U20-as leány Eb: megvan az 5. hely!

Remek meccsen tette fel a koronát az Eb-szereplésre a magyar csapat

2017.07.16 20:28

Jól kezdte a magyar válogatott az 5. helyről döntő meccset. A jó formában lévő Studer dobta az első kosarat, de Török is gyorsan felnőtt a feladathoz. Ők ketten tettek a legtöbbet azért, hogy 19-15-re nyerjük az első 10 percet. Jól dobtunk távolról is, hat kísérletünkből három bement az első periódusban.

A második negyedet is jól kezdtük, Dubei alaposan "megszórta" magát, két triplát is hintett. Rendre jól reagáltunk az olaszok játékára, védekezésben és támadásban is uraltuk a meccset. Talán egy kicsit bele is kényelmesedtünk a szituációba, legalábbis más magyarázat aligha van arra az "ámokfutásra" amit a negyed második felében csináltunk. Santuccival nem tudtunk mit kezdeni, de Andre játéka is komoly fejtörést okozott. Három pontot dobtunk, tizenhármat kaptunk a nagyszünet előtti utolsó négy percben. 31-36.

A szünetben sem sikerült rendezni a sorokat, kilenccel is elmentek az olaszok. Amikor már úgy tűnt nincs elég tűz a mieinkben, akkor azonban jött Aho, aki 30 másodpercen belül két triplát dobott, majd fél perccel később Dubei is betlált távolról. 45-45. Sőt Studer két sikeres büntetője után, már mi vezettünk kettővel. Szenzációsan játszottunk. Az ellenfél azt sem tudta, hogy hol van. Közelről, távolról termeltük a pontokat, 53-50-es vezetéssel fordultunk az utolsó 10 percre.

Parádésan kezdtük a záró részt is. Kilenc ponttal is meglógtunk. Ahogy azonban várható volt az olaszok nem adták fel. Öt perccel a vége előtt, 66-62 volt az állás. Sikerült váltani, de hiába vezettünk ismét kilenccel, másfél perccel a vége előtt időt kellett kérni, mert ismét feljöttek négyre. 71-67.

A szakmai intelmek megtették a hatásukat, a mieink nem engedték kiénekelni a sajtot, a magyar női U20-as válogatott 5. helyen zárt.

Magyarország U20 - Olaszország U20 78-73 (19-15, 12-21, 22-14, 25-23)