18 pontig - s volt még mellette 9 gólpassza.

SzoESE - Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem MOGAAC 104-66 (29-11, 15-22, 28-12, 32-21)

Szombathely, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport.

SzoESE: Horváth B. 8/6, FÖLDESI M. 19/3, MÉSZÁROS M. 18/3, GÁBOR 18, PERÁK 16. Cs.: Balogh R. 4, Kerekes 2, Kovács B., KOZMA 6/6, Bereczki 3, NÉMETH A. 10/6.

Mosonmagyaróvár: Guti 2, Erős 3, BARUTA 35/15,KÁMÁN 16/9, Horváth Á. 5/3. Cs.: Németh B., Szlávik, Tompa, Iváncsics, Nagy B. 5.

4-3-ra még a vendégek vezettek, ám ezt követően egy szédületes 21-2-es 7 perces parádét mutattak be a hazaiak, s megnyugtató előnyt szereztek. Meg is nyugodtak, a soraikat rendező vendégek pedig szívós munkával Baruta Richárd vezérletével a félidő hajrájában 6 pontra is feljöttek, ám a félidő 5 hazai ponttal, s 11 pontos SzoESE vezetéssel zárult.

A második félidőt 10-2-vel kezdte a Szombathely, amely a szakasz hajrájában még egy 10-0-t is bemutatott. A szakasz végén potyogtak a triplák, a záró szakasz előtt 27 ponttal vezettek a hazaiak.

A meccs eldőlt, a csapatként remekül működő Szombathely úgy jutott 100 pont fölé, hogy nem volt játékosa, aki elérte volna a 20 pontot. A vendégektől Baruta messze a mezőny legeredményesebb játékosa lett,  de időnként magára maradt a pontszerzésben.

Veszprémi ESC - PTE-PEAC 71-95 (17-29, 22-18, 15-23, 17-23)

Veszprém, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport.

Veszprém: Novák P. 17/3,  KÁLLÓ 17, Frond, NAGY M. 16, TAKÁCS 21/6.

PTE-PEAC: NAGY B. 17/3, Popgyákunik 13/3, BERKICS B. 22/6, Farkas 8, KIS M. 9/3. Cs.: BÍRÓ L. 16, BOKOR 10/6.

Az első negyed közepéig jól tartotta magát az 5 játékossal felálló hazai együttes. A cserék új lendületet adtak a vendég pécsi együttesnek, 10-7-es vezetésük után egy 9-2-vel 10 pontosra növelték előnyüket, s a kosarakban gazdag első 10 perc után 12-vel vezettek. A második szakaszban a csapatként jól játszó hazaiak 10 ponton belülre kerültek.

Szünet után egy ideig váltva estek a kosarak, majd ahogy az első negyedben, a szakasz második felében ismét bemutatott egy 9-2-t a PTE-PEAC, s ezzel el is döntötte a meccset a maga javára. A pécsi cserejátékosok sokat tettek a magabiztos vendég győzelemért.

Fotó: Práczki Péter