U20-as leány Eb: kosárparádé Belgium ellen

Vasárnap az 5. helyért léphet pályára a magyar válogatott

2017.07.15 17:33

Jól kezdtek a mieink a belgák ellen, támadásban tetszetős akciókat vezettünk, a védekezésünk pedig szépen összeállt. Jó százalékkal dobtak Dubeiék, az első negyed után 21-13 volt az állás.

A második etap elején két percen át csak a faultok és az eladott labdák gyűltek mindkét oldalon. Mununga tett fel jobb kézzel egy labdát a palánk alól, a magyaroknál Aho Nina volt az első kosárszerző. Úgy tűnt, látótávolságon belülre kerülnek a belgák, akik egy kicsit felszívták magukat, de aztán Török triplája után már tíz lett közte. A tizennegyedik percben, 28-18-nál időt is kért a másik oldal. Hiába próbálkoztak becsülettel faragni a különbségen a flamandok, minden felzárkózási kísérletüket sikerrel visszavertünk, 45-35 állt az eredményjelzőn a félidőben.

Török 2+1-ével folytattuk a szünet után, Kuttor két büntetőjével pedig elértük az ötven pontot. Aho triplája után már majdnem húsz volt közte (53-35). A belgák sokáig egyáltalán nem találtak be, aztán 7-0-s rohamot produkáltak, magához is hívta lányait Cziczás László. Nagyon nem kellett miért aggódni, mert a negyed derekán Weninger tiszta ziccere után már újra 61-42 volt az állás. Volt már huszonhárom is közte, végül „csak" 68-50-ről indult a záró felvonás.

Kuttor triplájával újra húsz fölé kúszott a differencia, majd egy szépen kijátszott támadás végén Török köszönt be a palánk alól. 8-0-val kezdtünk, már majdnem harminc volt közte, a belgák több mint négy percig eredménytelenül támadtak. A végére ugyan faragtak a különbségen, de ez csak arra volt elég, hogy megússzák a nagyobb zakót. Ekkor már a cserék játszottak nálunk, a győzelemre egyáltalán nem jelentettek veszélyt. A magyar lányok egyértelmű, magabiztos győzelmet arattak, és holnap az ötödik helyért szállnak harcba.

Magyarország U20 - Belgium U20 87-66 (21-13, 24-22, 23-15, 19-16)